Jaki szampon przeciw wypadaniu włosów jest skuteczny?

Jaki szampon przeciw wypadaniu włosów jest skuteczny?
Jaki szampon przeciw wypadaniu włosów jest skuteczny?

Wypadanie włosów to bardzo częsty problem, który nasila się jesienią, zimą i wiosną. U wielu osób jest na tyle poważny, że powoduje ogromną obawę utraty wszystkich włosów...

Osoby cierpiące na nadmierne wypadanie włosów zgodnie twierdzą, że dla nich każde rozczesywanie fryzury, jak i mycie włosów, jest sytuacją bardzo stresującą, ponieważ zawsze wiąże się z widoczną utratą kolejnych włosów. A wcale tak być nie musi. Wystarczy zastosować odpowiednie preparaty zapobiegające wypadaniu włosów.

Dobre kosmetyki przeciw wypadaniu włosów

Podstawą pielęgnacji włosów jest szampon, dlatego to właśnie ten kosmetyk jest najważniejszy. Dobry szampon przeciw wypadaniu włosów powinien zawierać wiele składników aktywnych o właściwościach wzmacniających i przytrzymujących cebulki włosa w skórze. Dodatkowo musi skutecznie oczyszczać kosmyki i skórę głowy oraz ułatwiać rozczesywanie. Utrudnione rozczesywanie włosów zawsze doprowadza do powstania nowych uszkodzeń mechanicznych, czyli bezpośrednio przyczynia się do zwiększonej utraty włosów.

Poza szamponem należy stosować również inne kosmetyki przeciw wypadaniu włosów. Powinny to być produkty nawilżające i odżywcze. Doskonałym przykładem takiego kosmetyku jest maseczka przeciw wypadaniu włosów Basil Element o właściwościach wzmacniających. W maseczce znajdują się składniki pochodzenia naturalnego, jak ekologiczny ekstrakt z bazylii zmniejszający wypadanie włosów, olejek arganowy przeciwdziałający rozdwajaniu się końcówek oraz inne składniki poprawiające wygląd i zdrowie włosów.

Osoby, u których problem wypadania włosów jest bardzo nasilony, mogą też dodatkowo stosować jeszcze mocniejsze kosmetyki, jak np. serum przeciw wypadaniu włosów. W takim preparacie znajdują się silnie skoncentrowane składniki aktywne, zapewniające bardzo szybką i mocną regenerację.

Czynniki sprzyjające wypadaniu włosów

Zapobieganie lub leczenie nadmiernego wypadania włosów powinno polegać nie tylko na stosowaniu odpowiednich kosmetyków, ale przede wszystkim na unikaniu sytuacji, które mogą się przyczynić do osłabienia włosów. T o przede wszystkim wszystkie uszkodzenia mechaniczne, które powstają np. podczas rozczesywania kołtunów na siłę czy długotrwałego noszenia gumek do włosów lub spinek. Ważne jest także zwracanie uwagi na stosowaną dietę, ponieważ włosy, jak i cały organizm, można wzmocnić też od środka. Dieta powinna być bogata w składniki odżywcze, witaminy i mikroelementy.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Znaczniki
  • Facebook
Jesienne sposoby na spędzenie czasu z dzieckiem
Polska jesień potrafi mile zaskoczyć i być naprawdę piękna!...
środa, Październik 18, 2017 - 12:01
Przedwczesny wytrysk psuje Ci szyki? Sprawdź, jakie mogą być przyczyny
Zbyt wczesna ejakulacja dotyka najczęściej młodych mężczyzn...
środa, Październik 18, 2017 - 11:15
Nalewka - co kryje się pod tą nazwą?
Nalewki goszczą w naszej kulturze od setek lat. Już w średni...
środa, Październik 18, 2017 - 09:28
Ciąża maciczna a ciąża pozamaciczna
Ciąża to piękny czas dla kobiety. Zdarza się jednak, iż równ...
środa, Październik 18, 2017 - 08:53
(668)
(529)
(527)
(518)
(391)
(373)
(328)
(295)
(262)
(250)
(224)
(204)
(161)
(152)
(116)
(108)
(98)
(92)
(90)
(86)
(83)
(74)
(74)
(71)
(69)
(69)
(69)
(63)
(60)

  

Reklama