nawilżanie

Maseczka nawilżająca – miód i śmietana

03 Grudzień, 2015
Maseczka nawilżająca – miód i śmietana (fot. depositphotos)

Maseczka nawilżająca to nieodłączny element domowej pielęgnacji cery zimą. Mróz, ogrzewane pomieszczenia i ciągłe zmiany temperatur w ciągu dnia dają się skórze we znaki. Na szczęście nie musisz za każdym razem biegać do sklepu, wystarczy sięgnąć do kuchennej szafki i zabrać miód i śmietanę. Oto przepis na doskonale nawilżoną skórę!

Balsam ujędrniający – czy to działa?

03 Listopad, 2015
Balsam ujędrniający – czy to działa? (fot. depositphotos)

O tym, ze o skórę trzeba dbać, chyba nie trzeba przekonywać. Nawet te z nas, którym natura dała w prezencie nieskazitelną cerę, po 25 roku życia zauważą coraz gorszy stan skóry… Jak temu zaradzić? Czy balsam ujędrniający będzie skuteczną bronią w nierównej walce z czasem?

Balsam, mleczko czy olejek? - Co lepiej nawilży skórę?

05 Marzec, 2015
Balsam, mleczko czy olejek? - Co lepiej nawilży skórę? (fot. depositphotos)

Skóra, szczególnie zimą, potrzebuje nawilżenia. Nieodpowiednio zadbana i pielęgnowana nabiera niezdrowego kolorytu, łuszczy się i często piecze. Niezbędnym kosmetykiem okazuje się wtedy preparat nawilżający. Jednak rynek kosmetyczny proponuje całą paletę kosmetyków, oferuje balsamy, mleczka i olejki. Warto więc zastanowić się nad wyborem, żeby jak najlepiej pomóc spragnionej skórze.

Balsamy do ciała - jak ich używać? [poradnik + ranking]

15 luty, 2014
Balsamy do ciała mają zbawienny wpływ na Twoją skórę. Właściwie używane zapewnią skórze ochronę, nawilżenie i młody wygląd przez wiele lat. Wyjaśniamy, jak ich używać i jak dbać, by balsamy do ciała spełniły swoje zadanie. (fot. depositphotos)

Balsamy do ciała mają zbawienny wpływ na Twoją skórę. Właściwie używane zapewnią skórze ochronę, nawilżenie i młody wygląd przez wiele lat. Wyjaśniamy, jak ich używać i jak dbać, by balsamy do ciała spełniły swoje zadanie.

Czym jest kwas hialuronowy i jaką spełnia rolę?

11 Październik, 2013
Kwas hialuronowy odpowiada za nawilżenie naszego organizmu i podziały komórkowe, umożliwia przemieszczanie się komórek i zapewnia ich dobre odżywienie, działa przeciwzapalne i hamuje obumieranie komórek. (fot. depositphotos)

Kwas hialuronowy (HA) należy do grupy glikozaminoglikanów, występujących naturalnie m.in. w skórze właściwej i naskórku. Jego obecność jest silnie powiązana z nawilżeniem skóry i z utrzymywaniem w niej wody. Duże cząsteczki kwasu hialuronowego znajdują się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz komórek. Mają one wpływ na właściwości mechaniczne skóry (gojenie się mikrourazów) oraz prawidłowo zachodzące w niej procesy fizjologiczne.

Odpowiednie nawilżenie skóry - recepta na piękną, zadbaną i promieniejącą blaskiem twarz...

15 Kwiecień, 2013
O tym, jak ważne dla naszej skóry jest odpowiednie nawilżenie, wie każdy. Tak jak każdy z nas jest inny, tak są różne cery. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji dobranej właściwie do jej potrzeb, możemy sprawić, że nasza skóra pozostanie na długo elastyczna i ładna w wyglądzie. I choć cery są różne to wszystkie mają taką samą potrzebę – nawilżenie. Na prawidłowym nawilżeniu skóry powinno zależeć nam najbardziej, kiedy chcemy zachować zdrowy i młodzieńczy wygląd.

O tym, jak ważne dla naszej skóry jest odpowiednie nawilżenie, wie każdy. Tak jak każdy z nas jest inny, tak są różne cery. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji dobranej właściwie do jej potrzeb, możemy sprawić, że nasza skóra pozostanie na długo elastyczna i ładna w wyglądzie. I choć cery są różne to wszystkie mają taką samą potrzebę – nawilżenie. Na prawidłowym nawilżeniu skóry powinno zależeć nam najbardziej, kiedy chcemy zachować zdrowy i młodzieńczy wygląd.
Gorące i zimne powietrze, wiatr, zanieczyszczenie środowiska, promienie słoneczne - to wszystko negatywnie wpływa na wygląd skóry. Jeśli chcemy zachować cerę w świetnej formie, powinnyśmy codziennie o nią dbać.

Czerp z dobrodziejstwa wody – nanowoda w kosmetykach

13 Marzec, 2013
Na rynku kosmetycznym co jakiś czas pojawiają się nowości. Czasem jednak to, co najprostsze okazuje się być rozwiązaniem po prostu genialnym. Woda, która regeneruje, nawilża, wzmacnia, poprawia wygląd i kondycję skóry to najlepsza alternatywa dla poprawy naszego wyglądu. (fot. nantes)

Każdy z nas wie jak zbawienne działanie dla naszego życia i zdrowia ma woda. Pamiętamy też z lekcji chemii, że składa się z grup cząsteczek H2O. Dzięki wykorzystaniu najnowszych nano-technologii duże skupiska cząsteczek wody ulegają rozbiciu na niewielkie, uporządkowane grupy. Pojedyncza cząsteczka wody ma zaledwie1 nm (nanometr) średnicy – stąd wywodzi się nazwa NANOwody.

Subscribe to nawilżanie
  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Łazienka dla niej i dla niego - jak połączyć wspólną przestrzeń?
W życiu każdej pary nadchodzi wreszcie moment, w którym zako...
piątek, Lipiec 20, 2018 - 14:11
Torebka skórzana – jakość i styl
Istnieje wiele dodatków, które pozwolą poczuć się każdej kob...
piątek, Lipiec 20, 2018 - 12:02
Zabiegi po ciąży na twarz i ciało
Świeżo upieczone mamy z pierwszych stron gazet zachwycają sm...
czwartek, Lipiec 19, 2018 - 13:26
Depilacja laserowa - czy warto ją wykonać?
Wiesz, ile czasu i pieniędzy poświęcasz każdego miesiąca na...
czwartek, Lipiec 19, 2018 - 09:31

  

Reklama