nasza księgarnia

Katarzyna Majgier - Duch z Niewiadomic. Tajemnice starego pałacu

23 Sierpień, 2014
„Duch z Niewiadomic. Tajemnice starego pałacu”, Katarzyna Majgier, [Nasza Księgarnia], Warszawa 2014

”Duch z Niewiadomic” to doskonała książka dla dzieci na wakacje, a także ciekawa lektura dla rodziców. Zwłaszcza tych, którzy wychowali się na „Panu Samochodziku” Zbigniewa Nienackiego. To trochę podobny klimat, stary pałac, z długą historią i oczywiście z duchem.

Paulina Hendel - Zapomniana księga. Strażnik

07 Sierpień, 2014
"Zapomniana księga. Strażnik", Paulina Hendel, [Nasza Księgarnia], Warszawa 2014

Coś niesamowitego! Tak można określić powieść napisaną przez młodą Paulinę Hendel. Wciąga od pierwszej strony i nie wypuszcza z objęć do samego końca, zostawiając ogromny niedosyt!

Agnieszka Gil - Układ nerwowy

30 Czerwiec, 2014
Agnieszka Gil, "Układ nerwowy", [Nasza Księgarnia], Warszawa 2014

Alkoholizm i jego ogromy zakres w Polsce jest problemem dość chętnie poruszanym. Jednak gdy mówimy o kimś „alkoholik” raczej wyobrażamy sobie mężczyznę pod budką z piwem. A jednak dość szerokie grono osób z chorobą alkoholową zajmują ci, którzy w dzień pracują, za to wieczorami popijają coraz większe ilości alkoholu. W końcu doprowadzają do sytuacji, gdzie muszą zaczynać dzień od przysłowiowego drinka.

Liliana Fabisińska - Z jednej gliny

02 Czerwiec, 2014
Liliana Fabisińska, "Z jednej gliny", [Nasza Księgarnia], Warszawa 2014

"Z jednej gliny" to pierwsza powieść autorki, którą miałam przyjemność przeczytać. Być może też dlatego, że to jej pierwsza powieść dla kobiet. Pierwsza, ale jakże udana!

Marina Anderson - Dyscyplina

21 Kwiecień, 2014
Marina Anderson "Dyscyplina", (tłum. Agnieszka Gaik "The Discypline"), [Czarna Owca], Warszawa 2014

Marinę Anderson poznałam przy pierwszej książce "Mroczny sekret" i myślałam, że nasza "znajomość" na tej lekturze się zakończy. A jednak nie. Gdy znalazłam "Dyscyplinę" w jednym z moich ulubionych wydawnictw pomyślałam, że spróbuję jeszcze raz. Zwłaszcza, że w streszczeniu przeczytałam, że główną bohaterką jest zakonnica. Zakonnica i erotyk? To może być... interesujące.

James Bowen - Kot Bob i ja

25 Marzec, 2014
James Bowen, „Kot Bob i ja”, Jak kocur i człowiek znaleźli szczęście na ulicy, [Wydawnictwo Nasza Księgarnia], Warszawa 2014.

„Kot Bob i ja” to niezwykła autobiograficzna opowieść ulicznego grajka James'a Bowen'a i jego niezwykłego przyjaciela kota Boba.

Rupert Isaacson - Opowieść ojca, przez mongolskie stepy w poszukiwaniu cudu

06 Marzec, 2014
Rupert Isaacson "Opowieść ojca, przez mongolskie stepy w poszukiwaniu cudu", tłum. Dawid Juraszek ("The Horse Boy. A Father's Miraculous Journey to Heal His Son"), [Nasza Księgarnia], Warszawa 2010

„Opowieść ojca” to książka opisująca fakty, prawdziwą historię i dzięki temu jest tak bardzo emocjonująca. Mały chłopiec i jego zamknięty świat kontra rodzice, którzy nie chcą się z tym pogodzić. Jak wiele trzeba mieć w sobie siły, by podjąć ryzyko wielkiej wyprawy w dzikie mongolskie stepy z autystycznym dzieckiem, wpadającym w szał, gryzącym, kopiącym i bijącym.

Lidia Helena Zelman - Bezsenność Anioła

31 Grudzień, 2013
Lidia Helena Zelman „Bezsenność Anioła”, [Nasza księgarnia], Warszawa 2013.

„Bezsenność Anioła” to już drugi tom trylogii polskiej autorki Lidii Heleny Zelman. Autorka po raz kolejny przenosi nas w inny świat. Świat magii, Aniołów, Upadłych i Nefilim. Czym zaskakuje „Bezsenność Anioła”?

Anna J. Szepielak - Młyn nad Czarnym Potokiem

05 Listopad, 2013
Anna J. Szepielak, "Młyn nad Czarnym Potokiem", [Nasza Księgarnia], Warszawa 2013

Kto czytał "Dworek pod Lipami" ten wie, gdzie szukać standardowej, polskiej rodziny, sielskich krajobrazów i zwykłych, ludzkich problemów. Kolejna powieść autorki potwierdził jej cudowny sposób wprowadzenia czytelnika do świata postaci.

Iwona Banach - Szczęśliwy pech

29 Październik, 2013
Iwona Banach „Szczęśliwy pech”, [Nasza Księgarnia], Warszawa 2013

Fantastyczna powieść, z niesamowitą bohaterką, z doskonałymi dialogami. Dobra na poprawę nastroju, dobra na otarcie łez. Ubawi cię niezmiernie i na końcu jest tylko żal, że to już.

Will Hill – Departament 19. Powrót

21 Październik, 2013
Will Hill "Departament 19", tłum. Agnieszka Klonowska, ("Department 19. The Rising"), [Nasza Księgarnia], Warszawa 2013

Jamiego poznaliśmy w pierwszej części "Departamentu". ( Will Hill - Departament 19) W drugiej części jest już siedemnastolatkiem, pracującym na etacie w Departamencie 19 jako agent. Wraz z przyjaciółmi walczą z wampirami ratując świat. Teraz stają w obliczu największego niebezpieczeństwa- powrót Drakuli. Dotąd myśleli, że nie ma możliwości, by najważniejszy wampir powrócił, ale okazało się, że jego prochy zaginęły.

Susan Shapiro-Barash - Masz szlaban na zawsze

15 Październik, 2013
Susan Shapiro-Barash "Masz szlaban na zawsze", tłum. Agnieszka Labisko ("You're Grounded Forever....But First Let's Go Shopping. The Challenges Mothers Face with their Daughters ant Ten Timely Solutions"), [Nasza Księgarnia], Warszawa 2013

Tak zaczyna się książka Susan Shapiro-Barash. I tak, jako matka i syna i córki, zastanowiłam się czy tak jest. Moje dzieci są jeszcze małe, ale wyobrażając sobie ich przyszłość, rzeczywiście myślę o tym, jak to będzie kiedy z domu odejdzie syn, a jak – kiedy odejdzie córka.

Subscribe to nasza księgarnia
  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Ciesz się latem z nową odsłoną Bio-Oil!
W okresie letnim, gdy eksponujemy więcej ciała, wszelkie nie...
wtorek, Wrzesień 25, 2018 - 12:45
Nowa seria Bodymania Stara Mydlarnia
Piękna skóra? Naturalnie! Nawilżenie, ujędrnienie, wzmocnien...
wtorek, Wrzesień 25, 2018 - 09:58
W kratkę od Top Secret
Motyw kraty mocno trzyma się w jesiennych trendach. Nie zabr...
piątek, Wrzesień 21, 2018 - 13:05
Zwykłe żelazko czy stacja parowa? Czego naprawdę potrzebujesz?
Żelazko to niewątpliwie jedno z najbardziej potrzebnych i ni...
piątek, Wrzesień 21, 2018 - 12:40

  

Reklama