Letni plac zabaw w ogrodzie

Letni plac zabaw w ogrodzie (fot. fotolia)
Letni plac zabaw w ogrodzie (fot. fotolia)

Małe dzieci wszędzie znajdą sobie miejsce do zabawy – w salonie, na strychu czy w szafce z odzieżą. Wyobraźnia dziecięca górą, jednak w okresie wiosenno-letnim warto pozwolić im na spędzanie czasu na zewnątrz. Aby się nie nudziły warto stworzyć plac zabaw w ogrodzie. Będzie idealnym miejscem do zabaw z rówieśnikami, a Ty będziesz miał je pod swoją opieką.

Domowy plac zabaw a ten miejski

Dlaczego plac zabaw w ogrodzie jest lepszy niż ten miejski? Przecież ten zazwyczaj ma więcej budowli i konstrukcji dopasowanych do potrzeb dzieci, a co za tym idzie sprawia więcej frajdy! Jednak możliwość obserwowania swojego dziecka prze okno w trakcie zmywania naczyń czy wykonywania innych obowiązków jest nieoceniona w stosunku do regularnych wyjść na miejski plac zabaw. To dla Ciebie i Twojego dziecka o wiele wygodniejsze rozwiązanie. Dziecko czuje się na posesji o wiele bezpieczniej i jest pod Twoją stałą opieką. Poza tym nie musi „walczyć” z innymi rówieśnikami o miejsce w piaskownicy czy czekać w kolejce na huśtanie. Jeśli zdecydujesz się na plac zabaw, zwróć uwagę jakie elementy powinny się na nim znaleźć, by zapewnić dziecku świetną zabawę na świeżym powietrzu.

Piaskownica, czy kąpiel w piasku

Zabawa w piasku może być kreatywna, pobudza wyobraźnię dziecka i ćwiczy jego zdolności manualne. Dlatego oprócz piaskownicy wypełnionej piaskiem pamiętaj o zabawkach. Niezbędne będą wiaderka i grabki – uprawa ogródka w piasku to kusząca opcja. Dzięki foremkom dziecko może tworzyć rozmaite potrawy i bawić się w ‘kuchnię’. Chłopcom z pewnością spodoba się widziany oczami wyobraźni tor rajdowy w piasku. O czym pamiętać przy montażu piaskownicy?

Przede wszystkim trzeba wybrać dobre, zacienione miejsce – wielogodzinne zabawy w pełnym słońcu nie będą służyły dziecku. Jeśli masz możliwość wyboru piaskownicy z ławkami do siedzenia po bokach – wybierz właśnie tę, by oszczędzić dziecku siedzenia w piasku lub przynajmniej podjąć taką próbę. Dobrym rozwiązaniem jest piaskownica z wiekiem – piasek nie będzie mokry od deszczu, a także unikniesz jego zanieczyszczenia.

Trampolina, czyli moc zabawy

Coraz popularniejsze są trampoliny dla dorosłych i jak grzyby po deszczu wyrastają miejsca rozrywki z trampolinami w roli głównej. Czemu by nie stworzyć takiego miejsca w ogrodzie dla dziecka? Skoki na trampolinie zapewnią maksimum zabawy i radości Twojemu dziecku. O czym pamiętać przy wyborze konkretnego modelu? Przede wszystkim trampolina powinna być dopasowana do wieku i wagi dziecka. Warto wybrać taki model, który umożliwia skoki rodzicowi i dziecku – zwróć uwagę na maksymalne obciążenie. Siatka zabezpieczająca przed wypadnięciem będzie doskonałą ochroną dla malucha. Szeroki wybór trampolin znajdziesz na: https://www.castorama.pl/produkty/ogrod/relaks-w-ogrodzie/place-zabaw-i-trampoliny/place-zabaw.html.

Huśtawka, czyli gwarancja udanej zabawy

Kto nie lubi się huśtać? Dzieci to uwielbiają! Zainwestuj w odpowiednią do wieku dziecka huśtawkę, pamiętając o tym, by była stabilnie zamocowana. Możesz wybrać także alternatywne siodełka na sznurku.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Znaczniki
  • Facebook
Letnie spotkania z przyjaciółmi, pomysły na dania które skradną serca gości
Letnie spotkania z przyjaciółmi najlepiej smakują podczas od...
czwartek, Sierpień 17, 2017 - 13:33
Letni = mineralny... czyli idealny makijaż na upalne dni
Wakacyjne miesiące to dla wielu z nas czas eksperymentów z m...
czwartek, Sierpień 17, 2017 - 10:26
Czy da się schudnąć bez wysiłku? 5 prostych trików
Odchudzanie nie musi oznaczać katowania się restrykcyjną die...
środa, Sierpień 16, 2017 - 13:59
Jak szukać pracy po urlopie wychowawczym?
W ciągu ostatnich kilku lat konkurencja na rynku pracy urosł...
środa, Sierpień 16, 2017 - 11:47
(665)
(525)
(522)
(515)
(389)
(368)
(328)
(293)
(261)
(249)
(224)
(204)
(161)
(150)
(115)
(108)
(98)
(92)
(90)
(86)
(83)
(74)
(74)
(71)
(69)
(69)
(69)
(63)
(60)

  

Reklama