książki

Aż strach się bać – kryminalna jesień w pełni!

07 Październik, 2016

Kryminał w ostatnich latach przeżywa prawdziwy renesans. Miliony czytelników na całym świecie pokochało mroczne historie. Świat krwawych morderstw, zawiłych zagadek kryminalnych i postaci o skomplikowanej psychice wciąga i fascynuje.

Anna Wysocka- Kalkowska - Kiedy Wiosna Nie Nadchodzi / Moje Życie Bez Ciebie

23 Marzec, 2016

Anna Wysocka- Kalkowska zaskarbiła sobie serca czytelników ponieważ „pisze emocjami” pozwalającymi przeżywać niezapomniane chwile. Wydawnictwo Psychoskok poleca książki autorki wszystkim, którzy cenią poruszające historie.

Elementarz pielęgnacji. Sekrety urody Koreanek.

26 Styczeń, 2016
Elementarz pielęgnacji. Sekrety urody Koreanek. (fot. mat. prasowe / depositphotos)

Sekrety urody Koreanek. Elementarz pielęgnacji to pozycja obowiązkowa dla każdej kobiety! Nieskazitelna, promienna cera jest w zasięgu ręki – odkryj, jak to robią Koreanki.

Dwa oblicza wakacji

12 Sierpień, 2014
Wakacje to dla naszych pociech czas niezwykle atrakcyjny. Z dala od szkolnych ławek, gdzie nie trzeba się martwić jak zapamiętać nowe wzory i trudne reguły gramatyczne ojczystego języka, gdzie liczą się tylko pozytywne emocje oraz zabawa w gronie rówieśników. (fot. depositphotos)

Wakacje to dla naszych pociech czas niezwykle atrakcyjny. Z dala od szkolnych ławek, gdzie nie trzeba się martwić jak zapamiętać nowe wzory i trudne reguły gramatyczne ojczystego języka, gdzie liczą się tylko pozytywne emocje oraz zabawa w gronie rówieśników.

Mądre bajki

18 Kwiecień, 2014
Czytanie dziecku na głos ma wielkie znaczenie. Przede wszystkim jest to jeden ze sposobów na wspólne spędzanie czasu.  (fot. depositphotos)

Bajka, baśń, opowieść, zmyślona historia, a zarazem jedno z najpiękniejszych wspomnień z dzieciństwa. Trudno sobie wyobrazić świat bez bajek. Najstarsze bajki powstały w Indiach, dlatego też ten kraj uważany jest za kolebkę bajek. W dawnych czasach bajki były opowiadane ustnie, przekazywane z pokolenia na pokolenie, stąd też zdarzały się rozbieżności w historii. Dopiero około 300 lat temu zaczęto bajki spisywać, a najsłynniejszym autorem bajek był Charles Perrault. Nie znasz tego autora? Oczywiście, że znasz. To właśnie on napisał „Czerwonego Kapturka”, „Kota w butach” czy też „Kopciuszka”.

Mariusz Zielke - Formacja trójkąta

27 Styczeń, 2014
Mariusz Zielke „Formacja trójkąta”, wydawnictwo Czarna Owca, Warszawa 2013

„Formacja trójkąta” to skandalizująca opowieść sensacyjno-kryminalna z dużą dawką emocji, brutalności i erotyki. Bartek Milik, dziennikarz „Expressu Finansowego”, razem z agentką ABW i porywczym policjantem próbują rozwikłać śmierć skompromitowanego w erotycznej aferze prezesa warszawskiej giełdy. Czy uda im się rozwikłać rozwikłać tę zagadkę?

Dlaczego warto czytać?

11 Styczeń, 2014
Jak wskazują statystyki Polacy coraz mniej czytają książek. Przekładamy czytanie książek na rzecz oglądania telewizji, grania w gry komputerowe. A czytanie książek bardzo dobrze wpływa na ludzki rozwój. Cykliczne czytanie niesie za sobą wiele korzyści. (fot. depositphotos)

Jak wskazują statystyki Polacy coraz mniej czytają książek. Przekładamy czytanie książek na rzecz oglądania telewizji, grania w gry komputerowe. A czytanie książek bardzo dobrze wpływa na ludzki rozwój. Cykliczne czytanie niesie za sobą wiele korzyści.

Marta Motyl - KochAna. W pułapce anoreksji i bulimii. - recenzja

02 Grudzień, 2013
Marta Motyl, „KochAna. W pułapce anoreksji i bulimii.”, [Czarna Owca], Warszawa 2012

Alicja, główna bohaterka książki "KochAna. W pułapce anoreksji i bulimii." jest zagubioną młodą kobietą, studentką, szukającą swojego miejsca w życiu. Czuje się źle w swoim ciele, dla niej dążenie do doskonałości to kontrola nad ciałem, nad jedzeniem i nad uzyskaniem wagi idealnej. Tyle, że ta waga idealna nie jest określona, gdyż w momencie osiągnięcia ustalonego przez nią progu, powstaje pragnienie zrzucenia kolejnych kilogramów. Szuka wsparcia wśród podobnych sobie osób na internetowym forum, na znak przynależności nosi na nadgarstku czerwoną nitkę.

Marshall B. Rosenberg - Porozumienie bez przemocy. O języku serca

18 Listopad, 2013
Marshall B. Rosenberg, „Porozumienie bez przemocy. O języku serca”, tłum. Michał Kłobukowski („Nonviolent Communication...A Language of Compassion”), [Czarna Owca], Warszawa 2013

„Porozumienie bez przemocy jest zapomnianym językiem ludzkości – mową ludzi, którzy troszczą się o siebie wzajemnie i pragną żyć w harmonii. Za pomocą anegdot, przykładów i pokazowych dialogów doktor Rosenberg demonstruje, jak w życiu codziennym można rozwiązywać problemy, które wynikają z nieumiejętnego komunikowania się.”

Dorota Ponińska – Podróż po miłość. Emilia

23 Maj, 2013
Dorota Ponińska, "Podróż po miłość. Emilia", [Nasza Księgarnia], Warszawa 2013

Tytułowa bohaterka, Emilia, po śmierci matki trafia do klasztoru. Jej ojciec zaginął, a ciotki i dalsi krewni nie chcieli się nią zająć. Dorasta w klasztorze odnajdując swoją życiową drogę w modlitwie. I chociaż wewnętrznie buntuje się przeciwko reżimowi klasztornemu, karom cielesnym i bardzo surowym zasadom, mimo wszystko czuje się tam bezpiecznie. Matka Teodozja, przełożona klasztoru, wybiera Emilię na swoją następczynię, chociaż dziewczyna nie przyjęła jeszcze ślubów zakonnych. Emilia wyraża zgodę, nie wyobrażając sobie innego niż klasztorne życie.

Ann Mah - Miłość w 5 smakach

13 Maj, 2013
Ann Mah, „Miłość w pięciu smakach”, tłum. Joanna Bogunia i Dawid Juraszek („Chinese Kitchen”), [Nasza Księgarnia], Warszawa  2011

„Miłość w pięciu smakach” to nie jest typowe kobiece romansidło, które czyta się jednym tchem. To powieść o miłości, między kobietą i mężczyzną, ale także o miłości między siostrami. O przyjaźni i zrozumieniu, o trudach bycia „innym”.

Robert Goolrick - Żona godna zaufania

08 Maj, 2013
Robert Goolrick, "Żona godna zaufania", tłum. Anna Skucińska ("A Reliable Wife"), [Nasza Księgarnia], Warszawa 2010

Robert Goolrick urodził się w małym miasteczku uniwersyteckim w Virginii. Gdy dorósł, mieszkał przez kilka lat w Europie, chciał byc aktorem lub malarzem – został pisarzem. Kiedy napisał wcześniejszą powieść, rodzice wydziedziczyli go, dlatego wyprowadził się do Nowego Jorku i tam mieszkał przez jakiś czas. Obecnie mieszka na starej farmie w Wirginii, ze swoim ulubionym psem o imieniu Preacher.
Źródło: www.robertgoolrick.com/biography.html

Subscribe to książki
  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Czystek – niepozorne zioło o ogromnych możliwościach
Preparaty pochodzenia roślinnego i ich zatajane właściwości....
wtorek, Maj 22, 2018 - 09:24
Tatuaż już nie na całe życie. Laser kontra niechciane ozdoby na skórze
Ozdobienie ciała tatuażem to nadal bardzo poważna decyzja, a...
poniedziałek, Maj 21, 2018 - 12:00
Materac do sypialni - jaki wybrać?
Od wystroju sypialni zależy wiele – jakość Twojego wypoczynk...
poniedziałek, Maj 21, 2018 - 11:29
Zacznij zarabiać - niepotrzebne rzeczy sprzedaj
Planujesz gruntowne porządki? Świetnie, pozbądź się niepotrz...
poniedziałek, Maj 21, 2018 - 09:41

  

Reklama