Mozaika w kuchni – sposób na niebanalne wnętrze

Mozaika w kuchni - wydanie klasyczne. Mozaika pasuje do klasycznych kuchni, a ciepły odcień sprawia prztulne wrażenie. (fot. depositphotos)
Mozaika w kuchni - wydanie klasyczne. Mozaika pasuje do klasycznych kuchni, a ciepły odcień sprawia prztulne wrażenie. (fot. depositphotos)

Mozaika w kuchni, ułożona między dolnymi a górnymi szafkami, to jeden z wielu sposobów na zabezpieczenie przestrzeni między szafkami. Jednak odporność na zabrudzenia to nie jedyny powód, dla którego mozaika w kuchni pojawia się tak często.

Dlaczego warto sięgnąć po mozaikę w kuchni?

Mozaika w kuchni jest odporna na zabrudzenia. Mozaika, jak każda płytka ceramiczna, jest bardzo odporna na zachlapania i zabrudzenia. Musisz mieć jednak na uwadze, że przez znacznie większą ilość fugi, mozaika w kuchni będzie wymagała uważniejszej konserwacji i więcej czyszczenia niż klasyczne, duże kafelki.

Mozaika wnosi kolor do kuchni. Kolorowe mozaiki pozwalają na wprowadzenie do kuchni koloru, który ożywi wnętrze. Możesz sięgnąć po mozaiki jednokolorowe, operujące kilkoma odcieniami jednego koloru, bądź zaszaleć i położyć w swojej kuchni mozaikę wielokolorową – wybór ograniczony jest jedynie wyobraźnią.

Mozaika w kuchni wygląda stylowo. Mozaika przywodzi na myśl antyczne wnętrza, wykładane tysiące lat temu przez utalentowanych rzemieślników. Jednak i dziś, pomimo licznych ułatwień (obecnie mozaiki oferowane są w postaci gotowych klastrów, podklejonych na siatce z tworzywa), mozaika w kuchni będzie zachwycała gości przez wiele lat.

Mozaika w kuchni pasuje do każdego stylu wnętrza. Nieistotne, czy masz kuchnię w stylu retro, klasyczną, eklektyczną. Czy inspiruje Cię nowoczesny minimalizm, styl skandynawski czy też jesteś fanką krzykliwego pop-artu – mozaika w kuchni sprawdzi się w każdym wnętrzu. Dzięki ogromnej liczbie wzorów, kształtów i kombinacji mozaika w kuchni jest zawsze odpowiednia, zawsze modna i zawsze pasuje do wnętrza.

Informacje

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Znaczniki
  • Facebook
Zaangażowane rodzicielstwo nie pomaga (fot. depositphotos)
Dzieci, których rodzice bardziej się angażują, mają takie sa...
sobota, Kwiecień 19, 2014 - 17:44
Meble dla dzieci - czym się kierować przy wyborze? (fot. depositphotos)
Każde mieszkanie dopiero wówczas staje się mieszkaniem z pra...
sobota, Kwiecień 19, 2014 - 16:02
Fiołek alpejski to pięknie kwitnący kwiat doniczkowy. Warto o niego dbać przez cały rok, żeby cieszy oko i był wspaniałą ozdobą dla twojego domu.(fot. depositphotos)
Fiołek alpejski to pięknie kwitnący kwiat doniczkowy. Warto...
sobota, Kwiecień 19, 2014 - 12:48
Patelnie ceramiczne – co warto o nich wiedzieć? (fot. depositphotos)
Miłość do gotowania często idzie w parze z poczuciem estetyk...
piątek, Kwiecień 18, 2014 - 15:26
(192)
(177)
(164)
(159)
(151)
(143)
(138)
(132)
(132)
(121)
(118)
(90)
(81)
(60)
(53)
(53)
(46)
(45)
(44)
(40)
(35)
(33)
(32)
(32)
(31)
(28)
(28)
(28)
(27)

  

Reklama