Walka ze stresem

Walka ze stresem
Walka ze stresem

Współczesny styl życia mocno obciąża organizm. Życie w ciągłym biegu, telefony z pracy i liczne obowiązki w domu, a także brak czasu na relaks i odpoczynek to poważne zagrożenie dla zdrowia, a także powód złego samopoczucia. Jak jednak chronić się przed skutkami długotrwałego stresu?

Dolegliwości związane ze stresującym stylem życia są bardzo liczne. Objawami mogą być bezsenność, ból głowy, problemy trawienne, rozdrażnienie, depresja, cukrzyca, a nawet reumatyzm. Trwanie w ciągłym napięciu sprawia, że organizm funkcjonuje nieustannie na najwyższym obrotach. Nie znajduje czasu na odpoczynek i rozluźnienie. Dlatego też tak ważna jest harmonia w życiu prywatnym i zawodowym. To klucz do zdrowia i dobrego samopoczucia. Nie trzeba jednak drastycznie zmieniać swojego życia, bo istnieją czynniki sprzyjające zminimalizowaniu skutków stresu.

Aktywność fizyczna

Nawet krótka aktywność fizyczna ma pozytywny wpływ na organizm. Siedzący tryb życia, który dotyczy większości z nas, powoduje niedotlenienie, nadwagę, problemy z kręgosłupem i wzrokiem. Tymczasem wystarczy piętnastominutowy spacer, by poprawić swoje samopoczucie i rozluźnić napięte mięśnie. Nawet Ci, którzy nie mają czasu na codzienne ćwiczenia, mogą sobie pomoc. Wystarczy wysiąść jeden przystanek wcześniej i resztę drogi do pracy pokonać pieszo lub pojechać na zakupy rowerem. Zastrzyk hormonów szczęścia zapewniony.

Kwadrans dla siebie

Jeśli w ciągu dnia trudno znaleźć czas na pasję czy chwilę na zrelaksowanie się, można postawić na relaks "instant". Wystarczy zaledwie kwadrans, by ciało i umysł odpoczęły. Co ważne, trzeba odłożyć telefon, zignorować ekran monitora. Usiądź z ulubioną herbatą albo kawą i przez te kilkanaście minut pomedytuj. Wbrew pozorom nie jest to trudne. Najprostsza technika medytacyjna polega na koncentrowaniu się na oddechu. Biorąc głębokie wdechy, wyobrażaj sobie, jak każdy napełnia Cię energią i spokojem. Myśl o tym, że tlen dociera do każdego fragmentu Twojego ciała, rozluźniając mięśnie. Przy wydechu wizualizuj, jak wszystkie negatywne emocje, stres i zdenerwowanie opuszczają Twoje ciało. Taką formę medytacji możesz wykonywać w każdym miejscu oferującym ciszę i spokój. Nawet, jeśli tylko przez chwilę.

Zbilansowana dieta

Śniadanie w biegu, picie jednej kawy za drugą i nieregularne posiłki to duże obciążenie dla organizmu, który nie ma wystarczającej ilości składników odżywczych i energii. To może odbijać się na samopoczuciu i zdrowiu. Wiele osób nie wie też, jak bardzo ważny jest magnez wypłukiwany z organizmu właśnie przez kawę. Jego niedobory odpowiadają za rozdrażnienie, kłopoty z koncentracją i obniżony nastrój. Ogromne znaczenie ma także witamina D, której niedobory występują szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy promieni słońca jest niewiele. To one odpowiadają za produkcje witaminy D w organizmie. Jej niedobory z kolei zmniejszają odporność na stres i powodują depresję. Spirulina to produkt bogaty w witaminę D, a przy tym w witaminę B12, która odpowiada za dobre samopoczucie. Co ważne, spirulina wchłania się aż w 85-90%.

Niezastąpione w walce ze stresem składniki

Jest wiele produktów o udowodnionym działaniu redukującym stres i wspomagającym neutralizowanie jego negatywnych efektów. Najbardziej znana i popularna jest melisa. Zawarta w niej terpentyna wspomaga układ nerwowy i pomaga się wyciszyć oraz zrelaksować. Innym produktem jest szafran, który pomaga w zasypianiu, a także zwiększa w organizmie stężenie serotoniny i dopaminy, które odpowiadają za dobre samopoczucie. Ci, którzy lubią zapach lawendy, mogą być zadowoleni, bo udowodniono, że zawarte w niej olejki eteryczne mają działanie uspokajające.

Sposób na złagodzenie stresu

Jeśli chcesz jak najlepiej zadbać o swój organizm, nawet w sytuacjach stresujących, wybieraj produkty o medycznie udowodnionym działaniu. Najpierw upewnij się, że suplementy opierają się na naturalnych i dobrze przyswajalnych składnikach. Sprawdź także czy biologicznie czynne substancje pochodzą z bezpiecznych i kontrolowanych upraw. Dbaj o to, by suplement stymulował prawidłową pracę układu nerwowego i zwiększał wytrzymałość organizmu. Równie ważne jest wspieranie produkcji serotoniny i dopaminy.

ProRelaxin jest odpowiedzią na coraz szybsze tempo życia i wszechobecny stres. Biologicznie czynne substancje zawarte w nim są harmonijnie zestawione. Pochodzą z naturalnych upraw, doposażonych o unikatową formułę. Suplement diety ProRelaxin wzmacnia układ nerwowy i eliminuje zmęczenie umysłowe, co potwierdza doktor Piotr Kardasz. Suplement zawiera spirulinę, sproszkowane szyszki chmielu i liście melisy, ekstrakt z kwiatów lawendy oraz kwiatów szafranu, a także ekstrakt z korzenia Maca i L-Tryptofan. Skład ten jest naturalną odpowiedzią na pytanie o walkę ze stresem.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Powiększanie ust - kto powinien zdecydować się na ten zabieg?
Powiększanie ust to dziś jeden z najpopularniejszych zabiegó...
poniedziałek, Sierpień 20, 2018 - 11:05
Jak zadbać o zdrowie dziecka już od dnia narodzin?
Witamina D, probiotyki i prebiotyki. To trio pozwoli Ci najl...
poniedziałek, Sierpień 20, 2018 - 10:03
Wspólne mianowniki w garderobie mamy i dziecka – odzież dziecięca TUSS
Świat mody to bodaj jeden z najbardziej dynamicznych rynków...
poniedziałek, Sierpień 20, 2018 - 08:33
Włos Ci z głowy nie spadnie
Każda z nas marzy, by mieć gęste, lśniące włosy. Tymczasem n...
piątek, Sierpień 17, 2018 - 09:47

  

Reklama