Najczęściej stosowane elementy wykończeniowe do łazienek

Najczęściej stosowane elementy wykończeniowe do łazienek
Najczęściej stosowane elementy wykończeniowe do łazienek

Wykończenie i ozdobienie łazienki to bardzo istotny element prac remontowych. W jaki sposób wykończyć łazienkę, aby być w pełni zadowolonym z efektu końcowego?

Sposoby łączenia płyt podłogowych

Płytki podłogowe i ścienne bywają zbliżone kolorystycznie i dopasowane formatami, co czyni je spójną całością i każe ignorować granicę pomiędzy podłogą i ścianą. Jako że na obu powierzchniach pojawiają się podobne dekoracje, a kolory są identyczne, nie istnieją żadne wyraźne podziały między płaszczyzną poziomą a pionową. W takim przypadku tylko od nas zależy, czy zechcemy urozmaicić je dodatkowym elementem, który podkreśli urodę płytek i zwieńczy naszą pracę. Cokoły mają wielu zwolenników, dlatego mimo zmieniających się trendów, wciąż pozostają na topie – to ponadczasowe rozwiązanie wykończeniowe. Rynkowa oferta listew dekoracyjnych jest na tyle różnorodna, że każdy znajdzie model spełniający jego oczekiwania.

Wykończenie wnętrz łazienkowych

Jednym z częściej stosowanych elementów wykończeniowych są cokoły produkowane w wielu wymiarach. W zależności od potrzeb możemy wykorzystać je jako elementy odcinające wybrane płaszczyzny lub szlaczek dekorujący i urozmaicający powierzchnię. Mogą również być stosowane w całym domu – świetnie sprawdzą się do rozdzielenia aneksu kuchennego od części jadalnianej. Listwy są bardzo funkcjonalne i estetyczne – doskonale współgrają z bateriami oraz innymi chromowanymi elementami wnętrza. Z powodzeniem można je zainstalować na półkach – stanowią idealne wykończenie prostych mebli łazienkowych. Wykańczając wnętrza, możemy sięgnąć po bogate elementy dekoracyjne, takie jak pojedyncze płytki malowane lub wzorzyste kafelki. W ofercie producentów znajdziemy wiele kafelków w formie płaskorzeźby, które doskonale wpisują się w styl nowoczesny. Wprowadzane do wnętrz z umiarem nie przytłaczają go, a jedynie wydobywają pełen potencjał pomieszczenia.

Utrzymanie czystości w łazience

Odpowiednie wykończenie wnętrza pozwala nam łatwiej zachować czystość w łazience. Montaż cokołów ułatwia czyszczenie na mokro powierzchni przypodłogowej i zapobiega osadzaniu się brudu. Aby uchronić ścianę przed zabrudzeniem, często wykorzystuje się paski płytek, które pozostały po remoncie. Po odpowiednim ścięciu doskonale zabezpieczają powierzchnię ściany. Równie istotne dla zachowanie czystości jest ograniczenie liczby detali. Łazienka powinna być pomieszczeniem sterylnym i uporządkowanym, dopiero wówczas będzie w pełni funkcjonalna.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Święta pełne blasku z BRITOP Lighting
Chyba nikt nie wyobraża sobie Bożego Narodzenia bez klimatyc...
piątek, Grudzień 15, 2017 - 13:30
Oczyszczacz powietrza dla dziecka
Zdrowie człowieka uzależnione jest między innymi od stanu po...
piątek, Grudzień 15, 2017 - 11:07
Biżuteria Beller
Marzysz o ozdobach, które przyciągną, uwiodą i zachwycą swoj...
piątek, Grudzień 15, 2017 - 10:02
Zabawka na biegunach jako spełnienie marzeń każdego dziecka!
Koniki na biegunach to obecnie zabawki nieco zapomniane. Czę...
piątek, Grudzień 15, 2017 - 08:58

  

Reklama