Jak zachować porządek w szufladach w kuchni?

Jak zachować porządek w szufladach w kuchni? (fot. depositphotos)
Jak zachować porządek w szufladach w kuchni? (fot. depositphotos)

Kuchnia to serce domu – i jako takie powinno pracować niczym dobrze naoliwiona maszyna. A nic nie utrudnia efektywnej pracy bardziej, niż bałagan. Zobacz, jak zadbać o porządek w szufladach i co zrobić, by spełniały swoją funkcję!

Szuflada czy szafka – co gdzie trzymać?

Szafki i kuchenne szuflady często traktujemy zamiennie. Co się zmieści, ląduje w szufladzie, duże przedmioty trafiają do szafek. A przecież główną ideą szuflad jest poręczność i wygoda! Tam powinny trafiać przedmioty najpotrzebniejsze, które chciałabyś mieć zawsze w zasięgu ręki. Jednak samo upakowanie absolutnie wszystkich gadżetów do szuflad również nic nie da, ponieważ grzebanie w takim rozgardiaszu ani nie będzie sprawniejsze, ani bezpieczne. Dlatego potrzebne będą małe porządki i drobne zakupy…

Jak uporządkować szuflady

Porządkowanie zacznij od wykonania dokładnego spisu tego, co masz, czego Ci brakuje i czego musisz się najpierw pozbyć. Będziesz zaskoczona, jak wiele niezbędnych akcesoriów po latach od zakupu nadal leży nieużyta… Dlatego zbierz wszystko, wyrzuć uszkodzone i niesprawne rzeczy, wymień zużyte i dopiero wtedy zacznij prawdziwe porządkowanie.

Najlepiej by było, by w szufladach była tylko jedna warstwa przedmiotów tak, abyś po otwarciu szuflady widziała wszystko, co się w niej znajduje bez potrzeby przekopywania się. Dlatego tak ważne jest, by dokładnie sprawdzić, co jest Ci realnie potrzebne, a co było zakupem pod wpływem chwili, „bo kiedyś może się przydać” lub „bo na filmiku wyglądało super”.

Teraz określ, które przedmioty i akcesoria mają być przechowywane w której szufladzie. Kieruj się przy tym przede wszystkim funkcją danej części blatu – noże kuchenne powinny być niedaleko głównej przestrzeni roboczej, a foremki na muffinki i papier do pieczenia schowane z dala od piekarnika będą tylko przeszkadzały...

Akcesoria dla lepszej organizacji

Uzbrojona w listę i szczegółową wizję nowego ładu w szufladach możesz ruszać na zakupy. Organizerów, przegródek i uchwytów znajdziesz w sieci mnóstwo, ale warto zacząć od sprawdzenia oferty Ikea – szwedzki gigant organizowanie, pakowanie i kompaktowanie opanował do perfekcji. Wkłady do szuflad z IKEA co prawda najlepiej pasują do szuflad z tej sieci, ale większość modeli spokojnie dopasujesz nawet do mebli robionych na zamówienie.

Zwróć także uwagę na gadżety, które pozwolą przenieść część akcesoriów kuchennych z przepełnionych szuflad do szafek. Kosze na kółkach, specjalne kosze cargo z prowadnicami czy wszelkiego typu uchwyty przyczepiane do drzwiczek szafek pozwolą upakować w kuchni jeszcze więcej, nadal pozwalając na łatwy dostęp do wszystkiego.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Znaczniki
  • Facebook
Androgenowe wypadanie włosów - leczenie
Jedną z częstszych przyczyn nadmiernego wypadania włosów oka...
piątek, Październik 20, 2017 - 15:20
Pożyczka pozabankowa nie musi być droga!
Firmy pożyczkowe prowadzą działalność komercyjną i udzielają...
piątek, Październik 20, 2017 - 14:05
Jesienne sposoby na spędzenie czasu z dzieckiem
Polska jesień potrafi mile zaskoczyć i być naprawdę piękna!...
środa, Październik 18, 2017 - 12:01
Przedwczesny wytrysk psuje Ci szyki? Sprawdź, jakie mogą być przyczyny
Zbyt wczesna ejakulacja dotyka najczęściej młodych mężczyzn...
środa, Październik 18, 2017 - 11:15
(668)
(529)
(527)
(518)
(391)
(373)
(328)
(295)
(262)
(250)
(224)
(204)
(161)
(152)
(116)
(108)
(98)
(92)
(90)
(86)
(83)
(74)
(74)
(71)
(69)
(69)
(69)
(63)
(60)

  

Reklama