Podgrzej domowe ognisko, montując w salonie kominek!

Podgrzej domowe ognisko, montując w salonie kominek! (fot. kratki.pl)
Podgrzej domowe ognisko, montując w salonie kominek! (fot. kratki.pl)

Jeszcze do niedawna uważano, że kominek w domu to luksus dostępny tylko dla wybranych. Kominki widywane były głównie w salonach bogatych właścicieli willi i znanych biznesmenów. Ale dzisiaj każdy z nas może mieć u siebie tę namiastkę luksusu. Nowoczesne kominki coraz częściej stają się stałym elementem wyposażenia nawet niedużych mieszkań.

Kominek w bloku...?

Chociaż tradycyjne kominki na drzewo mają swój wyjątkowy klimat, wiele osób skłania się ku nowocześniejszym i bardziej praktycznym rozwiązaniom w tej kwestii. Nie ma mowy o tradycyjnym kominku w bloku, gdzie nie ma podłączenia do komina, które w tej sytuacji jest niezbędne. Dlatego alternatywą są kominki elektryczne. Inni chcą z kolei zaoszczędzić na ogrzewaniu mieszkania i wody, dlatego decydują się na kominek wodny.

Nowoczesne kominki elektryczne

Istnieje kilka rodzajów kominków elektrycznych. Do najpopularniejszych należą modele stojące z bogatą gamą obudów w różnym stylu, jak i kominki ścienne do zawieszenia. Dość modne są też kominki narożne, wtedy mówimy o wkładach kominowych do zabudowy lub o wolno stojących piecach kominowych typu koza. Ciekawą nowością są meble z zainstalowanymi otwartymi kominkami elektrycznymi. W wersji tej występują na przykład szafki pod telewizor. Nowoczesne kominki elektryczne mają wiele zalet. Przede wszystkim mamy wierną kopię prawdziwego ognia w 3D, która w żaden sposób nie zagraża nam i otoczeniu. Poza tym kominek elektryczny nie wymaga posiadania w domu opału, co jest dodatkowym utrudnieniem. Wystarczy go włączyć i już możemy cieszyć się przyjemnym ciepłem i przytulną atmosferą. Co za tym idzie, kominki elektryczne są też bezobsługowe, a więc szybko się je montuje i użytkuje, a podczas eksploatacji nie brudzą się tak, jak tradycyjne kominki.

Innowacyjne kominki wodne

Kominek wodny, inaczej z płaszczem wodnym, to w ostatnim czasie prawdziwy hit (np. popularne modele Kratki). Oprócz tego, że zastępuje piec c.o., to jeszcze podgrzewa wodę i świetnie prezentuje się w salonie jako tradycyjny kominek. Jedyną większą inwestycją jest zakup nieco lepszego, a co za tym idzie, droższego wkładu kominkowego, który jest wyposażony w wymiennik ciepła umożliwiający podgrzewanie wody. Moc grzewcza takiego kominka jest wystarczająca, by zapewnić odpowiednią temperaturę w całym domu oraz ogrzać wodę. W ten sposób możemy znacznie obniżyć koszty, ponieważ spalanie drewna kosztuje mniej niż spalanie gazu ziemnego. Ponadto zawory termostatyczne przy grzejnikach pozwalają nam precyzyjniej ustawić temperaturę w pomieszczeniach, co jest dodatkowo komfortowe.

Kominek w domu to naprawdę świetne rozwiązanie nie tylko ze względu na gustowny wygląd, ale i na opłacalność tej formy ogrzewania. Niezależnie od tego, czy wybierzesz kominek wodny czy elektryczny, z pewnością będziesz z niego zadowolony!

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Znaczniki
  • Facebook
Wiosna - sezon na randki! 5 pomysłów na wiosenną randkę
Wiosna to czas, kiedy otwieramy się na świat, ludzi i nowe s...
wtorek, Marzec 28, 2017 - 14:00
 Alternatywa dla podkładu – krem BB idealnym rozwiązaniem na lato (fot. depositphotos.com)
Pojawił się niemal 50 lat temu  i narobił sporego zamieszani...
wtorek, Marzec 28, 2017 - 10:41
Letni plac zabaw w ogrodzie (fot. fotolia)
Małe dzieci wszędzie znajdą sobie miejsce do zabawy – w salo...
wtorek, Marzec 28, 2017 - 08:23
Dla większości banków i firm pożyczkowych posiadanie dowodu...
piątek, Marzec 24, 2017 - 08:30
(665)
(525)
(522)
(514)
(389)
(368)
(328)
(293)
(261)
(249)
(224)
(204)
(161)
(150)
(115)
(108)
(98)
(92)
(90)
(86)
(83)
(74)
(74)
(71)
(69)
(69)
(69)
(63)
(60)

  

Reklama