Poduszki dekoracyjne – dlaczego projektanci wnętrz je lubią? [GALERIA ZDJĘĆ]

Jeśli lubisz oglądać galerie wnętrz, z pewnością zauważyłaś, że na każdej kanapie goszczą poduszki dekoracyjne. Nieważne, czy to mała metamorfoza, czy szeroko zakrojony remont – poduszki dekoracyjne na koniec muszą się pojawić. Co sprawia, że projektanci wnętrz tak chętnie sięgają po poduszki dekoracyjne – i jak tę wiedzę wykorzystać we własnym mieszkaniu?

Poduszki dekoracyjne są ładne

Najważniejszą cechą jest aspekt dekoracyjny – poduszki dekoracyjne zdobią wnętrze, w którym się pojawią. Ogromna gama rozmiarów, wzorów i kolorów sprawia, że bez trudu znajdziesz poduszkę, która stanie się jedną z piękniejszych dekoracji wnętrza.

Wprowadzają do aranżacji teksturę

O roli tekstur w aranżacji wnętrz nikogo przekonywać nie trzeba – wyraźna tekstura wprowadza do wnętrza urozmaicenie, dodatkowy interesujący element. Poduszka dekoracyjna o teksturze futra czy ręcznie dzierganego wzoru od razu zachęci do jej przytulenia – a stąd już tylko krok do pokochania całej aranżacji.

Równie popularnym motywem jest wprowadzenie do aranżacji światła przy użyciu poduszki dekoracyjnej o błyszczącej powierzchni – czy to jedwabiu, czy cekinów i niemalże lustrzanej powierzchni. Takie poduszki rozświetlą wnętrze, i skierują wzrok na miejsce, w którym się znajdą.

Poduszki dekoracyjne wnoszą kolor

Kolory pełnią w każdym wnętrzu ogromną rolę – i poduszki dekoracyjne są perfekcyjnym dodatkiem jeśli mowa o kolorach we wnętrzu. O ile w przypadku obić mebli o zmianę koloru trudno, o tyle wymiana poszewki poduszki jest banalnie prosta. Jeśli urządziłaś wnętrze, a w jego części brakuje koloru, połóż tam poduszkę (lub dwie, ewentualnie siedem) – czy to w jednolitym kolorze, poduszkę z nadrukiem, w paski, kratkę czy co tylko sobie wymarzysz. Poduszki dekoracyjne to także świetny sposób na dopełnienie reguły trójek – we wnętrzu każdy kolor powinien przewijać się trzykrotnie. I gdy masz już 2 elementy, dodanie poduszki będzie kropką nad I.

Poduszki dekoracyjne zapraszają do wypoczynku

Poduszki rozłożone na kanapie wręcz ciągną odwiedzających, otumaniają i zachęcają do zajęcia wygodnej pozycji. Nie jest przy tym prawdą, że poduszki utrudniają siadanie – odpowiednio miękkie chętnie się poddadzą i będą bardzo wygodne. A jeśli do poduszek przewiesisz przez oparcie kanapy koc, możesz być pewna, że goście docenią Twoją pracę dekoratorską.

Są tanie

Tu należy uściślić – tanie poduszki dekoracyjne są tanie. :) Możesz oczywiście wybrać poduszkę znanego projektanta, z jego autorskim nadrukiem, z markowej tkaniny czy po prostu bardzo nietypowy model. Ale w dużej mierze poduszki dekoracyjne są tanim elementem aranżacji wnętrza, i doskonale je uzupełniają.

W galerii wykorzystano zdjęcia produktów:www.9design.pl | www.almi-decor.com | Home & You | IKEA | Leroy Merlin | www..ETSY.com (ElemenOPillows, TheHomeCentric, PillowCottage, FeltedButton, LandofPillowsDotCom) | www.dekoria.pl | www.fabricsandpapers.com | www.Pakamera.pl (colour contrast, Helena Kamińska, Dziana Design, Nitka z Wyobraźnią, prawo & lewo, Gaul Designs, KEIT, OhooStyle)

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Znaczniki
  • Facebook
Trendy wnętrzarskie w 2017 roku (fot. fotolia)
Aranżacja wnętrz ciągle stawia na nowe rozwiązania. Nie inac...
środa, luty 22, 2017 - 14:08
Auto dla kobiety – czyli 6 powodów, dlaczego powinnaś jeździć Twingo
Mały, 5-drzwiowy miejski hatchback wydaje się zaprojektowany...
środa, luty 22, 2017 - 12:28
Jak leczyć pleśniawki u niemowlaka?
Pleśniawki często powstają u niemowląt z bardzo różnych powo...
środa, luty 22, 2017 - 08:28
Kamica nerkowa – jak sobie z nią radzić? (fot. depositphotos)
Kamica nerkowa, określana także mianem kamicy moczowej, jest...
wtorek, luty 21, 2017 - 14:06
(655)
(519)
(506)
(506)
(385)
(363)
(324)
(291)
(256)
(245)
(217)
(204)
(160)
(148)
(113)
(108)
(98)
(92)
(90)
(85)
(81)
(74)
(73)
(71)
(69)
(69)
(68)
(63)
(60)

  

Reklama