leczenie

Kamica nerkowa – jak sobie z nią radzić?

21 luty, 2017
Kamica nerkowa – jak sobie z nią radzić? (fot. depositphotos)

Kamica nerkowa, określana także mianem kamicy moczowej, jest przypadłością dotykającą najczęściej mężczyzn. Przez długi czas można nie odczuwać żadnych dolegliwości, ale gdy dojdzie do napadu kolki nerkowej ból jest przeszywający. Jak więc chronić się przed nawrotami choroby?

Jak radzić sobie z zaparciami?

06 luty, 2017
Jak radzić sobie z zaparciami? (fot. fotolia)

Trudności z wypróżnieniem, uczucie ciężkości, wzdęcia to najczęstsze objawy zaparć. O zaparciach możemy mówić, gdy wypróżniamy się rzadziej niż 3 razy w tygodniu, a oddawany stolec jest twardy, zbity, często w postaci „bobków”. Osoby borykające się z zaparciami odczuwają dyskomfort w trakcie oddawania stolca. Dodatkowo muszą borykać się z problemem ciągłych wzdęć, którym towarzyszy nadmierna produkcja gazów pokarmowych. W większości przypadków zaparcia są spowodowane stresem czy nieprawidłową dietą, rzadziej są one objawem poważniejszej choroby. Istnieją proste sposoby pozwalające na zmniejszenie problemu zaparć, które możemy zastosować w domowym zaciszu.

Ile kosztuje leczenie niepłodności?

31 Maj, 2016

Stałe konsultacje z lekarzem, zażywanie leków, liczne badania – leczenie niepłodności to często złożony proces, który niekiedy trwa miesiącami, a nawet latami. Jednak niepłodne pary, które starają się o dziecko borykają się jeszcze z jedną barierą: kosztami, które w zależności od metody leczenia i złożoności stanu potrafią być niekiedy bardzo wysokie.

Furagina - skuteczny środek na zapalenie układu moczowego

20 luty, 2015
Zapalenie układu moczowego jest częstą przypadłością, na którą zapadają nie tylko kobiety, lecz również mężczyźni w każdym wieku - choć oczywiście, poprzez fizjonomię miejsc intymnych, zdecydowanie rzadziej. Istnieje jednak środek, który w doskonały sposób radzi sobie nie tylko z objawami, ale i przyczynami tego schorzenia. (fot. depositphotos)

Zapalenie układu moczowego jest częstą przypadłością, na którą zapadają nie tylko kobiety, lecz również mężczyźni w każdym wieku - choć oczywiście, poprzez fizjonomię miejsc intymnych, zdecydowanie rzadziej. Istnieje jednak środek, który w doskonały sposób radzi sobie nie tylko z objawami, ale i przyczynami tego schorzenia.

Zaćma – objawy zaćmy i jej leczenie

03 Grudzień, 2014
Zaćma to choroba specyficzna – objawy zaćmy pojawiają się powoli, a samo schorzenie rozwija się niezauważalnie i bezboleśnie. I choć w 90% przypadków na zaćmę zapadają osoby po 60-tce, Ty również powinnaś wiedzieć, jakie są objawy zaćmy i w jaki sposób jest ona leczona. (fot. depositphotos)

Zaćma to choroba specyficzna – objawy zaćmy pojawiają się powoli, a samo schorzenie rozwija się niezauważalnie i bezboleśnie. I choć w 90% przypadków na zaćmę zapadają osoby po 60-tce, Ty również powinnaś wiedzieć, jakie są objawy zaćmy i w jaki sposób jest ona leczona.

Kobiece dolegliwości okolic intymnych

24 Październik, 2014
Upławy, nieprzyjemny zapach, świąd lub pieczenie okolic intymnych – chyba nie ma kobiety, która przynajmniej raz w życiu nie borykałaby się z tego typu problemami. Badania wykazują, że 3 na 4 kobiety chorują na infekcje intymne. U prawie połowy mają one charakter nawrotowy i mogą zdarzać się nawet kilka razy do roku. I mimo, że infekcje okolic intymnych mogą być problemem wstydliwym, to jednak nie można ich lekceważyć. Nieleczone mogą spowodować powikłania groźne dla ogólnego zdrowia i samopoczucia.

Upławy, nieprzyjemny zapach, świąd lub pieczenie okolic intymnych – chyba nie ma kobiety, która przynajmniej raz w życiu nie borykałaby się z tego typu problemami. Badania wykazują, że 3 na 4 kobiety chorują na infekcje intymne. U prawie połowy mają one charakter nawrotowy i mogą zdarzać się nawet kilka razy do roku. I mimo, że infekcje okolic intymnych mogą być problemem wstydliwym, to jednak nie można ich lekceważyć. Nieleczone mogą spowodować powikłania groźne dla ogólnego zdrowia i samopoczucia.

Kurzajki na stopach – jak się ich pozbyć?

16 Czerwiec, 2014
Te  z nas, które mają kurzajki na stopach nie mają aż tak wielu powodów do radości. W medycynie nazywane brodawczakami ludzkimi HPV, nie tylko wyglądają mało estetycznie na odkrytych nogach, ale jednocześnie sprawiają ból przy chodzeniu. Jak zatem możemy się ich pozbyć? (fot. depositphotos)

Nadchodzące lato cieszy nas z kilku powodów. Wreszcie możemy schować do szafy zimowe ubrania i obuwie, odkryć trochę ciała i oddać się beztrosko słonecznym kąpielom. Jednak te z nas, które mają kurzajki na stopach nie mają aż tak wielu powodów do radości. W medycynie nazywane brodawczakami ludzkimi HPV, nie tylko wyglądają mało estetycznie na odkrytych nogach, ale jednocześnie sprawiają ból przy chodzeniu. Jak zatem możemy się ich pozbyć?

Konsekwencje nieleczenia suchego kaszlu

05 Czerwiec, 2014
Suchy kaszel może pojawić się sezonowo w okresie zwiększonej zachorowalności na grypę lub być symptomem poważnej choroby. Nie można go lekceważyć, zwłaszcza jeżeli występuje przez dłuższy okres. (fot. depositphotos)

Suchy kaszel może pojawić się sezonowo w okresie zwiększonej zachorowalności na grypę lub być symptomem poważnej choroby. Nie można go lekceważyć, zwłaszcza jeżeli występuje przez dłuższy okres.

Trądzik różowaty

15 Maj, 2014
Trądzik różowaty jest przewlekłą chorobą skóry twarzy, której głównym objawem jest rumień, czyli drobna czerwona wysypka na policzkach, nosie, brodzie oraz czole. (fot. depositphotos)

Trądzik różowaty jest przewlekłą chorobą skóry twarzy, której głównym objawem jest rumień, czyli drobna czerwona wysypka na policzkach, nosie, brodzie oraz czole. Rumień, początkowo delikatny, z czasem może przyjmować bardziej zaawansowaną postać, szczególnie pod wpływem takich czynników jak: temperatura otoczenia - zarówno zbyt wysoka, jaki i niska, działanie promieni słonecznych, spożywanie alkoholu oraz gorących lub ostro przyprawionych potraw, używanie źle dobranych kosmetyków, a także stres. Mówiąc krótko - wszystkie bodźce wpływające na rozszerzenie naczyń krwionośnych mogą wywołać nasilenie objawów choroby.

Stulejka – częsta przypadłość chłopców

02 Maj, 2014
Stulejka to zwężenie napletka uniemożliwiające zsunięcie go poniżej żołędzi prącia. Spowodowana jest mało elastycznym napletkiem, z czego wynika dysproporcja między szerokością napletka a średnicą żołędzi. (fot. depositphotos)

Stulejka to zwężenie napletka uniemożliwiające zsunięcie go poniżej żołędzi prącia. Spowodowana jest mało elastycznym napletkiem, z czego wynika dysproporcja między szerokością napletka a średnicą żołędzi.

Zaburzenia emocjonalne u dzieci

27 Sierpień, 2013

Zaburzenia emocjonalne pojawiają się najczęściej u dzieci w wieku przedszkolnym. Ich struktura emocjonalna jest bardzo krucha, dopiero się kształtuje, dlatego też ogromny wpływ ma atmosfera w domu, stosunki z bliskimi i ogólne doświadczenia społeczne. Należy jednak rozróżnić zaburzenia emocjonalne od lęków czy wybuchów gniewu, które występują u każdego normalnie rozwijającego się dziecka.

Podróż po zdrowie, czyli urlop i kuracja zdrowotna w jednym

28 Maj, 2013
Wiele dzisiejszych uzdrowisk to wysokiej jakości hotele, nastawione głównie na obsługę prywatnych klientów, wyposażone w nowoczesny sprzęt leczniczy i rehabilitacyjny, z profesjonalną obsługą. (fot. depositphotos)

Większość współczesnych sanatorów nie ma nic wspólnego z obskurnymi obiektami szpitalnymi, marnym jedzeniem i słynnymi dansingami – czyli wszystkim tym, z czym kojarzyły się sanatoria jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Wiele dzisiejszych uzdrowisk to wysokiej jakości hotele, nastawione głównie na obsługę prywatnych klientów, wyposażone w nowoczesny sprzęt leczniczy i rehabilitacyjny, z profesjonalną obsługą. Zdarza się również, że w uzdrowisku znajduje się oddział SPA, więc podczas kuracji można poddać się nie tylko zabiegom leczniczym, ale też upiększającym i relaksującym.

Subscribe to leczenie
  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Plecaki młodzieżowe - wybieramy najlepszy plecak dla nastolatka
Wybór plecaka dla nastolatka może okazać się o wiele trudnie...
wtorek, Lipiec 17, 2018 - 14:05
Elegancki i trwały efekt makijażu ust ze szminką Color Riche L'Oreal Paris
Kobiety kochają szminki i jest to w stu procentach trafne st...
wtorek, Lipiec 17, 2018 - 13:09
Jak wybrać wygodne buty na obcasie na każdą okazję?
Obcasy chyba nigdy nie wyjdą z mody. Znakomicie wysmuklają n...
wtorek, Lipiec 17, 2018 - 12:33
Praga dla aktywnych turystów – jak na sportowo spędzić czas w stolicy Czech?
Pobyt w Pradze ma zwykle swoje punkty obowiązkowe, jak space...
wtorek, Lipiec 17, 2018 - 11:01

  

Reklama