Letni plac zabaw w ogrodzie

Letni plac zabaw w ogrodzie (fot. fotolia)
Letni plac zabaw w ogrodzie (fot. fotolia)

Małe dzieci wszędzie znajdą sobie miejsce do zabawy – w salonie, na strychu czy w szafce z odzieżą. Wyobraźnia dziecięca górą, jednak w okresie wiosenno-letnim warto pozwolić im na spędzanie czasu na zewnątrz. Aby się nie nudziły warto stworzyć plac zabaw w ogrodzie. Będzie idealnym miejscem do zabaw z rówieśnikami, a Ty będziesz miał je pod swoją opieką.

Domowy plac zabaw a ten miejski

Dlaczego plac zabaw w ogrodzie jest lepszy niż ten miejski? Przecież ten zazwyczaj ma więcej budowli i konstrukcji dopasowanych do potrzeb dzieci, a co za tym idzie sprawia więcej frajdy! Jednak możliwość obserwowania swojego dziecka prze okno w trakcie zmywania naczyń czy wykonywania innych obowiązków jest nieoceniona w stosunku do regularnych wyjść na miejski plac zabaw. To dla Ciebie i Twojego dziecka o wiele wygodniejsze rozwiązanie. Dziecko czuje się na posesji o wiele bezpieczniej i jest pod Twoją stałą opieką. Poza tym nie musi „walczyć” z innymi rówieśnikami o miejsce w piaskownicy czy czekać w kolejce na huśtanie. Jeśli zdecydujesz się na plac zabaw, zwróć uwagę jakie elementy powinny się na nim znaleźć, by zapewnić dziecku świetną zabawę na świeżym powietrzu.

Piaskownica, czy kąpiel w piasku

Zabawa w piasku może być kreatywna, pobudza wyobraźnię dziecka i ćwiczy jego zdolności manualne. Dlatego oprócz piaskownicy wypełnionej piaskiem pamiętaj o zabawkach. Niezbędne będą wiaderka i grabki – uprawa ogródka w piasku to kusząca opcja. Dzięki foremkom dziecko może tworzyć rozmaite potrawy i bawić się w ‘kuchnię’. Chłopcom z pewnością spodoba się widziany oczami wyobraźni tor rajdowy w piasku. O czym pamiętać przy montażu piaskownicy?

Przede wszystkim trzeba wybrać dobre, zacienione miejsce – wielogodzinne zabawy w pełnym słońcu nie będą służyły dziecku. Jeśli masz możliwość wyboru piaskownicy z ławkami do siedzenia po bokach – wybierz właśnie tę, by oszczędzić dziecku siedzenia w piasku lub przynajmniej podjąć taką próbę. Dobrym rozwiązaniem jest piaskownica z wiekiem – piasek nie będzie mokry od deszczu, a także unikniesz jego zanieczyszczenia.

Trampolina, czyli moc zabawy

Coraz popularniejsze są trampoliny dla dorosłych i jak grzyby po deszczu wyrastają miejsca rozrywki z trampolinami w roli głównej. Czemu by nie stworzyć takiego miejsca w ogrodzie dla dziecka? Skoki na trampolinie zapewnią maksimum zabawy i radości Twojemu dziecku. O czym pamiętać przy wyborze konkretnego modelu? Przede wszystkim trampolina powinna być dopasowana do wieku i wagi dziecka. Warto wybrać taki model, który umożliwia skoki rodzicowi i dziecku – zwróć uwagę na maksymalne obciążenie. Siatka zabezpieczająca przed wypadnięciem będzie doskonałą ochroną dla malucha. Szeroki wybór trampolin znajdziesz na: https://www.castorama.pl/produkty/ogrod/relaks-w-ogrodzie/place-zabaw-i-trampoliny/place-zabaw.html.

Huśtawka, czyli gwarancja udanej zabawy

Kto nie lubi się huśtać? Dzieci to uwielbiają! Zainwestuj w odpowiednią do wieku dziecka huśtawkę, pamiętając o tym, by była stabilnie zamocowana. Możesz wybrać także alternatywne siodełka na sznurku.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Czy na portalu aukcyjnym kupimy nowoczesną toaletkę?
Toaletka jest meblem, który obecny był w codziennym życiu wi...
czwartek, Grudzień 7, 2017 - 17:16
Malowanie paznokci wydaje się taką prostą czynnością, a jedn...
czwartek, Grudzień 7, 2017 - 16:52
Jakie warunki należy zapewnić storczykom? Pielęgnacja i zasady uprawy
Storczyki rozpowszechniły się w polskich domach stosunkowo n...
czwartek, Grudzień 7, 2017 - 16:43
Jakie działanie na organizm ma liść oliwny i jak go przyjmować?
Lecznicze właściwości liści oliwnych znano już w czasach sta...
czwartek, Grudzień 7, 2017 - 15:09

  

Reklama