Materac dla dwojga – jaki model wybrać?

Materac dla dwojga – jaki model wybrać? (fot. fotolia)
Materac dla dwojga – jaki model wybrać? (fot. fotolia)

Chcesz kupić materac do wspólnej sypialni? Zanim podejmiesz decyzję, dokładnie przemyśl całą sprawę, ponieważ wasz wspólny sen nie zawsze będzie całkowicie komfortowy, gdy podejmiesz nieodpowiednią decyzję. Na co powinno się zwrócić uwagę?

Przede wszystkim dużym problemem jest dopasowanie materaca do potrzeb dwóch osób mających różną wagę – gdy kobieta ma około 50 kilogramów, a mężczyzna około 100 kilogramów, wtedy lżejsza osoba nie będzie czuła się komfortowo podczas nocy, ponieważ ta cięższa będzie swoim ciężarem powodowała odkształcenie się całej jego powierzchni. Dlatego trzeba podjąć decyzję o konstrukcji i liczbie materaców.

Dostępne warianty materaców

W sprzedaży obecnie znajduje się wiele typów materaców – od ich budowy zależy komfort snu, a także cena, ponieważ te wysokiej klasy mogą kosztować nawet po kilka tysięcy złotych.

Pod uwagę warto wziąć modele takie, jak:

  • materac kieszeniowy ze strefami twardości
  • materac lateksowy
  • materac z pianką wysokoelastyczną
  • materac z pianką termoelastyczną

Są to materace, które precyzyjnie dopasowują się do kształtu ciała i dają bardzo dobre podparcie dla kręgosłupa, odciążając go i poprawiając komfort snu. Są one optymalnym rozwiązaniem, niemniej jednak nie należą do tanich.

Gdy chodzi o niskie koszty, wtedy popularne są materace bonellowe, czyli z nieosłoniętymi kieszeniami sprężynami, a także materace z pianki poliuretanowej. Niestety, nie dają one tak dobrego punktowego podparcia dla ciała i nie sprawdzają się w przypadku cięższych osób. Te gorszej jakości są też narażone na szybsze zużycie.

Jeden materac czy dwa?

Gdy kupuje się materac dla pary, trzeba podjąć decyzję, czy ma być to jeden egzemplarz o większych wymiarach, na przykład 140x200 centymetrów, czy też dwa osobne materace o wymiarach 90x200 centymetrów lub innych. Ma to też związek z ich budową.

Pamiętaj o tym, że bardzo ważnym czynnikiem jest konstrukcja materiału i to na nią powinno się zwrócić szczególną uwagę. Gdy chcesz kupić jeden duży materac, wtedy powinien wyróżniać się on bardzo dobrą sprężystością punktową – oznacza to, że cięższa osoba nie będzie powodowała nadmiernego odkształcenia, ponieważ materac precyzyjnie dopasuje się do jej ciężaru i kształtu ciała. Warto rozważyć zakup bezpośrednio u producenta materacy. Gdy z kolei chcesz kupić dwa oddzielne materace, to wtedy wybrać możesz tańsze modele.

Więcej przeczytasz na  http://www.naspen.pl/technologie.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Zabiegi po ciąży na twarz i ciało
Świeżo upieczone mamy z pierwszych stron gazet zachwycają sm...
czwartek, Lipiec 19, 2018 - 13:26
Depilacja laserowa - czy warto ją wykonać?
Wiesz, ile czasu i pieniędzy poświęcasz każdego miesiąca na...
czwartek, Lipiec 19, 2018 - 09:31
Podręczniki szkolne i lektury - nowe czy używane?
Co roku każdy rodzic uczących się dzieci staje przed dylemat...
czwartek, Lipiec 19, 2018 - 09:10
5 akcesoriów, które zamienią łazienkę w domowe SPA
Domowa łazienka nie musi być duża i specjalnie zaaranżowana,...
czwartek, Lipiec 19, 2018 - 08:09

  

Reklama