Leczenie klimatem, czyli dlaczego warto jechać nad Bałtyk

Leczenie klimatem, czyli dlaczego warto jechać nad Bałtyk
Leczenie klimatem, czyli dlaczego warto jechać nad Bałtyk

Urlop nad Bałtykiem i jego dobroczynny wpływ na zdrowie i urodę to prawdy stare i znane. Ale w dzisiejszej dobie pędzącego coraz szybciej świata chętni je sobie przypominamy.

Entuzjaści zagranicznych wyjazdów zaraz powiedzą, że jodu można nawdychać się wszędzie. To prawda, ale nad Bałtykiem oraz innymi morzami północnymi jest go nieporównywalnie więcej z powodu wietrznej pogody i wyższych fal, które wpływają na powstanie dobroczynnej mgiełki aerozolu. Ten aerozol to nic innego jak drobinki wody, które przenikają do powietrza przy rozbijaniu się fal morskich. Dzięki temu mechanizmowi w powietrzu nad morzem jest o wiele więcej jodu niż w innych częściach kraju.

Drugim powodem dlaczego warto wybrać właśnie Bałtyk, a najlepiej jego zachodnie wybrzeże (okolice Kołobrzegu) to piękne lasy sosnowe, które rozciągają się wzdłuż linii brzegowej tworząc swoista symbiozę charakterystycznego aromatu sosnowego z nadmorskim jodem. To właśnie wspaniałe połączenie tych zdrowotnych czynników spowodowało, ze już od początku XX wieku zachodnie wybrzeże Bałtyku było odwiedzane przez kuracjuszy zarówno z Polski jak i Niemiec chcących podreperować swoje zdrowie. Niektórzy najstarsi mieszkańcy Dźwirzyna wspominają, że przyjeżdżały tu grupy dzieci niemieckich notabli, aby wypocząć i nawdychać się właśnie dobroczynnego jodu. Do dziś zresztą tak się dzieje, że wielu rodziców, których stać na zagraniczne wojaże, wybiera dla swoich rodzin pobyty nad Bałtykiem właśnie ze względu na walor zdrowotny.

A kiedy znajdziemy się już nad morzem i oderwiemy od zabieganego, miejskiego życia zaczynamy wiele zauważać i doceniać. Przede wszystkim sen – to najlepszy niczym nie dający zastąpić się kosmetyk, który sprawia, że mamy mnóstwo energii na cały dzień i możemy przysłowiowe góry przenosić. Ważne jest również to, na czym śpimy – warto zadbać o wygodny materac. Kolejna sprawa – ruch – zacznijmy od krótkich spacerów, a potem możemy wybrać najbardziej odpowiadającą nam formę aktywności fizycznej. Będąc nad morzem z czystym sumieniem polecam nordic-walking brzegiem morza albo sesje jogi na wydmach. Uwierzcie mi, że nie ma nic bardziej energetycznego niż zacząć poranek właśnie w ten sposób.

Takim miejscem, gdzie znajdziecie Państwo wszystkie te elementy jest Neptuno Resort & Spa w Dźwirzynie koło Kołobrzegu. Ten klimatyczny Resort łączy w sobie filozofię prawdziwego wellnessu ze zdrową kuchnią oraz gabinetem Spa z bogatą ofertą masaży oraz zabiegów na twarz.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Owocowe balsamy do rąk
Unikalna seria kremów do rąk, która wykorzystuje skuteczne,...
środa, Czerwiec 20, 2018 - 12:26
Ekspres gastronimiczny — tradycyjny ciśnieniowy kolbowy czy może automatyczny?
Polacy uwielbiają kawę i co ważne — ta miłość jest coraz wię...
środa, Czerwiec 20, 2018 - 10:51
Dodatki, które odświeżą wygląd domu
Aranżacja wnętrz to dziedzina, w której bardzo ważne jest ok...
środa, Czerwiec 20, 2018 - 09:28
Perymetr. Charakterystyka i zastosowanie
Perymetr (znany również jako polomierz) to aparat służący do...
wtorek, Czerwiec 19, 2018 - 10:37

  

Reklama