dentysta

Czy wizyta dziecka u dentysty musi być dla niego stresem?

30 Styczeń, 2017
Czy wizyta dziecka u dentysty musi być dla niego stresem? (fot. depositphotos)

Dbanie o higienę jamy ustnej dziecka powinniśmy rozpocząć jeszcze przed pojawieniem się pierwszego zęba. Jest to też najlepszy okres na pierwszą wizytę u stomatologa.

Nielubiane zabiegi dentystyczne

14 Kwiecień, 2016
Nielubiane zabiegi dentystyczne (fot. depositphotos)

Nikt nie lubi chorować – jednak niektóre specjalizacje lekarzy są bardziej nielubiane od innych. Do tych najbardziej znienawidzonych i budzących koszmary należą z pewnością dentyści. Sprawdźmy, które z przeprowadzanych przez nich zabiegów pacjenci wspominają z największą niechęcią.

Wybielanie zębów – wczoraj i dziś

04 luty, 2016
Wybielanie zębów – wczoraj i dziś (fot. depositphotos)

Wybielanie zębów znane jest chyba każdej z nas. Jednak to, jak obecnie wygląda ten zabieg znacząco różni się od tego, co przechodziły pacjentki stomatologów kilkadziesiąt lat temu. Fabdent – gabinet stomatologiczny Warszawa przygotował krótką historię tego niezwykle popularnego zabiegu stomatologicznego.

Specyfikacja protez szkieletowych czyli Kobieta wie więcej

21 Sierpień, 2015
Specyfikacja protez szkieletowych czyli Kobieta wie więcej! (fot. depositphotos)

Coraz więcej osób, nawet tych młodych, potrzebuje obecnie odpowiednich protez zębowych. Podstawowymi problemami przy doborze właściwego modelu okazują się zwykle wygląd oraz komfort użytkowania. Nikt przecież nie chce, by ktoś z jego znajomych zdawał sobie sprawę z tego, że musi korzystać z uzupełnienia protetycznego. Jeśli dany pacjent ma nosić ruchomą wersję, warto, by wypróbował protezy szkieletowe.

Na ratunek zdrowym zębom

29 Wrzesień, 2014
Zdrowe i mocne zęby to nie tylko brak konieczności płacenia dentystom i spędzania długich, ciężkich godzin na ich fotelu, nierzadko cierpiąc w bólach. To coś dużo więcej – zęby są bowiem połączone z całą zresztą naszego organizmu i ich uszkodzenia mogą prowadzić do próchnicy, zakażeń bakteryjnych i stanów zapalnych – co może szkodliwie wpływać na mięśnie serca, a nawet tkankę mózgową. (fot.  	gaba-dent.pl)

Zdrowe i mocne zęby to nie tylko brak konieczności płacenia dentystom i spędzania długich, ciężkich godzin na ich fotelu, nierzadko cierpiąc w bólach. To coś dużo więcej – zęby są bowiem połączone z całą zresztą naszego organizmu i ich uszkodzenia mogą prowadzić do próchnicy, zakażeń bakteryjnych i stanów zapalnych – co może szkodliwie wpływać na mięśnie serca, a nawet tkankę mózgową. Ładne, białe zęby to też nasza wizytówka – nie sposób być piękną kobieta mając widoczne ubytki.

Dentofobia, czyli jak przełamać lęk dziecka do dentysty

29 Lipiec, 2013
Dentofobia, czyli lęk przed lekarzem stomatologiem, dotyka około 70% pacjentów. Zwykle ma swoje korzenie już w dzieciństwie.  (fot. depositphotos)

Dentofobia, czyli lęk przed lekarzem stomatologiem, dotyka około 70% pacjentów. Zwykle ma swoje korzenie już w dzieciństwie. Złe wspomnienia niestety nie mijają. Zadbaj o to, by twoje dziecko nie miało przykrych przeżyć w gabinecie stomatologicznym i na każdą kolejną wizytę szło z uśmiechem na twarzy.

Subscribe to dentysta
  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Denim w nowej kolekcji Top Secret
Wszyscy kochamy jeansy. Nie ma chyba równie powszechnego i d...
czwartek, luty 22, 2018 - 14:25
Zaczaruj swoje wnętrze obrazem
Każde wnętrze można zaczarować. W jednej chwili możesz przen...
czwartek, luty 22, 2018 - 13:56
Jak dobrać odpowiedni zapach na zimę?
Pogoda za oknem zmienia się, a razem z nią nasz nastrój i sa...
czwartek, luty 22, 2018 - 12:39
Tapety w inspirujących aranżacjach salonów
Współczesne tapety zachwycają różnorodnością i możliwościami...
środa, luty 21, 2018 - 13:24

  

Reklama