Podgrzej domowe ognisko, montując w salonie kominek!

Podgrzej domowe ognisko, montując w salonie kominek! (fot. kratki.pl)
Podgrzej domowe ognisko, montując w salonie kominek! (fot. kratki.pl)

Jeszcze do niedawna uważano, że kominek w domu to luksus dostępny tylko dla wybranych. Kominki widywane były głównie w salonach bogatych właścicieli willi i znanych biznesmenów. Ale dzisiaj każdy z nas może mieć u siebie tę namiastkę luksusu. Nowoczesne kominki coraz częściej stają się stałym elementem wyposażenia nawet niedużych mieszkań.

Kominek w bloku...?

Chociaż tradycyjne kominki na drzewo mają swój wyjątkowy klimat, wiele osób skłania się ku nowocześniejszym i bardziej praktycznym rozwiązaniom w tej kwestii. Nie ma mowy o tradycyjnym kominku w bloku, gdzie nie ma podłączenia do komina, które w tej sytuacji jest niezbędne. Dlatego alternatywą są kominki elektryczne. Inni chcą z kolei zaoszczędzić na ogrzewaniu mieszkania i wody, dlatego decydują się na kominek wodny.

Nowoczesne kominki elektryczne

Istnieje kilka rodzajów kominków elektrycznych. Do najpopularniejszych należą modele stojące z bogatą gamą obudów w różnym stylu, jak i kominki ścienne do zawieszenia. Dość modne są też kominki narożne, wtedy mówimy o wkładach kominowych do zabudowy lub o wolno stojących piecach kominowych typu koza. Ciekawą nowością są meble z zainstalowanymi otwartymi kominkami elektrycznymi. W wersji tej występują na przykład szafki pod telewizor. Nowoczesne kominki elektryczne mają wiele zalet. Przede wszystkim mamy wierną kopię prawdziwego ognia w 3D, która w żaden sposób nie zagraża nam i otoczeniu. Poza tym kominek elektryczny nie wymaga posiadania w domu opału, co jest dodatkowym utrudnieniem. Wystarczy go włączyć i już możemy cieszyć się przyjemnym ciepłem i przytulną atmosferą. Co za tym idzie, kominki elektryczne są też bezobsługowe, a więc szybko się je montuje i użytkuje, a podczas eksploatacji nie brudzą się tak, jak tradycyjne kominki.

Innowacyjne kominki wodne

Kominek wodny, inaczej z płaszczem wodnym, to w ostatnim czasie prawdziwy hit (np. popularne modele Kratki). Oprócz tego, że zastępuje piec c.o., to jeszcze podgrzewa wodę i świetnie prezentuje się w salonie jako tradycyjny kominek. Jedyną większą inwestycją jest zakup nieco lepszego, a co za tym idzie, droższego wkładu kominkowego, który jest wyposażony w wymiennik ciepła umożliwiający podgrzewanie wody. Moc grzewcza takiego kominka jest wystarczająca, by zapewnić odpowiednią temperaturę w całym domu oraz ogrzać wodę. W ten sposób możemy znacznie obniżyć koszty, ponieważ spalanie drewna kosztuje mniej niż spalanie gazu ziemnego. Ponadto zawory termostatyczne przy grzejnikach pozwalają nam precyzyjniej ustawić temperaturę w pomieszczeniach, co jest dodatkowo komfortowe.

Kominek w domu to naprawdę świetne rozwiązanie nie tylko ze względu na gustowny wygląd, ale i na opłacalność tej formy ogrzewania. Niezależnie od tego, czy wybierzesz kominek wodny czy elektryczny, z pewnością będziesz z niego zadowolony!

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Znaczniki
  • Facebook
Może po te ubrania nie ustawiają się takie kolejki, jak po s...
piątek, Styczeń 20, 2017 - 11:35
Dekoral: trendy dekoratorskie na 2017 rok (fot. Dekoral)
Trendy dekoratorskie ewoluują. Zmieniają się style, faktury...
czwartek, Styczeń 19, 2017 - 09:18
Jessica Hart w kampanii bielizny Triumph (fot. mat. prasowe)
Triumph z przyjemnością przedstawia nową kampanię na sezon w...
środa, Styczeń 18, 2017 - 12:23
Kolagen kolagenowi nie równy (fot. mat. prasowe DuoLife)
O kolagenie sporo słyszymy. Jest to jeden z tych składników,...
środa, Styczeń 18, 2017 - 12:09
(641)
(515)
(492)
(490)
(380)
(358)
(324)
(284)
(254)
(244)
(205)
(202)
(159)
(148)
(111)
(107)
(97)
(92)
(89)
(85)
(74)
(74)
(71)
(70)
(69)
(69)
(68)
(63)
(58)

  

Reklama