Płytki granitowe – trwałe, piękne i wszechstronne

Płytki granitowe – trwałe, piękne i wszechstronne (fot. depositphotos)
Płytki granitowe – trwałe, piękne i wszechstronne (fot. depositphotos)

Kamień naturalny jest doskonałym materiałem zarówno na zewnątrz, jak i do wnętrz. Jednym z najbardziej trwałych jest granit, który wyróżnia się także wyjątkowym pięknem i wszechstronnym zastosowaniem.

Granit to skała głębinowa, która charakteryzuje się bardzo dobrą wytrzymałością, trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne i czynniki chemiczne. To powoduje, że granit z powodzeniem wykorzystywany jest także na zewnątrz, na przykład na bruk czy krawężniki, czyli w miejsca narażone na zniszczenia. Oczywiście, doskonale nadaje się również do użycia w domu i w ogrodzie. W formie łatwych do ułożenia płytek granitowych może być on używany na dziesiątki sposobów.

Pomysły na płytki granitowe

Płytki z granitu są oferowane w różnych wariantach, co pozwala na dobranie takich, które najlepiej sprawdzą się w danym miejscu. Na zewnątrz są one wybierane przede wszystkim na tarasy, balkony, schody zewnętrzne i ganki, ale można też wykonać z nich chodniki. We wnętrzach z kolei stosowane są jako płytki podłogowe oraz płytki ścienne, na przykład na korytarze, do kuchni czy też do łazienek. Również mogą być wykorzystane do salonów czy na schody. Wobec tego możliwości ich układania są najróżniejsze i tym samym są też tak chętnie wybierane.

Jakie płytki granitowe wybrać?

Jeżeli interesują cię płytki granitowe, możesz zamówić je w wielu różnych firmach, między innymi w zakładach kamieniarskich, hurtowniach i marketach oferujących materiały budowlane, także w tych, które skupiają się na wyrobach kamiennych.

Przy doborze warto zwrócić uwagę na wymiary płytek, w tym na ich grubość. Również ważny jest ich kształt – płytki oferowane są nie tylko jako kwadratowe, ale również prostokątne czy też nieregularne. Gdy chodzi o kolorystykę, wszystko zależy od tego, jaki efekt pragnie się uzyskać. Obecnie modny jest głównie szary granit, ale można także kupić ten w odcieniach beżów, bordo czy czerni. Oczywiście, można również łączyć je ze sobą, aby uzyskać atrakcyjną kompozycję. Płytki granitowe dostępne są także jako polerowane.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Znaczniki
  • Facebook
Trendy wnętrzarskie w 2017 roku (fot. fotolia)
Aranżacja wnętrz ciągle stawia na nowe rozwiązania. Nie inac...
środa, luty 22, 2017 - 14:08
Auto dla kobiety – czyli 6 powodów, dlaczego powinnaś jeździć Twingo
Mały, 5-drzwiowy miejski hatchback wydaje się zaprojektowany...
środa, luty 22, 2017 - 12:28
Jak leczyć pleśniawki u niemowlaka?
Pleśniawki często powstają u niemowląt z bardzo różnych powo...
środa, luty 22, 2017 - 08:28
Kamica nerkowa – jak sobie z nią radzić? (fot. depositphotos)
Kamica nerkowa, określana także mianem kamicy moczowej, jest...
wtorek, luty 21, 2017 - 14:06
(655)
(519)
(506)
(506)
(385)
(363)
(324)
(291)
(256)
(245)
(217)
(204)
(160)
(148)
(113)
(108)
(98)
(92)
(90)
(85)
(81)
(74)
(73)
(71)
(69)
(69)
(68)
(63)
(60)

  

Reklama