oczy

Zaćma już Cię nie zatrzyma

25 Listopad, 2016

Zaćma – choć rozwija się na ogół powoli – czasami bywa wielkim zaskoczeniem. Pojawia się najczęściej u osób starszych, po 60. roku życia. Najpierw świat staje się niewyraźny, potem szary, kolory odpływają gdzieś w siną dal. Z czasem nie można już czytać, oglądać telewizji, ba nawet nie da się normalnie żyć. I choć wiele osób przywyczaja się i radzi sobie w tych okolicznościach – nie rób tego, wróć do normalnego życia.

Soczewki kontaktowe toryczne - dla kogo są przeznaczone, jak je wkładać?

11 Sierpień, 2016
soczewki kontaktowe toryczne - dla kogo są przeznaczone, jak je wkładać?

Wśród najczęściej występujących wad wzroku jest astygmatyzm, który często łączy się z daleko- bądź krótkowzrocznością. U astygmatyków oglądane obrazy ulegają zniekształceniu, co wynika ze zbyt silnie zakrzywionej rogówki.

Zaćma – jak wygląda zabieg jej usuwania?

27 Kwiecień, 2016

Ujawniające się problemy ze wzrokiem wzbudzają w nas spory strach, zwłaszcza przed zaćmą, która jest uważana za przypadłość pojawiającą się u osób starszych. Okazuje się jednak, że coraz częściej schorzenie to dotyka również młodsze osoby, niespodziewające się takich kłopotów zdrowotnych. Jeszcze nie tak dawno, sposoby usuwania zaćmy były nieco drastyczne i bardzo inwazyjne, przez co już sama myśl o zabiegu była dla wielu osób przerażająca. Obecnie jednak metody te uległy znacznemu ulepszeniu, dlatego warto dowiedzieć się na czym polegają oraz którą klinikę wybrać, aby mieć pewność, iż zostaniemy profesjonalnie obsłużeni.

Okuliści biją na alarm. Jak dbać o oczy w warunkach sztucznego światła?

15 Styczeń, 2016
Okuliści biją na alarm. Jak dbać o oczy w warunkach sztucznego światła? (fot. depositphotos)

W życiu codziennym ustawicznie przyglądamy się, oglądamy, zerkamy – robimy to niemal nieustannie, nie myśląc o tym, że jest to możliwe dzięki wspaniałemu narządowi, którym dysponujemy – naszym oczom.

Jak prawidłowo pielęgnować soczewki?

08 Czerwiec, 2015
Jak prawidłowo pielęgnować soczewki? (fot. depositphotos)

Na noszenie soczewek kontaktowych decyduje się coraz więcej osób. Mają one ogromną przewagę nad okularami. Należy jednak pamiętać o ich regularnej pielęgnacji. Tylko wtedy szkła kontaktowe będą bezpieczne i zapewnią maksymalny komfort widzenia.

Jaskra czy zaćma?

30 Kwiecień, 2015
Jaskra czy zaćma?

Jaskra i zaćma to najczęściej mylone przez pacjentów choroby oczu. Nawet przez ludzi dotkniętych jednym ze schorzeń. Tymczasem różnice pomiędzy nimi są istotne i warto umieć je rozpoznać.

Jak być piękną bez makijażu?

17 Marzec, 2015
Jak być piękną bez makijażu? (fot. depositphotos)

Większość z nas nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez makijażu – chociażby delikatny makijaż oczu i nałożenie podkładu są nam niezbędne, by czuć się pewnie. Ale co, jeśli zaśpimy i nie będziemy miały czasu nawet na podstawowy makijaż? Rada jest tylko jedna trzeba zainwestować w pielęgnację!

Trendy w podkreślaniu brwi - co jest dziś modne?

06 Marzec, 2015
Trendy w podkreślaniu brwi - co jest dziś modne? (fot. depositphotos)

Brwi to bardzo ważna część naszej twarzy - ich nowy kształt może w znacznym stopniu zmienić nasz wygląd. Niewłaściwa depilacja lub podkreślenie brwi może też sprawić, że będziemy wyglądać groźnie, nieprzyjaźnie, nienaturalnie, a nawet dużo starzej. W tym przypadku duże znaczenie ma także ich kolor - muszą idealnie współgrać zarówno z naszymi włosami, jak i oczami. Jakie zatem są techniki malowania brwi? I jakich kosmetyków do tego używać, by końcowy efekt był jak najbardziej naturalny?

5 najciekawszych makijaży na jesień 2014 [prezentacja + ranking]

28 Sierpień, 2014
Jeśli brać przykład, to tylko z najlepszych. Dlatego zajrzeliśmy na modowe wybiegi i specjalnie dla Was wybraliśmy 5 najciekawszych makijaży na jesień 2014. (fot. depositphotos)

Jeśli brać przykład, to tylko z najlepszych. Dlatego zajrzeliśmy na modowe wybiegi i specjalnie dla Was wybraliśmy 5 najciekawszych makijaży na jesień 2014.

Czy płyn do soczewek uniwersalny wysusza soczewki?

19 Maj, 2014
Czy płyn do soczewek uniwersalny wysusza soczewki? (fot. depositphotos)

Noszenie soczewek korygujących wady wzroku to duża wygoda, szczególnie dla osób uprawiających sport i tych, którym tradycyjne okulary uprzykrzają życie. Większość ludzi może je swobodnie używać, ale pewną niedogodnością jest odczucie suchości oka. Winy upatruje się przede wszystkim w stosowaniu płynów do soczewek. Ale czy faktycznie dyskomfort jest tym spowodowany?

Jak zapobiec wypadaniu rzęs?

01 Marzec, 2014
Jak zapobiec wypadaniu rzęs? (fot. depositphotos)

Długie, gęste i podkręcone rzęsy to marzenie każdej kobiety. Część kobiet ma naturalnie grube i piękne rzęsy, niekoniecznie zwracając uwagę na ich pielęgnację. Gdy jednak zaczną się łamać i wypadać, pojawia się pytanie – jak zapobiec wypadaniu rzęs?

Błędy w pielęgnacji skóry pod oczami

22 luty, 2014
Błędy w pielęgnacji skóry pod oczami (fot. depositphotos)

Dzięki obecnym zdobyczom kosmetyki i dermatologii estetycznej jesteśmy w stanie dzisiaj dłużej oraz skuteczniej oszukiwać czas. Co więcej, z roku na rok kosztuje nas to mniej. Dlaczego zatem niektóre z nas wyglądają na starsze, niż są w rzeczywistości?

Subscribe to oczy
  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Zabiegi po ciąży na twarz i ciało
Świeżo upieczone mamy z pierwszych stron gazet zachwycają sm...
czwartek, Lipiec 19, 2018 - 13:26
Depilacja laserowa - czy warto ją wykonać?
Wiesz, ile czasu i pieniędzy poświęcasz każdego miesiąca na...
czwartek, Lipiec 19, 2018 - 09:31
Podręczniki szkolne i lektury - nowe czy używane?
Co roku każdy rodzic uczących się dzieci staje przed dylemat...
czwartek, Lipiec 19, 2018 - 09:10
5 akcesoriów, które zamienią łazienkę w domowe SPA
Domowa łazienka nie musi być duża i specjalnie zaaranżowana,...
czwartek, Lipiec 19, 2018 - 08:09

  

Reklama