Jak przygotować się do malowania paznokci?

Jak przygotować się do malowania paznokci?
Jak przygotować się do malowania paznokci?

Malowanie paznokci tylko z pozoru wydaje się zadaniem prostym. Jeżeli jeszcze nigdy tego nie robiłaś, powinnaś liczyć się z pewnymi trudnościami.

Nie zrażaj się jednak. Jest to całkowicie naturalne. Praktyka czyni mistrza, dlatego z czasem proces ten będzie przebiegał znacznie sprawniej i dużo szybciej. Od czego powinny zacząć kobiety, które rozpoczynają swoją przygodę z malowaniem paznokci? Wbrew pozorom wybór lakieru nie jest tu najistotniejszy. Zanim rozpoczniesz zabawę z lakierem musisz zadbać o ich kondycję, a także postarać się o pożądany kształt.

Zanim pomalujesz paznokcie...

Pomalowane paznokcie przyciągają wzrok. Kiedy są kształtne i zadbane budzą podziw, krzywe i zniszczone wywołują efekt przeciwny. Jeżeli Twoje paznokcie są dalekie od ideału powinnaś powstrzymać się od ich malowania, zwłaszcza na intensywne kolory. Pierwszym krokiem do uzyskania pięknych paznokci są zabiegi pielęgnacyjne. Płytka paznokcia powinna być idealnie równa, gładka i mocna. W sytuacji, kiedy jest cienka i łamliwa powinnaś zadbać o jej kondycję. Bardzo dobre efekty może tu przynieść:

  • zmiana diety,
  • stosowanie odpowiednich suplementów,
  • a także dobrze dobrane zabiegi pielęgnacyjne.

Dobrze zbilansowana dieta może rozwiązać problem słabych paznokci. Niekiedy wystarczą dwa miesiące prawidłowego odżywiania, żeby płytka paznokcia zmieniła się diametralnie. Jeżeli uważasz, że nie jesteś w stanie dostarczyć swojemu organizmowi wszystkich potrzebnych składników odżywczych, dobrym pomysłem mogą okazać się suplementy diety, które je zawierają. Preparaty przeznaczone do wzmocnienia paznokci i włosów często zawierają wyciąg ze skrzypu polnego, witaminy i minerały.

Warto zainwestować także w zabiegi pielęgnacyjne. Podstawą pielęgnacji powinno być tu stosowanie dobrego kremu dedykowanego dłoniom i paznokciom. Współcześnie na rynku dostępnych jest wiele tego rodzaju preparatów, dlatego masz w czym wybierać. Dobrze, kiedy produkt taki charakteryzuje się jak najbardziej naturalnym składem, a także zawartością filtrów przeciwsłonecznych. Częstotliwość stosowania kremu do rąk jest zależna od Twoich potrzeb, choć wskazane jest aplikowanie go po każdym myciu rąk, a także przed snem. Powinnaś zaopatrzyć się także w dobrej jakości odżywkę do paznokci. Produkty tego typu zawierają między innymi witaminy, minerały czy olej rycynowy. Kluczem do sukcesu w przypadku stosowania odżywki jest systematyczność.

Jak zwalczyć suche skórki?

Nawet najbardziej zadbane, kształtne paznokcie nie będą wyglądały atrakcyjne jeżeli będą otoczone suchymi skórkami. Jest to problem wielu kobiet. Część z nich decyduje się na wycinanie skórek, które jednak bardzo szybko odrastają. Lepszym rozwiązaniem wydaje się stosowanie specjalnego preparatu przeznaczonego do ich usuwania, niezbędne akcesoria można znaleźć na stronie Evonails. Żeby zobaczyć efekty działania konieczne jest regularne jego nakładanie raz lub dwa razy w tygodniu – w zależności od wskazań producenta. Produkt należy zaaplikować na skórę wokół paznokci, następnie delikatnie odsunąć ją przy pomocy drewnianego patyczka, a po upływie kilkunastu sekund dokładnie umyć dłonie mydłem i ciepłą wodą. Skórę wokół paznokci dobrze jest również nawilżać i natłuszczać.

Nadawanie paznokciom kształtu

Żeby pomalowane paznokcie wyglądały atrakcyjnie należy nadać im prawidłowy kształt, a także wygładzić ich płytkę. W tym celu warto użyć delikatnego pilnika i polerki. Pamiętaj jednak, żeby nie używać polerki zbyt często. Choć po jej użyciu powierzchnia płytki paznokcia jest gładka i błyszcząca, staje się również cieńsza. Częste polerowanie doprowadzi do całkowitego jej zniszczenia. Odradza się także stosowanie metalowych pilników i cążek, które niszczą delikatną płytkę Twoich paznokci.

Nadawanie kształtu paznokciom nie zawsze jest łatwe. Jeżeli Twoja płytka ma idealny kształt i potrzebne są jedynie delikatne poprawki – jesteś szczęściarą. Znacznie utrudnione zadanie mają kobiety o bardzo krótkich lub/i szerokich paznokciach, a także paznokciach o nieregularnym kształcie. W przypadku problemów z nadaniem im pożądanej formy dobrze jest skorzystać z pomocy profesjonalnej manicurzystki. Kiedy zobaczysz w jaki sposób opiłowuje ona Twoje paznokcie łatwiej będzie Ci powtórzyć ten zabieg we własnym zakresie.

Bardzo istotny jest również wybór długości paznokcia. Część kobiet jest w tej kwestii ograniczona charakterem swojej pracy. W wielu firmach istnieją wymogi odnośnie długości płytki. Zazwyczaj preferowane są paznokcie krótsze. Wybór krótkich paznokci może być również wymuszony ich budową. Jeżeli nasza płytka jest szeroka, jej zapuszczenie nie jest dobrym pomysłem.

Kształt paznokcia a wybór lakieru

Jeżeli posiadamy idealnie równe, dość wąskie paznokcie, jesteśmy na uprzywilejowanej pozycji. Możemy malować je wiele kolorów bez obaw, że będą prezentowały się źle. Kiedy nasza płytka jest szeroka, powinnyśmy skupić się raczej na optycznym jej korygowaniu niż podkreślaniu. Szerokie paznokcie powinny być krótkie, ponieważ zapuszczenie ich może owocować karykaturalnym efektem. Dodatkowo najczęściej maluje się je na neutralne, mało rzucające się w oczy kolory.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Owocowe balsamy do rąk
Unikalna seria kremów do rąk, która wykorzystuje skuteczne,...
środa, Czerwiec 20, 2018 - 12:26
Ekspres gastronimiczny — tradycyjny ciśnieniowy kolbowy czy może automatyczny?
Polacy uwielbiają kawę i co ważne — ta miłość jest coraz wię...
środa, Czerwiec 20, 2018 - 10:51
Dodatki, które odświeżą wygląd domu
Aranżacja wnętrz to dziedzina, w której bardzo ważne jest ok...
środa, Czerwiec 20, 2018 - 09:28
Perymetr. Charakterystyka i zastosowanie
Perymetr (znany również jako polomierz) to aparat służący do...
wtorek, Czerwiec 19, 2018 - 10:37

  

Reklama