Jak ulżyć dziecku, gdy męczy je suchy kaszel?

Jak ulżyć dziecku, gdy męczy je suchy kaszel?
Jak ulżyć dziecku, gdy męczy je suchy kaszel?

Kaszel, szczególnie suchy może być bardzo uporczywy i ciężki do zwalczenia. W chwili “ataku kaszlu” odczuwamy niepohamowaną potrzebę kasłania. Skutki usilnego zatrzymywania kaszlu może mieć poważniejsze konsekwencje, gdyż wówczas wydzielają się z organizmu chorobotwórcze drobnoustroje. Szczególnie podczas przeziębienia i kaszlu należy ulżyć dzieciom, które dodatkowo mogą mieć problemy z oddychaniem.

Zatem co na kaszel u dziecka i jakie domowe sposoby oraz leki farmaceutyczne są w stanie pomóc nam pokonać ten nieprzyjemny objaw choroby?

Przede wszystkim powinniśmy nauczyć się rozróżniać rodzaje kaszlu i nie panikować w momencie kiedy jest on np. reakcją na kurz lub okruszek chleba, który przedostał się do dróg oddechowych. W takich sytuacjach kaszel nie tylko jest niczym niepokojącym, lecz także wskazanym, gdyż w ten sposób kaszel pozwala oczyścić drogi oddechowe z wszystkiego, co z nich zalega i tym samym - drażni. Ponadto dzieci są znacznie bardziej wrażliwe na wszelkie zapachy czy dym papierosowy, co również powodować może kasłanie. Niepokoić powinna nas dopiero sytuacja, kiedy kaszel nie przechodzi i staje się coraz bardziej agresywny. Zwalczając suchy kaszel można zastosować kilka domowych sposobów, lecz są one jedynie wspomaganiem i dobrym pomysłem podczas łagodnego przebiegu choroby. Wówczas należy zadbać np. o odpowiednie nawilżenie powietrza, tu świetnie sprawdzą się nawilżacze lub pojemniki z wodą, stojące przy kaloryferze. Dodać można do nich także mieszankę ziół takich jak eukaliptus, szałwia czy tymianek, które dodatkowo spełnią funkcję inhalacyjną, dzięki czemu znacznie złagodzą się objawy drapania w gardle. Maluchowi dobrze zrobią też różnego rodzaju napary do picia lub herbata z dużą ilością miodu lub z sokiem malinowym, można podać dziecku także herbatkę z lipy.

 

W cięższych przypadkach należy skorzystać ze specjalistycznych leków, które zwalczą objawy kaszlu i pomogą zarówno dzieciom jak i dorosłym. Tu świetnie sprawdzi się LevoPront, którego działanie odbywa się w drogach oddechowych, a nie jak w przypadku innych leków - w centralnym układzie nerwowym. Więcej na temat specjalistycznych leków na różne rodzaje kaszlu można poczytać na stronie Levopront.pl.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Jak zadbać o prawidłowe nawilżenie skóry?
Latem promieniowanie słoneczne, klimatyzacja i częsty kontak...
piątek, Czerwiec 22, 2018 - 11:09
Funkcjonalne meble wypoczynkowe – dla kogo?
Dobór odpowiednich mebli wypoczynkowych do salonu może nastr...
piątek, Czerwiec 22, 2018 - 09:05
Owocowe balsamy do rąk
Unikalna seria kremów do rąk, która wykorzystuje skuteczne,...
środa, Czerwiec 20, 2018 - 12:26
Ekspres gastronimiczny — tradycyjny ciśnieniowy kolbowy czy może automatyczny?
Polacy uwielbiają kawę i co ważne — ta miłość jest coraz wię...
środa, Czerwiec 20, 2018 - 10:51

  

Reklama