kobieta

Naturalne sposoby na poprawę kobiecej płodności

08 luty, 2017
Naturalne sposoby na poprawę kobiecej płodności (fot. mat. prasowe)

Zmiany społeczno-gospodarcze, jakie możemy obserwować w ostatnich dziesięcioleciach zarówno w Polsce, jak i na świecie, sprawiły, iż kobiety coraz później decydują się na dziecko. Tymczasem biologia nie nadąża za zmianami społecznymi – trzydziestoletnia kobieta ma statystycznie mniejsze szanse na zajście w ciążę niż dwudziestolatka. Na szczęście są sposoby, by to zmienić.

Nowoczesna kobieta – aktywna, niezależna… zmęczona?

31 Styczeń, 2017
Nowoczesna kobieta – aktywna, niezależna… zmęczona? (fot. fotolia)

Jaka jest nowoczesna kobieta, co powinno ją wyróżniać, bez czego nie może się obejść? Która z nas zasługuje na to być może zaszczytne miano? Tylko ta, która jest zabieganą bizneswoman w markowym kostiumie, w butach na szpilkach, wiecznie z telefonem przy uchu i w modnym samochodzie? Ciągle słyszymy o nowoczesnych kobietach, o kobietach „na miarę XXI wieku”, ale co to tak naprawdę oznacza? Sprawdź już teraz i sama oceń!

„Zdrowie Kobiety” - wrzesień 2016

15 Wrzesień, 2016

Zapraszamy do zapoznania się z czwartą edycją kampanii "Zdrowie Kobiety". Publikacja ukaże się 15 września wraz z dziennikiem Rzeczpospolita. Jej celem jest zwiększanie świadomości dotyczącej najczęstszych dolegliwości dotykających kobiety oraz budowanie nawyków dotyczących przeprowadzania regularnych badań i zapobiegania chorobom ginekologicznym, endokrynologicznym czy też onkologicznym, a także promocja zdrowego trybu życia, aktywności fizycznej, dbania o swój wygląd.

Menopauza to nie choroba! Poradnik kobiety 45+

05 Sierpień, 2016
Menopauza to nie choroba! Poradnik kobiety 45+ (fot. depositphotos)

Obecnie, gdy długość życia kobiet w Polsce wydłużyła się do ponad 81 lat menopauza przestała być traktowana wyłącznie jako schyłkowa faza życia, a stała się naturalnym etapem dojrzałości. Statystyczna Polka przechodzi menopauzę w wieku około 50 lat, więc matematyka nie pozostawia złudzeń – spora część jej życia przypada na okres po jej zakończeniu. Jeśli odpowiednio o siebie zadba, to druga połowa jej życia może okazać się równie satysfakcjonująca, spokojniejsza, a nawet bardziej kobieca.

Kobieta za kierownicą – 7 grzechów głównych

21 Styczeń, 2015
Twierdzenie, że kobiety są gorszymi kierowcami niż mężczyźni, już dawno zostało obalone – nie oznacza to jednak, że nie zdarza się nam za kierownicą popełniać błędów. Sprawdziliśmy, jakie jest 7 grzechów głównych kobiet za kierownicą! (fot. depositphotos)

Twierdzenie, że kobiety są gorszymi kierowcami niż mężczyźni, już dawno zostało obalone – nie oznacza to jednak, że nie zdarza się nam za kierownicą popełniać błędów. Sprawdziliśmy, jakie jest 7 grzechów głównych kobiet za kierownicą!

Zdrowie kobiety – badania profilaktyczne

19 Grudzień, 2013
Podobnie jak każda kobieta, powinnaś dbać również o swoje zdrowie korzystając z badań profilaktycznych. Część z nich jest wręcz obowiązkowa w przypadku poszczególnych grup wiekowych kobiet. (fot. depositphotos)

Kobietą jesteś od zawsze, na zawsze. Jak każdej kobiecie, z pewnością i Tobie zależy na zdrowiu, dobrym samopoczuciu, pięknym wyglądzie. Chodzisz do fryzjera, dbasz o cerę samodzielnie bądź przy pomocy kosmetyczki, troszczysz się o paznokcie, poświęcasz czas na ćwiczenia, przestrzegasz diety, a także starasz się wyrwać z codzienności choć trochę czasu dla siebie. Z pewnością także inwestujesz w ubrania. Wszak od zawsze wiadomo - czujesz się tak, jak wyglądasz. To wspaniale, ale to jeszcze nie wszystko, co możesz dla siebie zrobić.

Hobby dla kobiet. Czym jest hobby? Czy Ty masz jakieś hobby?

27 Październik, 2013
Hobby dla kobiet. Czym jest hobby? Czy Ty masz jakieś hobby? (fot. depositphotos)

Na ostatnim spotkani z koleżankami stwierdziłyśmy, że my kobiety w większości nie mamy swojego hobby. Nasi mężowie, narzeczeni czy nawet kochankowie - wszyscy oni mają jakieś hobby, jakieś zainteresowania... Jednak nasuwa się pytanie - czy kobiety mają hobby?

Jestem singielką z wyboru

16 Wrzesień, 2013
Coraz więcej kobiet decyduje się na życie w pojedynkę. Mają super pracę, dobre zarobki, życie kręci się tylko wokół nich. Nie mają zamiaru wiązać się „z byle kim”. Otaczają się przyjaciółkami, które są, także wolne, szukają wspólnych zainteresowań i utwierdzają się w tym, że dokonały właściwego wyboru. (fot. depositphotos)

Coraz więcej kobiet decyduje się na życie w pojedynkę. Mają super pracę, dobre zarobki, życie kręci się tylko wokół nich. Nie mają zamiaru wiązać się „z byle kim”. Otaczają się przyjaciółkami, które są, także wolne, szukają wspólnych zainteresowań i utwierdzają się w tym, że dokonały właściwego wyboru.

Mój sukces - moja pasja - Koło Gospodyń Wiejskich

14 Czerwiec, 2013
Koło Gospodyń Wiejskich - Grabiny Zameczek - konkurs wojewódzki

Piękne, zdolne, szalone, z dużą ilością energii i niewiarygodnym poczuciem humoru, tak w skrócie można opisać Panie z koła gospodyń wiejskich z Grabiny Zameczek, województwo pomorskie. Panie wystartowały w X Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich Województwa Pomorskiego. Swój start uwieńczyły sukcesem - dnia 6 kwietnia 2013 roku zdobyły Grand Prix.

Kobieta w podróży – wyjazd w góry

31 Maj, 2013

Nadszedł czas na kolejną i już ostatnią część z cyklu „kobieta w podróży”. Tym razem proponuję tygodniowy wyjazd w góry. Nie mam tutaj na myśli ekstremalnego wypadu, gdzie oprócz spędzania wolnych chwil na górskich szlakach, w górach także jesz i śpisz:) Piszę tu jedynie o kilkudniowym wypadzie, a do tego potrzebne będą:

Kobieta w podróży – wypoczynek nad polskim morzem/jeziorem

22 Maj, 2013
Jak powszechnie wiadomo lato w Polsce bywa bardzo chłodne. Czasami nawet, aż za bardzo  i pomimo obietnic „pogodynek” dwutygodniowy urlop możesz spędzić na siedzeniu w domku lub pokoju hotelowym, bo przecież co robić jeśli cały czas pada. (fot. mzacha@sxc.hu)

Jak powszechnie wiadomo lato w Polsce bywa bardzo chłodne. Czasami nawet, aż za bardzo i pomimo obietnic „pogodynek” dwutygodniowy urlop możesz spędzić na siedzeniu w domku lub pokoju hotelowym, bo przecież co robić jeśli cały czas pada.

Jak stworzyć długi i udany związek?

20 Maj, 2013
Jeśli chcesz aby Twój związek był udany to musisz nad nim pracować. Musisz ze swoim partnerem ustalić wspólne wartości, a także często iść na kompromis. Nie może tak być, że w związku decyduje jedna osoba.  (fot. depositphotos)

Jeśli chcesz aby Twój związek był udany to musisz nad nim pracować. Musisz ze swoim partnerem ustalić wspólne wartości, a także często iść na kompromis. Nie może tak być, że w związku decyduje jedna osoba.

Subscribe to kobieta
  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Plecaki młodzieżowe - wybieramy najlepszy plecak dla nastolatka
Wybór plecaka dla nastolatka może okazać się o wiele trudnie...
wtorek, Lipiec 17, 2018 - 14:05
Elegancki i trwały efekt makijażu ust ze szminką Color Riche L'Oreal Paris
Kobiety kochają szminki i jest to w stu procentach trafne st...
wtorek, Lipiec 17, 2018 - 13:09
Jak wybrać wygodne buty na obcasie na każdą okazję?
Obcasy chyba nigdy nie wyjdą z mody. Znakomicie wysmuklają n...
wtorek, Lipiec 17, 2018 - 12:33
Praga dla aktywnych turystów – jak na sportowo spędzić czas w stolicy Czech?
Pobyt w Pradze ma zwykle swoje punkty obowiązkowe, jak space...
wtorek, Lipiec 17, 2018 - 11:01

  

Reklama