Jak utrwalić makijaż na wiele godzin?

Jak utrwalić makijaż na wiele godzin?
Jak utrwalić makijaż na wiele godzin?

Praca, szkoła, a potem randka lub ważne spotkanie – tak często wyglądają nasze dni. W dzisiejszym zabieganym świecie nie mamy wiele czasu na ciągłe poprawki makijażu. Jak wykonać make up, aby cieszyć się świeżym, nieskazitelnym wyglądem przez cały dzień?

Cera tłusta, mieszana lub sucha potrafią być problematyczne w pielęgnacji, ale także podczas… noszenia make upu.  Aby uniknąć nieestetycznego świecenia skóry czy schodzenia makijażu etapami, warto zastosować się do kilku podstawowych kroków!

1. Odświeżenie ma znaczenie

Po umyciu twarzy o poranku, spryskaj ją wodą termalną. Następnie przetrzyj wacikiem nasączonym tonikiem, aby cieszyć się promienną, odświeżoną cerą o zwężonych porach. Na skórze o odpowiednim pH makijaż dłużej się utrzyma i będzie wyglądał lepiej. Wybieraj kosmetyki o cennych składnikach, np. z dodatkiem rozjaśniającej witaminy C. Przed kolejnym krokiem odczekaj aż skóra całkowicie wyschnie.

2. Nawilżenie zawsze w cenie

Na twarz nałóż delikatny preparat nawilżający, np. krem nawilżający CD z ekstraktem z naturalnego wyciągu z lilii wodnej. Kosmetyk nadaje się do każdego rodzaju skóry, również wrażliwej. Został przebadany dermatologicznie, jest także odpowiedni dla wegan. Dzięki lekkiej konsystencji, krem stanowi doskonałą bazę pod fluid – szybko łączy się z podkładem i „wiąże” go ze skórą na wiele godzin.

3. Makijaż na długo zagości dzięki wysokiej jakości

Po nawilżeniu skóry, czas na trwały podkład. Wybierz kosmetyk wysokiej jakości, który nie zniknie z twarzy przy wytarciu nosa chusteczką czy pod wpływem deszczu. Na co dzień odpowiedni będzie lżejszy produkt z dodatkiem wyciągów roślinnych i z filtrem przeciwsłonecznym. Jeśli planujesz zaś dłuższe wieczorne wyjście, postaw na podkład typu long-lasting.

4. Puder fixujący = efekt matujący

Sypki, bezbarwny puder fiksujący zaaplikowany bezpośrednio na skórę, ruchem omiatającym, za pomocą grubego pędzla zapewni makijażowi trwałość na wiele godzin. Dzięki fixerowi make up stanie się odporny na ścieranie, wodę czy słońce. Cera będzie odpowiednio matowa, gładka i nieskazitelna, co ma szczególne znaczenie w wyjątkowych sytuacjach, takich jak wesele czy rozmowa kwalifikacyjna. Wybieraj kosmetyki z dodatkiem naturalnych składników, np. z dodatkiem minerałów. 

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Wakacje nad Morzem Bałtyckim z dzieckiem - jak się przygotować?
Wakacje nad Morzem Bałtyckim to niezastąpiony sposób na spęd...
piątek, Kwiecień 20, 2018 - 14:22
Poznaj właściwości masła shea!
Masło shea to jeden z najwydajniejszych kosmetyków naturalny...
piątek, Kwiecień 20, 2018 - 11:07
Białe kubki porcelanowe - 5 inspiracji
Kubki wykonane z białej, wysokogatunkowej porcelany są prakt...
czwartek, Kwiecień 19, 2018 - 12:17
Gdzie umieścić pralkę? Architekt wnętrz podpowiada
Gdzie powinna stać pralka? Odpowiedź na to pytanie wydaje si...
czwartek, Kwiecień 19, 2018 - 10:05

  

Reklama