alergia

Ratunek dla alergików – myjka ultradźwiękowa!

29 Lipiec, 2016
Ratunek dla alergików – myjka ultradźwiękowa! (fot. depositphotos)

Wielu dorosłych i dzieci cierpi z powodu alergii. Przyczyn tego stanu rzeczy upatruje się w nadwrażliwości na pyłki, składniki pokarmowe, związki chemiczne oraz jad lub produkty przemiany materii organizmów żywych. Można powstrzymać się przed wychodzeniem z domu albo spożywaniem uczulających produktów, ale jak usunąć bakterie czy roztocze, których nawet nie widać? Być może ratunkiem okażą się ultradźwięki, a dokładnie myjka ultradźwiękowa. Poznaj zasadę jej działania.

Nowoczesna klimatyzacja – coś więcej niż chłodzenie

27 Lipiec, 2016

Nowoczesne instalacje klimatyzacyjne to rozbudowane systemy. Poza standardową funkcją chłodzenia, mają zapewnić wszechstronną obróbkę powietrza, czyli jego nawilżanie, osuszanie i oczyszczanie. Dowiedz się, w jaki sposób funkcjonują oraz co mogą Ci zaoferować.

Alergia – problem wielu z nas

06 Czerwiec, 2016

Praktycznie każdy człowiek na jakimś etapie swojego życia doświadczył alergii. Mogą to być delikatne wysypki, katar lub kaszel. Czasem jednak alergia może prowadzić do stanów zagrażających życiu. Dlatego nie należy lekceważyć objawów, których źródła nie jesteśmy do końca pewni. Nieleczona alergia bywa też przyczyną rozwoju poważniejszych chorób, nawet zwykły katar sienny może prowadzić do zapalenia zatok lub ucha środkowego

Choroby cywilizacyjne – Alergia na celowniku!

04 Grudzień, 2015
Choroby cywilizacyjne – Alergia na celowniku! (fot. fotolia)

Alergia jest schorzeniem cywilizacyjnym. Większość chorób alergicznych wymaga systematycznego leczenia ponieważ ich przebieg ma zazwyczaj charakter przewlekły. Czym jest alergia? Jakie są jej przyczyny i objawy?

Z alergią na wakacjach

13 Lipiec, 2015
Z alergią na wakacjach (fot. depositphotos)

Wakacje to trudny okres dla osób cierpiących na choroby alergiczne, ze względu na podwyższone stężenie czynników uczulających znajdujących się wtedy w powietrzu i jedzeniu. Kiedy jechać na urlop? Dokąd? I wreszcie, co ze sobą zabrać? To najważniejsze kwestie, które alergik powinien wziąć pod uwagę planując podróż. Skrupulatnie zaplanowany wyjazd pozwoli uniknąć wielu nieprzyjemnych przygód i przykrych dolegliwości.

Wszystko, co powinnaś wiedzieć o katarze siennym

21 Kwiecień, 2015
Wszystko, co powinnaś wiedzieć o katarze siennym (fot. depositphotos)

Każda z nas na pewno słyszała o katarze siennym – ale czy wiemy dokładnie, jakie są jego objawy i czym różni się od zwykłego przeziębienia? Dowiedz się, jak szybko rozpoznać problem, a potem skutecznie poradzić sobie z jego objawami.

Etykiety przyjazne alergikom

18 Marzec, 2015
Etykiety przyjazne alergikom (fot. depositphotos)

Czytanie etykiet ze składem kupowanych produktów powinno być dla alergików nawykiem. Etykiety przyjazne alergikom powinny wyraźnie wskazywać, jakie alergeny mogą pojawić się w kupowanym produkcie. Zobacz, jakie przepisy określają, które składniki powinny być wyróżnione na opakowaniach z żywnością.

Czy ukryte źródła alergenów mogą powodować katar alergiczny?

22 Maj, 2014
Alergia sezonowa, jak nazwa wskazuje, wiąże się z sezonowym występowaniem objawów alergicznych. Alergiczny nieżyt nosa (katar sienny) objawia się okresową blokadą nosa, wodnistą wydzieliną z nosa, napadowym kichaniem i świądem nosa. Bardzo często towarzyszą temu objawy spojówkowe pod postacią łzawienia, świądu i zaczerwienienia oczu. (fot. depositphotos)

Alergia sezonowa, jak nazwa wskazuje, wiąże się z sezonowym występowaniem objawów alergicznych. Alergiczny nieżyt nosa (katar sienny) objawia się okresową blokadą nosa, wodnistą wydzieliną z nosa, napadowym kichaniem i świądem nosa. Bardzo często towarzyszą temu objawy spojówkowe pod postacią łzawienia, świądu i zaczerwienienia oczu.

Kosmetyki dla alergików

07 Czerwiec, 2013
Krem ochronny SPF50. www.pharmaceris.pl

W obecnych czasach, kiedy mamy dostęp do bieżącej wody, środków higieny i szybkiego rozwoju medycyny układ immunologiczny człowieka walczy nie z wirusami i bakteriami, jak miało to miejsce do tej pory, tylko z naturą (pyłki, roztocza) oraz z chemią zawartą w kosmetykach.

Mój mały alergik – czyli jak radzimy sobie z alergią pokarmową dzieci (Wyniki badań)

18 Marzec, 2013
Wzrost zachorowalności na alergię pokarmową w Polsce i na świecie w ostatnich kilkunastu latach stał się faktem potwierdzonym przez badania naukowe. Jednak pomimo tego, że choroba ta dotyka coraz więcej rodzin to można z nią dziś żyć zupełnie normalnie! Wystarczy dobrze ją poznać, podjąć odpowiednie leczenie i pamiętać, że dieta stanowi kluczowy element terapii. A jak radzą sobie z tym wyzwaniem współcześni rodzice?

Wzrost zachorowalności na alergię pokarmową w Polsce i na świecie w ostatnich kilkunastu latach stał się faktem potwierdzonym przez badania naukowe. Jednak pomimo tego, że choroba ta dotyka coraz więcej rodzin to można z nią dziś żyć zupełnie normalnie! Wystarczy dobrze ją poznać, podjąć odpowiednie leczenie i pamiętać, że dieta stanowi kluczowy element terapii. A jak radzą sobie z tym wyzwaniem współcześni rodzice?

Subscribe to alergia
  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Plecaki młodzieżowe - wybieramy najlepszy plecak dla nastolatka
Wybór plecaka dla nastolatka może okazać się o wiele trudnie...
wtorek, Lipiec 17, 2018 - 14:05
Elegancki i trwały efekt makijażu ust ze szminką Color Riche L'Oreal Paris
Kobiety kochają szminki i jest to w stu procentach trafne st...
wtorek, Lipiec 17, 2018 - 13:09
Jak wybrać wygodne buty na obcasie na każdą okazję?
Obcasy chyba nigdy nie wyjdą z mody. Znakomicie wysmuklają n...
wtorek, Lipiec 17, 2018 - 12:33
Praga dla aktywnych turystów – jak na sportowo spędzić czas w stolicy Czech?
Pobyt w Pradze ma zwykle swoje punkty obowiązkowe, jak space...
wtorek, Lipiec 17, 2018 - 11:01

  

Reklama