Czarna Owca

Maria Rotkiel - Nas dwoje czyli miłosna układanka. Jak tworzyć i pielęgnować związek

11 Lipiec, 2014
Maria Rotkiel, „Nas dwoje czyli miłosna układanka. Jak tworzyć i pielęgnować związek?”, [Czarna Owca], Warszawa 2014

„Miłosna układanka” to fascynujący przewodnik po meandrach ludzkich uczuć. Książka została podzielona na 10 części, w której każda dotyczy innego problemu, z którymi na co dzień borykają się miliony ludzi na całym świecie. Są to problemy związane ze znalezieniem odpowiedniego partnera, dbaniem i budowaniem relacji w związku, radzeniem sobie z trudnymi emocjami. Problemy związane z zakochaniem, miłością i seksem, a także z jakże trudnym rozstaniem i lękiem przed samotnością.

Izabela Jung - Chuliganka

14 Maj, 2014
Izabela Jung „Chuliganka”, [Czarna Owca], Warszawa 2013

„Chuliganka” to powieść o życiu. Takim, jakie większość kobiet ma. Dom, dzieci i pan mąż, który pracuje. Codzienność i rutyna to prosty sposób na zabicie nawet największej miłości, do tego też właśnie zmierza małżeństwo Ewy i Adama.

Alex Pattakos - Więźniowie Własnych Myśli

27 Kwiecień, 2014
Alex Pattakos „Więźniowie Własnych Myśli” Zastosowanie zasad logoterapii Viktora Frankla w życiu zawodowym. [Czarna Owca], Warszawa 2012.

„Więźniowie własnych myśli” to książka, która została napisana na podstawie filozofii Victora Francla, światowej sławy psychiatry i psychoterapeuty, który pomimo spędzenia wielu lat za murami obozowego więzienia nie zatracił sensu swojego życia.

Indigo Bloome - Przeznaczona by czuć

16 luty, 2014
Indigo Bloome, „Przeznaczona by czuć”, [Czarna Owca], Warszawa 2013.

„Przeznaczona by czuć” to druga część bestsellerowej erotycznej powieści autorstwa Indigo Bloome. Autorka opisuje dalsze losy pary bohaterów: Alexy oraz Jeremy’ego, których drogi ponownie skrzyżowały się po latach.

Rachael Heller, Richard Heller- Zdrowy egoizm

13 luty, 2014
Rachael Heller, Richard Heller, „Zdrowy egoizm”, tłum. Radosław Madejski, [Wydawnictwo „Czarna Owca”], Warszawa 2012

„Zdrowy egoizm” to osobisty przewodnik dla osób cierpiących na groźne uzależnienie – niezdrową potrzebę dogadzania innym kosztem własnego zdrowia i szczęścia.

Christophe Andre - Medytacja dzień po dniu. 25 lekcji uważnego życia.

31 Styczeń, 2014
Christophe Andre, „Medytacja dzień po dniu. 25 lekcji uważnego życia.” [Czarna Owca], Warszawa 2013.

„Medytacja dzień po dniu” to książka w której autor w szczególny sposób, krok po kroku wyjaśnia czytelnikowi na czym polega istota medytacji i co tak naprawdę jest sensem życia człowieka. Szczególną uwagę zwraca na te czynniki, o których na co dzień zapominamy. Po przeczytaniu nawet kilku stron książki człowiek zaczyna zdawać sobie sprawę, iż jego życie niekoniecznie podąża w dobrym kierunku.

Mariusz Zielke - Formacja trójkąta

27 Styczeń, 2014
Mariusz Zielke „Formacja trójkąta”, wydawnictwo Czarna Owca, Warszawa 2013

„Formacja trójkąta” to skandalizująca opowieść sensacyjno-kryminalna z dużą dawką emocji, brutalności i erotyki. Bartek Milik, dziennikarz „Expressu Finansowego”, razem z agentką ABW i porywczym policjantem próbują rozwikłać śmierć skompromitowanego w erotycznej aferze prezesa warszawskiej giełdy. Czy uda im się rozwikłać rozwikłać tę zagadkę?

Dolores Redondo - Niewidzialny strażnik

06 Styczeń, 2014
Dolores Redondo, „Niewidzialny strażnik”, tłum. Karolina Krzysztofik („El guardian invisible”), [Czarna Owca}, Warszawa 2013

Dolores Redondo w książce „Niewidzialny strażnik” w udany sposób połączyła kryminał, sensację i wątki zaczerpnięte z legend ludowych. Takie połączenie nie mogło zostać bez echa. „Niewidzialny strażnik” to niezwykle porywająca i trzymająca w napięciu powieść, naszpikowana drastycznymi szczegółami wywołującymi dreszcze. Szalenie mocno pobudza wyobraźnię i tą chęć, że czytelnikowi wciąż mało, wciąż szuka, myśli, kombinuje.

Marie-Laure Picat - Odwaga matki

09 Grudzień, 2013
Marie-Laure Picat, „Odwaga matki”, tłum. Karolina Sikorska(„Le Courage D'une Mere”), [Czarna Owca], Warszawa 2010

Marie-Laure Picot jest autorką książki o sobie samej. Pewnego dnia dowiaduje się, że ma raka, nieuleczalnego. To ostatnie stadium choroby. Ma również czworo dzieci, które wychowuje samotnie. Od tego dnia, kiedy usłyszała wyrok na swoje życie postanawia znaleźć najlepszą rodzinę zastępczą dla swoich dzieci. I wtedy okazuje się, że niestety nie może tego zrobić, gdyż o tym powinien zdecydować sąd. Nie ma również wpływu na to, czy jej dzieci będą razem oraz na to, gdzie będą mieszkały.

Marta Motyl - KochAna. W pułapce anoreksji i bulimii. - recenzja

02 Grudzień, 2013
Marta Motyl, „KochAna. W pułapce anoreksji i bulimii.”, [Czarna Owca], Warszawa 2012

Alicja, główna bohaterka książki "KochAna. W pułapce anoreksji i bulimii." jest zagubioną młodą kobietą, studentką, szukającą swojego miejsca w życiu. Czuje się źle w swoim ciele, dla niej dążenie do doskonałości to kontrola nad ciałem, nad jedzeniem i nad uzyskaniem wagi idealnej. Tyle, że ta waga idealna nie jest określona, gdyż w momencie osiągnięcia ustalonego przez nią progu, powstaje pragnienie zrzucenia kolejnych kilogramów. Szuka wsparcia wśród podobnych sobie osób na internetowym forum, na znak przynależności nosi na nadgarstku czerwoną nitkę.

Katarzyna Gubała - Faceci z sieci, czyli w poszukiwaniu miłości

26 Listopad, 2013
Katarzyna Gubała „ Faceci z sieci, czyli w poszukiwaniu miłości”, [Czarna Owca], Warszawa 2013

Główna bohaterka powieści, Karolina, ma 30 lat i nie ma...drugiej „połowy”. Zawodowo jest redaktorką, pisze opowiadania erotyczne, horoskopy, listy do redakcji i tym podobne artykuły. Pewnego dnia uświadomiła sobie, że jest sama i czas to zmienić. Wymyśliła więc, że założy swój profil na znanym serwisie dla singli...

Marshall B. Rosenberg - Porozumienie bez przemocy. O języku serca

18 Listopad, 2013
Marshall B. Rosenberg, „Porozumienie bez przemocy. O języku serca”, tłum. Michał Kłobukowski („Nonviolent Communication...A Language of Compassion”), [Czarna Owca], Warszawa 2013

„Porozumienie bez przemocy jest zapomnianym językiem ludzkości – mową ludzi, którzy troszczą się o siebie wzajemnie i pragną żyć w harmonii. Za pomocą anegdot, przykładów i pokazowych dialogów doktor Rosenberg demonstruje, jak w życiu codziennym można rozwiązywać problemy, które wynikają z nieumiejętnego komunikowania się.”

Subscribe to Czarna Owca
  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Zabiegi po ciąży na twarz i ciało
Świeżo upieczone mamy z pierwszych stron gazet zachwycają sm...
czwartek, Lipiec 19, 2018 - 13:26
Depilacja laserowa - czy warto ją wykonać?
Wiesz, ile czasu i pieniędzy poświęcasz każdego miesiąca na...
czwartek, Lipiec 19, 2018 - 09:31
Podręczniki szkolne i lektury - nowe czy używane?
Co roku każdy rodzic uczących się dzieci staje przed dylemat...
czwartek, Lipiec 19, 2018 - 09:10
5 akcesoriów, które zamienią łazienkę w domowe SPA
Domowa łazienka nie musi być duża i specjalnie zaaranżowana,...
czwartek, Lipiec 19, 2018 - 08:09

  

Reklama