Samoobrona kobiet – pistolety gazowe

Samoobrona kobiet – pistolety gazowe
Samoobrona kobiet – pistolety gazowe

Kobiety często narażone są na ataki. Są to nieprzyjemne sytuacje, które mają różnorodne podłoże. Najczęściej dochodzi do napaści na tle rabunkowym i seksualnym. Niejednokrotnie kobiety są też narażone na niewybredne zaczepki, które mogą prowadzić do bardzo nieprzyjemnych sytuacji. Jak się obronić przed takimi sytuacjami? Zwykła ostrożność może być niewystarczająca, dlatego warto zaopatrzyć się w akcesoria, które ułatwią nam samoobronę.

Kurs samoobrony – czy warto?

Kursy samoobrony to dobre rozwiązanie dla kobiet, które przebywają w okolicach niosących ze sobą zwiększone ryzyko napadu. Ukończenie podstawowego kursu pokazującego, jak obronić się przed napaścią zaleca się szczególnie paniom, które planują samodzielne wycieczki do regionów świata, gdzie samotnie podróżująca kobieta jest uważana za łatwy „cel”. Dobrze wybrać kurs, który pokazuje jak uniknąć napaści, jak się zachować, kiedy podejrzewamy, że ktoś nas śledzi z zamiarem napaści i jak postępować, kiedy dojdzie już do kontaktu fizycznego i napaści.

Jeżeli planujemy zakup akcesoriów do samoobrony, takich jak np. paralizator czy pistolety gazowe, to warto aby w czasie kursu została omówiona prawidłowa obsługa tych urządzeń.

Jakie akcesoria do samoobrony sprawdzają się najlepiej?

Jednym z najczęściej wybieranych akcesoriów do samoobrony są pistolety gazowe. Dzieje się tak, dlatego że nie trzeba na nie mieć pozwolenia, są lekkie i mają niewielkie rozmiary. Często też już samo wyjęcie takiego pistoletu potrafi skutecznie odstraszyć napastnika, który chcąc uniknąć nieprzyjemności, wycofuje się.

Przy kupowaniu tego rodzaju broni warto pamiętać, żeby wybierać jedynie sprawdzone marki, które na rynku są obecne od wielu lat. Często producenci wśród proponowanych przez siebie modeli udostępniają klientom gazowe wersje tradycyjnych pistoletów na ostrą amunicję, co zwiększa realizm wyglądu broni, co ma znaczenie dla wielu osób. Również miejsce, w którym kupujemy pistolet gazowy ma znaczenie. Najlepiej wybrać sprawdzony sklep militarny, który oferuje szeroki, sprawdzony asortyment i szereg akcesoriów potrzebnych do jego użytkowania.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Znaczniki
  • Facebook
Jaki szampon przeciw wypadaniu włosów jest skuteczny?
Wypadanie włosów to bardzo częsty problem, który nasila się...
piątek, Lipiec 21, 2017 - 12:41
Sportowe obuwie na każdą stopę i okazję
Od kilku lat obuwie sportowe robi oszałamiającą wręcz karier...
piątek, Lipiec 21, 2017 - 12:07
Jak działa proszek do prania?
Do czego służy proszek do prania, wie każde dziecko – dzięki...
piątek, Lipiec 21, 2017 - 11:38
Rodzaje kwasów kosmetycznych dobrych na lato
Raz na zawsze obalamy mit, iż nie powinno się wykonywać peel...
piątek, Lipiec 21, 2017 - 10:50
(665)
(525)
(522)
(515)
(389)
(368)
(328)
(293)
(261)
(249)
(224)
(204)
(161)
(150)
(115)
(108)
(98)
(92)
(90)
(86)
(83)
(74)
(74)
(71)
(69)
(69)
(69)
(63)
(60)

  

Reklama