cellulit

Jak się pozbyć skórki pomarańczowej?

14 Czerwiec, 2016

Cellulit to zmora współczesnych kobiet – nieestetyczne zmiany skórne dotykają niemal każdą z nich i są powodem wielu kompleksów. Skórka pomarańczowa na udach, biodrach i pośladkach to spory problem estetyczny, z którym borykają się zarówno otyłe panie, jak i te bardzo szczupłe. Jak się pozbyć cellulitu i móc cieszyć się piękną, gładką skórą? Czy można go pokonać domowymi sposobami, czy skuteczniejszą metodą będzie skorzystanie z usług medycyny estetycznej?

Na cellulit skuteczny laser

08 Wrzesień, 2015
Na cellulit skuteczny laser (fot. mat. prasowe)

Z problemem cellulitu zmaga się niemal 85% kobiet. Ta skórna przypadłość, określana także mianem lipodystrofii, pomarańczowej skórki, dotyka również mężczyzn. Jednakże w przypadku przedstawicieli płci męskiej, cellulit występuje o wiele rzadziej i jest mniej widoczny (określa się to jako patologię, która towarzyszy m.in. zaburzeniom wydzielania hormonów płciowych androgenów).

Koncentraty błotne czy kremy – co warto wybrać w walce z cellulitem?

09 Czerwiec, 2015
Koncentraty błotne czy kremy – co warto wybrać w walce z cellulitem? (fot. depositphotos)

Cellulit występować może występować nawet u 80% kobiet (niestety to właśnie płeć piękna zazwyczaj boryka się z tego rodzaju defektem skóry). Na pojawienie się „pomarańczowej skórki” na udach, brzuchu czy pośladkach nie ma wpływu tryb życia, wiek czy waga chociaż oczywistym jest, że dbanie o własne ciało i predyspozycje genetyczne mają ogromny wpływ na skalę tego zjawiska. Cellulit pojawia się też najczęściej u kobiet po okresie dojrzewania, zazwyczaj u tych, które są w ciąży bądź przechodzą menopauzę, a winowajcą w takim przypadku są buzujące hormony.

Pozbądź się cellulitu przed ślubem

04 Lipiec, 2014
Poprawa sylwetki przed ślubem to dla każdej panny młodej marzenie, a jednocześnie nie lada wyzwanie. (fot. mat. prasowe)

Poprawa sylwetki przed ślubem to dla każdej panny młodej marzenie, a jednocześnie nie lada wyzwanie. Praktykowane przez kobiety diety oraz treningi często są zbyt restrykcyjne i ponad ich siły. Co więcej mogą one prowadzić do osłabienia układu odpornościowego, a nawet brideoreksji. Radzimy jak w ten wielki dzień wyglądać pięknie i atrakcyjnie, dzięki skutecznym i zdrowym zabiegom.

Co Ci da body wrapping w walce z cellulitem

24 Czerwiec, 2014
Nawet jeśli wydaje Ci się że walka już jest przegrana a Ty stoisz na przegranej pozycji - daj sobie jeszcze jedną szansę - i wypróbuj body wrapping - sprawdzony i cieszący się w SPA i salonach urody  coraz większą popularnością zabieg do walki z niedoskonałościami ciała. (fot. depositphotos)

Od miesięcy a nawet lat walczysz z cellulitem i coraz częściej wydaje Ci się że to walka z wiatrakami? Wystarczy że tylko na chwilę "odpuścisz" ćwiczeniom, diecie, pielęgnacji ciała i od razu widzisz że cellulit wraca jak bumerang? Nawet jeśli wydaje Ci się że walka już jest przegrana a Ty stoisz na przegranej pozycji - daj sobie jeszcze jedną szansę - i wypróbuj body wrapping - sprawdzony i cieszący się w SPA i salonach urody coraz większą popularnością zabieg do walki z niedoskonałościami ciała.

Piękna sylwetka na wiosnę

20 luty, 2014
Choć do lata zostało jeszcze całkiem sporo czasu, warto już teraz zadbać o piękną sylwetkę, by latem bez stresu założyć strój kąpielowy czy krótką spódniczkę. Prezentujemy sprawdzone sposoby na poprawę sylwetki w zaciszu gabinetu kliniki medycyny estetycznej.
Choć do lata zostało jeszcze całkiem sporo czasu, warto już teraz zadbać o piękną sylwetkę, by latem bez stresu założyć strój kąpielowy czy krótką spódniczkę. Prezentujemy sprawdzone sposoby na poprawę sylwetki w zaciszu gabinetu kliniki medycyny estetycznej.

Masaż bańką chińską – wyraźne efekty w krótkim czasie!

29 Sierpień, 2013
Masaż bańką chińską jest niezwykle popularnym zabiegiem w gabinetach kosmetycznych. Jest to skuteczny sposób na cellulit oraz ujędrnienie skóry!  (fot. depositphotos)

Masaż bańką chińską jest niezwykle popularnym zabiegiem w gabinetach kosmetycznych. Jest to skuteczny sposób na cellulit oraz ujędrnienie skóry!

Jak pozbyć się cellulitu?

08 Grudzień, 2012
Cellulit to taka przypadłość, którą z powodzeniem można nazwać dolegliwością cywilizacyjną. Występuje coraz powszechniej i co gorsza atakuje nie tylko kobiece ciała, zdarza się bowiem, że cellulit pojawia się i u mężczyzn i to mimo tego, iż panów chroni ich testosteronowa tarcza...

Cellulit to taka przypadłość, którą z powodzeniem można nazwać dolegliwością cywilizacyjną. Występuje coraz powszechniej i co gorsza atakuje nie tylko kobiece ciała, zdarza się bowiem, że cellulit pojawia się i u mężczyzn i to mimo tego, iż panów chroni ich testosteronowa tarcza. Testosteron niestety przegrywa czasem w starciu z fitoestrogenami i innymi estrogenopodobnymi substancjami dodawanymi do pożywienia i obecnymi wszędzie wokół nas.

Subscribe to cellulit
  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Zabiegi po ciąży na twarz i ciało
Świeżo upieczone mamy z pierwszych stron gazet zachwycają sm...
czwartek, Lipiec 19, 2018 - 13:26
Depilacja laserowa - czy warto ją wykonać?
Wiesz, ile czasu i pieniędzy poświęcasz każdego miesiąca na...
czwartek, Lipiec 19, 2018 - 09:31
Podręczniki szkolne i lektury - nowe czy używane?
Co roku każdy rodzic uczących się dzieci staje przed dylemat...
czwartek, Lipiec 19, 2018 - 09:10
5 akcesoriów, które zamienią łazienkę w domowe SPA
Domowa łazienka nie musi być duża i specjalnie zaaranżowana,...
czwartek, Lipiec 19, 2018 - 08:09

  

Reklama