internet

Syndrom Chodakowskiej, czyli dlaczego coraz częściej ćwiczymy z internetowym trenerem

17 Czerwiec, 2014
Syndrom Chodakowskiej, czyli dlaczego coraz częściej ćwiczymy z internetowym trenerem (fot. depositphotos)

Skąpstwo narodowe, wpływ youtuba czy kobieca bariera w odwiedzaniu siłowni (ciągle jeszcze uznawanej za męskie królestwo potu i agresji)? Co wpływa na to, że kobiety tak często, zamiast wychodzić z domu, wolą godzinami trenować przed małym ekranem domowego laptopa?

Cyberprzemoc wobec dzieci – co na to prawo?

28 Marzec, 2014
Cyberprzemoc wobec dzieci – co na to prawo? (fot. depositphotos)

Dostęp do internetu, który niegdyś był luksusem dla wybranych, dziś ma niemalże każdy. Ogólnodostępne są też bezpłatne komunikatory i portale społecznościowe, bez których większość młodych ludzi nie wyobraża sobie życia. Od kiedy internet stał się narzędziem do komunikowania się, wzrosło również prawdopodobieństwo, że zostanie wykorzystany w złych celach. Cyberprzemoc wobec dzieci jak i osób dorosłych stała się zmorą obecnej sieci. Dlaczego się tak dzieje?

Jak przekonać się do zakupów online?

26 Wrzesień, 2013
W dzisiejszych czasach zakupy internetowe stają się coraz bardziej popularne i – co najważniejsze – coraz bardziej opłacalne. Coraz częściej zastępują wyjście do centrum handlowego czy supermarketu. Mimo tego nadal nie możesz przekonać się do takiej formy zakupów? Jeśli tak, poznaj największe zalety robienia zakupów przez Internet. (fot. depositphotos)

W dzisiejszych czasach zakupy internetowe stają się coraz bardziej popularne i – co najważniejsze – coraz bardziej opłacalne. Coraz częściej zastępują wyjście do centrum handlowego czy supermarketu. Mimo tego nadal nie możesz przekonać się do takiej formy zakupów? Jeśli tak, poznaj największe zalety robienia zakupów przez Internet.

Pomyśl, zanim wrzucisz – czyli kto może zobaczyć zdjęcia Twojego dziecka w internecie?

18 Lipiec, 2013
Każdego dnia do internetu trafiają tysiące zdjęć dzieci. Wszystkie wyjątkowe, bo dokumentujące pierwszą kąpiel, pierwsze wakacje na plaży albo śmieszną minę dziecka. Do publikowania zdjęć swoich dzieci nago lub w bieliźnie przyznaje się co czwarty rodzic dziecka do 10 roku życia. Publikujący je rodzice zazwyczaj nie zastanawiają się, ani do kogo mogą trafić te zdjęcia, ani co będzie się z nimi później działo. (fot. depositphotos)

Każdego dnia do internetu trafiają tysiące zdjęć dzieci. Wszystkie wyjątkowe, bo dokumentujące pierwszą kąpiel, pierwsze wakacje na plaży albo śmieszną minę dziecka. Do publikowania zdjęć swoich dzieci nago lub w bieliźnie przyznaje się co czwarty rodzic dziecka do 10 roku życia. Publikujący je rodzice zazwyczaj nie zastanawiają się, ani do kogo mogą trafić te zdjęcia, ani co będzie się z nimi później działo.

Szukanie miłości w Internecie

19 Kwiecień, 2013
Większość osób namawia Cię na internetowe portale randkowe, a Ty za każdym razem wyśmiewasz ten pomysł i twierdzisz, że tam znajdziesz samych zboczeńców, pedofilii i gwałcicieli. Nic bardziej mylnego, ponieważ coraz częściej słyszy się o udanych i szczęśliwych związkach osób poznanych przez internet.

W Twoim otoczeniu nie ma odpowiedniego mężczyzny w którym mogłabyś się zakochać i nic nie wskazuje na to, aby ktoś taki pojawił się na Twoim horyzoncie? Nie obracasz się w innym towarzystwie niż Twoi rodzice i przyjaciele z dziećmi. Uważasz, że Tobie samej nie wypada nigdzie wyjść oraz twierdzisz, że miłość prędzej czy później znajdzie każdego. Z pewnością tak jest i może faktycznie istnieje przeznaczenie, ale dlaczego sobie nie pomóc. Dlaczego przez swoje lenistwo i zasiedzenie w domu pozbawiać się pewnych przyjemności?

Cyberstalkerzy – wirtualni prześladowcy

03 Styczeń, 2013
Cyberstalking może odbywać się za pośrednictwem skrzynki mailowej i polega na wysyłaniu niechcianych, często obraźliwych wiadomości, mimo, że osoba nękająca została poinformowana o chęci zakończenia wszelkiej korespondencji.  (fot. sqback, sxc.hu)

Jedna z internautek dostała poniższą wiadomość do skrzynki mailowej: „Widzę, że dałaś mi bana, więc z łaski swojej nie wycieraj sobie gęby moim nazwiskiem”. Nie był to pierwszy mail w obraźliwym tonie i wytrącił z równowagi nie spodziewającą się ataków kobietę. Miało to miejsce w krótko po tym, jak adresatka zerwała prywatne kontakty z korespondentką i wyraźnie określiła, że nie ma ochoty na dalsze kontynuowanie znajomości.

Od bloga na okładkę Vogue'a - krótki poradnik dla początkującej Szafiarki

03 Styczeń, 2013
Od dłuższego czasu możemy zauważyć w sieci wysyp blogów o modowej tematyce. Prekursorki w tej dziedzinie, znane w sieci i posiadające grono stałych czytelniczek mogą liczyć na spory rozgłos - zdjęcia blogerek na łamach swoich stron często zamieszcza kobieca prasa, pojawiają się one w telewizyjnych programach, zapraszane są jako goście na pokazy mody, a ich blogi liczą nawet tysiące wejść. (fot. Shutterstock)

O co w tym chodzi?

Szafiarki – takim mianem określają się młode dziewczyny, które zamieszczają na blogach zdjęcia swoich stylizacji, tzw. outfitów. Nie może to być oczywiście byle jaki outfit.

Starannie dobrany, zgodny z najnowszymi trendami. Najlepiej, żeby wyprzedzał je o krok, lub nawet dwa! Im ciekawszy strój tym większa szansa, na zaistnienie w sieci. A trzeba przyznać, że konkurencja wśród blogów jest duża.

Po co mi e-społecznosć?

06 Grudzień, 2012
Skąd się wzięła tendencja do zaspokajania potrzeb społecznych w internecie, a nie w świecie rzeczywistym? Dlaczego tendencja przynależności do społeczności wirtualnych jest wzrostowa?

Skąd się wzięła tendencja do zaspokajania potrzeb społecznych w internecie, a nie w świecie rzeczywistym? Dlaczego tendencja przynależności do społeczności wirtualnych jest wzrostowa?

Subscribe to internet
  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Łazienka dla niej i dla niego - jak połączyć wspólną przestrzeń?
W życiu każdej pary nadchodzi wreszcie moment, w którym zako...
piątek, Lipiec 20, 2018 - 14:11
Torebka skórzana – jakość i styl
Istnieje wiele dodatków, które pozwolą poczuć się każdej kob...
piątek, Lipiec 20, 2018 - 12:02
Zabiegi po ciąży na twarz i ciało
Świeżo upieczone mamy z pierwszych stron gazet zachwycają sm...
czwartek, Lipiec 19, 2018 - 13:26
Depilacja laserowa - czy warto ją wykonać?
Wiesz, ile czasu i pieniędzy poświęcasz każdego miesiąca na...
czwartek, Lipiec 19, 2018 - 09:31

  

Reklama