nauka

UPC Polska wspiera supermoce dzieci i promuje umiejętności programowania wśród najmłodszych

14 Lipiec, 2016
UPC Polska wspiera supermoce dzieci i promuje umiejętności  programowania wśród najmłodszych (fot. mat. prasowe)
Wystartował program dla dzieci, który uczy nowych technologii. UPC Future Makers - to inicjatywa, której głównym celem jest stworzenie najmłodszym możliwości zdobywania wiedzy i umiejętności w zakresie programowania. Ma za zadanie zaszczepić w dzieciach fascynację nowymi technologiami przez naukę i zabawę. Na kreatywne wspieranie rozwoju dzieci stawia UPC Polska i fundacja CoderDojo.

Zabawy przygotowujące do nauki czytania

16 Czerwiec, 2016
Zabawy przygotowujące do nauki czytania (fot. depositphotos)

Między czwartym a piątym rokiem życia warto solidnie zabrać się za przygotowywanie dziecka do nauki czytania. Dzięki kilku prostym zabawom Wasz maluch będzie gotowy, by w późniejszym czasie bez problemu opanować pierwsze czytanki.

Kursy kosmetyczne, czyli jak zostać profesjonalistką

27 Listopad, 2014
Rynek medycyny estetycznej rozwija się w błyskawicznym tempie. Zapoznać się z wiedzą na temat zabiegów kosmetycznych oraz podnieść swoje kwalifikacje pozwolą wysokiej jakości szkolenia specjalistyczne.

Rynek medycyny estetycznej rozwija się w błyskawicznym tempie. Zapoznać się z wiedzą na temat zabiegów kosmetycznych oraz podnieść swoje kwalifikacje pozwolą wysokiej jakości szkolenia specjalistyczne.

Nauka to też praca

14 Październik, 2014
Wielu rodziców narzeka na wyścig szczurów, w jakim przyszło im żyć. W ten sam wyścig wpuszczają swoje dzieci, czasem zupełnie nieświadomie. (fot. depositphotos)

Wielu rodziców narzeka na wyścig szczurów, w jakim przyszło im żyć. W ten sam wyścig wpuszczają swoje dzieci, czasem zupełnie nieświadomie.

Jak pobudzić kreatywność dziecka?

28 Kwiecień, 2014
Jak pobudzić kreatywność dziecka? (fot. depositphotos)

Nie od dziś wiadomo, że to przede wszystkim zabawa poszerza wiedzę maluchów o świecie. Zadaniem rodzica jest takie pokierowanie pociechą, żeby z zabaw tych odniosła ona jak najwięcej korzyści – innymi słowy, zabawa powinna pobudzić kreatywność dziecka i jego ciekawość względem świata.

Nauka bez stresu, czyli korepetycje w centrum edukacyjnym

22 Kwiecień, 2014
Nauka bez stresu, czyli korepetycje w centrum edukacyjnym. (fot. depositphotos)

Szkoła to wyzwanie dla każdego dziecka, stres czy nadmiar obowiązków mogą sprawić, że na pewnym etapie edukacji przestanie sobie ono radzić z omawianym materiałem. W takim wypadku każdy rodzic powinien zdecydować się na profesjonalne korepetycje. Wybór odpowiedniego korepetytora nie jest łatwym zadaniem i najbezpieczniej jest zapisać dziecko do centrum edukacyjnego.

Zaangażowane rodzicielstwo nie pomaga

19 Kwiecień, 2014
Zaangażowane rodzicielstwo nie pomaga (fot. depositphotos)

Dzieci, których rodzice bardziej się angażują, mają takie same lub gorsze wyniki w nauce, wynika z analizy amerykańskich naukowców.

Pamięć dziecka w wieku przedszkolnym

03 Kwiecień, 2014
 Przedszkole jest miejscem, gdzie dzieci zostają przygotowane do podjęcia edukacji w pierwszych klasach szkoły podstawowej. To czas największych zmian w rozwoju dziecka - wiek 3-6 lat. Pamięć dziecka w wieku przedszkolnym rozwija się najintensywniej właśnie podczas przedszkolnych zabaw, kiedy dziecko uczy się nowych słów, faktów i zjawisk. (fot. depositphotos)

W początkowym okresie wieku przedszkolnego rozwój pamięci jest przyczyną istotnych zmian w sferze psychiki dziecka, umożliwia, bowiem rozwój myślenia. Dziecko zaczyna myśleć kategoriami ogólnych wyobrażeń, liczy się z obiektywnymi cechami przedmiotów i zjawisk, lecz nadal jego wyobrażenia są ściśle powiązane z aktywnością sensoryczno-motoryczną.

Metoda Tomatisa

10 Marzec, 2014
Metodę kształcenia uwagi słuchowej wynalazł w latach 40. XX wieku francuski profesor Alfred Tomatis. Profesor był otolaryngologiem, neurologiem i foniatrą. Alfred Tomatis badał zależność między słyszeniem a tworzeniem głosu. W oparciu o te badania stworzył metodę, zwaną również treningiem uwagi słuchowej. (fot. depositphotos)

Metodę kształcenia uwagi słuchowej wynalazł w latach 40. XX wieku francuski profesor Alfred Tomatis. Profesor był otolaryngologiem, neurologiem i foniatrą. Alfred Tomatis badał zależność między słyszeniem a tworzeniem głosu. W oparciu o te badania stworzył metodę, zwaną również treningiem uwagi słuchowej.

Kosmetologia

04 luty, 2014
Istnieje wiele możliwości wpłynięcia na swój wygląd poprzez chociażby zmianę w sposobie ubierania się. Często bywa też tak, że niedoskonałość, która spędza nam sen z powiek, może być łatwo usunięta przez kosmetologa. (fot. depositphotos)

Nie da się ukryć, że w dzisiejszym świecie wygląd zewnętrzny stanowi sprawę bardzo ważną. Szczególnie dla osób zainteresowanych karierą w zawodach wymagających kontaktu z ludźmi. Przysłowie głosi: "jak cię widzą, tak cię piszą" i niestety bywa tak, że jakaś skaza w aparycji może doprowadzić do braku sukcesów w życiu zawodowym, lub prywatnym. Na szczęście istnieje wiele możliwości wpłynięcia na swój wygląd poprzez chociażby zmianę w sposobie ubierania się. Często bywa też tak, że niedoskonałość, która spędza nam sen z powiek, może być łatwo usunięta przez kosmetologa.

Dobierz kurs językowy do swoich potrzeb

28 Styczeń, 2014
Dobierz kurs językowy do swoich potrzeb (fot. depositphotos)

Rodzajów kursów językowych jest współcześnie niemalże tyle, co wymagań samych uczniów. Jak wiadomo każdy z nas jest inny, reprezentujemy różne modele uczenia się. Są osoby, które nie zmotywują się do otwarcia książki, jeśli nie ma wokół innych uczniów oraz nauczyciela, innym będą odpowiadały spotkania indywidualne, gdzie można w pełni skoncentrować się na niedociągnięciach językowych pod czujnym okiem lektora.

Sprawdź jak możesz dać dziecku szansę na międzynarodową edukację. Polscy maturzyści zasilają szeregi najlepszych uczelni na świecie.

07 Grudzień, 2013
Sprawdź jak możesz dać dziecku szansę na międzynarodową edukację. Polscy maturzyści zasilają szeregi najlepszych uczelni na świecie.

Nie od dzisiaj wiadomo, że najlepszą inwestycją w przyszłość dziecka jest inwestycja w edukację. Niewielu rodziców wie, że znająca język angielski polska młodzież może studiować wszędzie, również na elitarnych uczelniach za granicą.

Subscribe to nauka
  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Łazienka dla niej i dla niego - jak połączyć wspólną przestrzeń?
W życiu każdej pary nadchodzi wreszcie moment, w którym zako...
piątek, Lipiec 20, 2018 - 14:11
Torebka skórzana – jakość i styl
Istnieje wiele dodatków, które pozwolą poczuć się każdej kob...
piątek, Lipiec 20, 2018 - 12:02
Zabiegi po ciąży na twarz i ciało
Świeżo upieczone mamy z pierwszych stron gazet zachwycają sm...
czwartek, Lipiec 19, 2018 - 13:26
Depilacja laserowa - czy warto ją wykonać?
Wiesz, ile czasu i pieniędzy poświęcasz każdego miesiąca na...
czwartek, Lipiec 19, 2018 - 09:31

  

Reklama