Zostałaś mamą, a Twoje ciało wciąż nie pozwala Ci zapomnieć o zmianach jakie w nim zaszły w czasie minionych 9 miesięcy? Jak skutecznie pozbyć się niepożądanych pamiątek?

Ciąża jest trudnym okresem w ciągu którego staramy się odżywiać zdrowo, ale jednak w wielu kwestiach folgujemy sobie zbyt mocno. Potem niestety po porodzie okazuje się, że przyrost wagi nie był związany jedynie z zawartością brzucha. Mijają tygodnie, miesiące, a nadprogramowe kilogramy i bardziej okazała niż zwykle warstwa tkanki tłuszczowej, nie chcą zniknąć? Pora na to, by zadbać o siebie, zawalczyć o smukłą sylwetkę i poświęcić nieco więcej uwagi własnej osobie. W końcu szczęśliwa mama, to szczęśliwe dziecko.

Kiedy można zacząć ćwiczyć po ciąży?

Jeśli byłaś bardzo aktywna przed ciążą, nie unikałaś ruchu również w jej trakcie, nie musisz robić większej przerwy i tak naprawdę jeśli nie ma przeciwwskazań medycznych, powoli możesz wracać do aktywności wkrótce po porodzie.

Generalne założenie jest takie, że 6 tygodni połogu, to okres, w którym organizm kobiety powinien się zdążyć zregenerować. Wizyta kontrolna u doktora prowadzącego, to moment, w którym zwykle zdobywamy na to potwierdzenie. Jeśli lekarz uzna, że nie dzieje się nic niepokojącego, daje zielone światło do wykonywania ćwiczeń. A co w przypadku kobiet rodzących przez cesarskie cięcie? Pomimo tego, że przechodzą operację, jeżeli wszystko goi się zgodnie z planem, nie ma powodu do tego, by przedłużać okres rekonwalescencji. Również dla nich wystarczy tych 6 tygodni, by dojść do siebie.

Pamiętać należy, by się na początku nie przeforsować. Obwisły brzuch, boczki, fałdki, wszechobecny cellulit mogą sprawić, że kiedy zaczniesz ćwiczyć, już pierwszego dnia chciałabyś spalić je wszystkie. Bardzo łatwo się przeliczyć, nabawić kontuzji, przeciążyć organizm i przez kolejne dni cierpieć, nie mogąc ruszyć palcem. Nie o to chodzi. Ćwiczenia powinny być z początku delikatne, ale regularne. Intensywność podkręcamy stopniowo.

Zdrowa dieta

Treningi to jedno, ale bez zdrowych nawyków żywieniowych nie przyniosą one pożądanych efektów. Jeżeli karmisz maluszka piersią, zapewne pilnujesz tego, co ląduje na Twoim talerzu, jeśli jednak podajesz butelkę, może się to okazać znacznie trudniejsze. Przez 9 miesięcy starałaś się odżywiać zdrowo, odmawiałaś sobie tego, co mogłoby zaszkodzić dziecku i nareszcie możesz jeść to, na co masz ochotę. Do tego dochodzi brak czasu i związane z nim podjadanie, bo łatwiej chwycić baton i zamówić pizzę, niż ugotować obiad z niemowlęciem na ręku. Staraj się jednak nie dopuszczać do takich sytuacji, jeść w miarę regularne i wartościowe posiłki. Szczególną uwagę poświęć śniadaniu, które dostarczy Ci energii na cały dzień. Możesz je podszykować wieczorem, na następny dzień lub poprosić partnera, by zrobił je przed wyjściem do pracy. Dobra organizacja jest w stanie zdziałać cuda.

Czy włączyć do diety jakieś suplementy?

Był czas, w którym suplementy diety robiły prawdziwą furorę, potem jednak zaczęliśmy czytać ich skład. Niepotrzebne substancje, związki chemiczne, które mogły wywoływać wiele niepożądanych efektów ubocznych, zniechęcały. Jeśli chcesz wspomóc swój wysiłek związany z odchudzaniem, przyspieszyć metabolizm, redukcję cellulitu, spalanie tkanki tłuszczowej, rozważ tabletki z african mango, dostępne na africanmangosklep.pl. Produkt ten jest absolutnie naturalny i bezpieczny. Dzięki niemu będziesz w stanie osiągnąć bardzo szybkie efekty, a w końcu co jak nie one motywuje do dalszej pracy?

Powrót do formy sprzed ciąży nie zawsze jest łatwy, nie musi jednak kojarzyć się od razu z ciężką harówką. Regularność i wytrwałość w postanowieniach, to klucz do sukcesu.