Mikrołazienka – jakie płytki wybrać?

Mikrołazienka – jakie płytki wybrać?
Mikrołazienka – jakie płytki wybrać?

W niewielkich mieszkaniach i kawalerkach dobre zaaranżowanie przestrzeni to największe wyzwanie. Ważne są nie tylko odpowiednio dobrane meble i akcesoria ale również to co znajdzie się na ścianach i podłogach. Odpowiednio zaaranżowane powierzchnie mogą optycznie powiększyć pomieszczenie i dodać uroku. Tyczy się to każdego pomieszczenia, również łazienek i toalet, które przeważnie stanowią największy problem w malutkich mieszkaniach. Jeśli więc zastanawiasz się jakie płytki wybrać do swojej mikrołazienki, przeczytaj nasz poradnik, w którym damy Ci kilka prostych wskazówek jakie kafelki wybrać.

Wysoki połysk

Glazura do łazienki z połyskiem to jeden z głównych tricków powiększających optycznie wymiary pomieszczenia. Odbijające światło da pozytywne złudzenie większej przestrzeni. Poza połyskiem dobrze jest postawić na jasne kolory, np. beże, szarości, które nigdy nie wyjdą z mody. Odcienie wybieraj raczej chłodne, a kolor fugi dopasowany do koloru ceramiki – unikaj mocnych kontrastów na ścianach - takie eksperymenty lepiej prezentują się w większych łazienkach. Na kontrast możesz pozwolić sobie na podłodze – np. ułożyć płytki w klasyczną szachownicę.

Duży rozmiar

Jeśli wydawało Ci się, że do małej łazienki pasują tylko niewielkie płytki to jesteś w błędzie. Niewielkich rozmiarów ceramika położona na podłogi i ściany będzie prezentować się chaotycznie i dodawać klaustrofobicznego akcentu. Na podłogę najlepiej położyć płytki o większych rozmiarach, w jednym kolorze i o gładkiej strukturze, a na ścianę prostokątne płytki np. z poziomymi dekorami ułożonymi w jeden przedzielający pas, który optycznie poszerzy łazienkę. Unikaj też kładzenia płytek aż po sufit, jeśli to możliwe poprzestań na wysokości 2/3 łazienki i resztę ścian pomaluj na odpowiednio dobrany kolor. Takie rozwiązanie będzie dawało złudzenie wyższych ścian.

mikrolazienka.jpg

Styl minimalistyczny

Raczej unikaj nadmiernych zdobień i dekorów. Oczywiście możesz położyć np. pas ozdobnej ceramiki przy prysznicu czy umywalce, ale raczej unikaj pojedynczych kafelek z ozdobnymi ornamentami, które niepotrzebnie wprowadzają „zamęt” na ścianach łazienki. Nie wprowadzaj zbyt wielu kolorów w swojej łazience, postaw na jeden, maksymalnie dwa przewodnie kolory i oscyluj wokół ich odcieni. Pamiętaj też, że wymiana dodatków czy mebli jest znacznie prostsza niż zmiana płytek – wybieraj więc ceramikę mądrze, mając na uwadze to jak będzie ona się prezentować po kilku latach.

mikrolazienka_2.jpg

Zabudowa zamiast mebli

Świetnym rozwiązaniem jest wykorzystanie zabudowy ceramicznej już w fazie projektowania łazienki i urządzenie jej w taki sposób by nie było potrzeby wstawiania do pomieszczenia dodatkowych szafek. Obudowa toalety, umywalki czy wanny z płytek ceramicznych z zastosowaniem dodatkowych schowków i półek pozwoli na wygodne przechowywanie niezbędnych akcesoriów. Dzięki zminimalizowaniu ilości sprzętów oraz mebli łazienka będzie wyglądać estetyczniej i przestronniej.

 

 

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Znaczniki
  • Facebook
Płaszcze i kurtki w jesiennej kolekcji Top Secret for Avanti
W limitowanej kolekcji, dostępnej już w sklepach Top Secret,...
wtorek, Październik 17, 2017 - 11:18
Powrót do formy po wakacjach
Wakacyjny grill z rodziną i przyjaciółmi, degustacja kuchni...
wtorek, Październik 17, 2017 - 10:56
Grunt to baza... Również ta pod makijaż :)
Bazy pod podkład, choć coraz bardziej dostępne, nadal kojarz...
wtorek, Październik 17, 2017 - 10:26
Startuje ogólnopolska kampania „Zdrowie Kobiety"!
Zapraszamy do zapoznania się z kampanią "Zdrowie Kobiety". P...
wtorek, Październik 17, 2017 - 09:17
(668)
(529)
(527)
(518)
(391)
(373)
(328)
(295)
(262)
(250)
(224)
(204)
(161)
(152)
(116)
(108)
(98)
(92)
(90)
(86)
(83)
(74)
(74)
(71)
(69)
(69)
(69)
(63)
(60)

  

Reklama