Biżuteria dla alergików. Jakie mamy alternatywy?

Biżuteria dla alergików. Jakie mamy alternatywy?
Biżuteria dla alergików. Jakie mamy alternatywy?

Większość z nas nie ma problemu z noszeniem biżuterii - złoto, srebro, pozłacane kolczyki, pallad - nie robi nam to żadnej różnicy. Niektórzy jednak muszą zrezygnować z biżuterii, ponieważ materiały, z której ją wykonano, szkodzą skórze. Dlaczego tak się dzieje? Jakie mamy alternatywy?

Co może uczulać?

Najczęściej uczula nas nikiel, który jest dodawany do innych metali, z którego wykonana jest biżuteria i niestety, jest silnym alergenem. Dlatego właśnie warto wybierać biżuterię o wysokich próbach, w których procent dodatków jest mniejszy. Uczula nas również srebro i rzadziej złoto. Często uczula też pallad, tańszy niż platyna i powszechnie wykorzystywany - co ciekawe, w większości przypadków uczula nas pallad i nikiel jednocześnie, bo to metale z tej samej rodziny. 

Biżuteria dla alergików - naturalne materiały

Uczulenie nie musi sprawiać, że nie możesz nosić żadnej biżuterii. Masz do wyboru wiele innych propozycji niż metale - co powiesz na pierścionki z drewna, bransoletki na rzemykach czy kolie z różnych tkanin? Biżuteria w stylu eko, etno czy boho jest bardzo modna i nie będzie narażać Cię na problemy skórne. Jedne z bardziej cenionych wśród konsumentów są produkty ekologiczne marki Plantwear, którego ręcznie wykonana biżuteria drewniana są hitem! Przekonaj się sam o wyjątkowym charakterze drewnianych pierścionków Plantwear na stronie https://plantwear.pl/kategoria/pierscionki/

Obrączka? Wybierz platynę

Platyna to niestety droższy odpowiednik klasycznego żółtego czy białego złota - w sklepach jubilerskich stanowi wyższą półkę. Jest jednak najlepszym wyborem, jeśli któryś z partnerów jest uczulony na złoto, a srebro, ze względu na gorszą jakość kruszcu odpada. Obrączki nosimy przez całe życie, warto więc zdecydować się na ten wybór.

Sprawdź, na co jesteś uczulony

Często wystarczy wybierać biżuterię o wysokiej próbie, dobrej jakości, aby usunąć problem z alergią. Jeśli jesteś uczulony na nikiel lub pallad, taki wybór sprawi, że będziesz mógł cieszyć się klasyczną biżuterią. Oczywiście, wyższe stopy mają również wyższą cenę, ale jeśli nie ma alternatywy, warto pozwolić sobie na taki zakup od czasu do czasu.

 

 

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Content - cały internet w jednej książce
Dzięki tej książce dowiesz się nie tylko, jak wyprodukować t...
poniedziałek, Czerwiec 18, 2018 - 12:06
Jak urządzić srebrno-czarną kuchnię?
Marzy Ci się oryginalna kuchnia? Co powiesz na taką w srebrn...
czwartek, Czerwiec 14, 2018 - 10:47
Grypa bostońska czy ospa wietrzna? Sprawdź, jak je rozróżnić
Gorączka i zmiany skórne – takie objawy może dawać zarówno g...
środa, Czerwiec 13, 2018 - 13:07
Jak wykonać perfekcyjne smoky eyes krok po kroku?
Smoky eyes to popularny rodzaj makijażu, którego zadaniem je...
środa, Czerwiec 13, 2018 - 08:22

  

Reklama