psychologia

Zajeść stres - czy emocje wpływają na naszą wagę?

04 Maj, 2016
Zajeść stres - czy emocje wpływają na naszą wagę?

Stres jest nieodłącznym elementem naszego życia. Niezależnie od tego, jak bardzo próbowalibyśmy się go pozbyć raz na zawsze, jest to zwyczajnie niemożliwe. Może być on mniejszy lub większy, może pojawiać się częściej czy rzadziej i może też pozytywnie motywować do działania (eustres) bądź działać wyjątkowo destrukcyjnie (dystres). Co ciekawe, istnieje również rodzaj stresu, zwany neustresem, który jest neutralny. Jest to bodziec (stresor), który nie wpływa na nas ani negatywnie, ani pozytywnie. Na innych ten sam bodziec może już mieć wpływ negatywny bądź pozytywny.

Przesilenie wiosenne. Co to jest i jak z nim walczyć?

04 Marzec, 2015
Przesilenie wiosenne. Co to jest i jak z nim walczyć? (fot. depositphotos)

Po długiej zimie zaczyna się wiosna, a ty zamiast cieszyć się nadejściem tej pięknej pory roku, czujesz się coraz bardziej zmęczona i nie masz na nic ochoty. Nawet pojawienie się słońca za oknem nic nie daje. To znak, że zaczyna cię dopadać przesilenie wiosenne. Okazuje się, że w Polsce depresję sezonową, z objawami bardziej lub mniej nasilonymi, odczuwa aż 10 % społeczeństwa. Powodów tak złego samopoczucia może być kilka, ale na szczęście można z nimi walczyć.

Chcesz być lubiana i szanowana w pracy?

10 Październik, 2014
W pracy spędzasz dużo czasu i zapewne chcesz, żeby przy całym nawale obowiązków były to chwile całkiem przyjemne. Dlatego ważne są zarówno twoje relacje z szefem jak i ze współpracownikami. Wiadomo, że nie lubisz kiedy szef chodzi zdenerwowany, koleżanka jest na ciebie zła- nie wiadomo o co, a inna zarzuca ci lenistwo. Ale na to wszystko można znaleźć sposób. (fot. depositphotos)

W pracy spędzasz dużo czasu i zapewne chcesz, żeby przy całym nawale obowiązków były to chwile całkiem przyjemne. Dlatego ważne są zarówno twoje relacje z szefem jak i ze współpracownikami. Wiadomo, że nie lubisz kiedy szef chodzi zdenerwowany, koleżanka jest na ciebie zła- nie wiadomo o co, a inna zarzuca ci lenistwo. Ale na to wszystko można znaleźć sposób.

Poradnik świadomej dyscypliny

05 Sierpień, 2014
Świadoma dyscyplina, czyli zasady, które wpajamy dziecku z pełną świadomością to prosta droga do wychowywania dziecka idealnego. O ile takie istnieje;) (fot. depositphotos)

Świadoma dyscyplina, czyli zasady, które wpajamy dziecku z pełną świadomością to prosta droga do wychowywania dziecka idealnego. O ile takie istnieje;) podczas wprowadzania zasad objaśniamy dziecku, co mu wolno a czego nie wolno, w ten sposób rozwija się w dziecku prawidłowe ocenianie świata oraz uczy się go szacunku do wprowadzonych zasad.

Idealna przyjaciółka

16 Lipiec, 2014
Czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego ta, a nie inna przyjaciółka właśnie tak dobrze ci pasuje? Dlaczego to z nią godzinami możesz rozmawiać o wszystkim i o niczym? (fot. depositphotos)

Czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego ta, a nie inna przyjaciółka właśnie tak dobrze ci pasuje? Dlaczego to z nią godzinami możesz rozmawiać o wszystkim i o niczym? Szukając przyjaciół w życiu każda z nas kieruje się indywidualnymi cechami charakteru, potrzebami, stylem życia.

Czego potrzebuje dziecko, aby wzmocnić swoją samoocenę

01 Lipiec, 2014
Dzieci jak wiadomo, uczą się poprzez obserwację, ale należy pamiętać o tym, że poziom samooceny dzieci zależy również od projekcji samooceny rodziców. Dlatego też powinnaś na co dzień pokazywać dzieciom, że lubisz siebie i masz do samej siebie dobry stosunek. Aby to się udało, musisz nauczyć się mówić o swoich dobrych stronach, ale również o tych słabych, które należy poprawić. Natomiast na pewno nie zaniżaj własnej samooceny. (fot. depositphotos)

Dzieci jak wiadomo, uczą się poprzez obserwację, ale należy pamiętać o tym, że poziom samooceny dzieci zależy również od projekcji samooceny rodziców. Dlatego też powinnaś na co dzień pokazywać dzieciom, że lubisz siebie i masz do samej siebie dobry stosunek. Aby to się udało, musisz nauczyć się mówić o swoich dobrych stronach, ale również o tych słabych, które należy poprawić. Natomiast na pewno nie zaniżaj własnej samooceny.

Audyt postanowień noworocznych

28 Czerwiec, 2014
Początek roku kalendarzowego kojarzy nam się zwykle z planowaniem najważniejszych spraw. Ustalamy wówczas nowe cele, planujemy budżet domowy i układamy sobie w głowie sposób realizacji poszczególnych postanowień. Nadchodzące wakacje są natomiast idealnym momentem na weryfikację naszych planów i podjęcie wszelkich starań, by noworoczne postanowienia się spełniły.

Początek roku kalendarzowego kojarzy nam się zwykle z planowaniem najważniejszych spraw. Ustalamy wówczas nowe cele, planujemy budżet domowy i układamy sobie w głowie sposób realizacji poszczególnych postanowień. Nadchodzące wakacje są natomiast idealnym momentem na weryfikację naszych planów i podjęcie wszelkich starań, by noworoczne postanowienia się spełniły.

Zachowania dzieci typowe dla wieku (6-9 latki)

19 Czerwiec, 2014
W poniższym artykule zajmę się zachowaniami typowymi dla wieku dziecka, od lat 6 do 9 oraz typowymi dziecięcymi potrzebami emocjonalnymi. (fot. depositphotos)

W poniższym artykule zajmę się zachowaniami typowymi dla wieku dziecka, od lat 6 do 9 oraz typowymi dziecięcymi potrzebami emocjonalnymi.

Jak rozmawiać by dopiąć swego?

13 Czerwiec, 2014
>Czy zdarzyła Ci się kiedykolwiek sytuacja, że z pozornie łatwej rozmowy wybuchła awantura, a Ty nie byłaś w stanie pojąć jak taka drobnostka mogła doprowadzić do takiej eksplozji gniewu? (fot. depositphotos)

Czy zdarzyła Ci się kiedykolwiek sytuacja, że z pozornie łatwej rozmowy wybuchła awantura, a Ty nie byłaś w stanie pojąć jak taka drobnostka mogła doprowadzić do takiej eksplozji gniewu?

Kobieca przyjaźń – tajemnica niezgłębiona

10 Czerwiec, 2014
Kobieca przyjaźń jest czymś niesamowicie ciekawym i tajemniczym. Bo jak wytłumaczyć choćby ten fakt, że kobieta bardziej cierpi po kłótni z przyjaciółką niż po rozstaniu z facetem? (fot. depositphotos)

Kobieca przyjaźń jest czymś niesamowicie ciekawym i tajemniczym. Bo jak wytłumaczyć choćby ten fakt, że kobieta bardziej cierpi po kłótni z przyjaciółką niż po rozstaniu z facetem? Przyjaźń między kobietami ma ogromną wartość, nikt cię tak nie zrozumie jak druga kobieta, która przecież boryka się z dokładnie takimi samymi emocjami.

Nieuczciwe chwyty retoryczne

03 Maj, 2014
Brak Ci pewności siebie? A może ją posiadasz tylko niektórzy Twoi rozmówcy próbują Ci ją odebrać stosując nieuczciwe chwyty retoryczne? (fot. depositphotos)

Brak Ci pewności siebie? A może ją posiadasz tylko niektórzy Twoi rozmówcy próbują Ci ją odebrać stosując nieuczciwe chwyty retoryczne? Choć na pierwszy rzut oka trudno jest je rozpoznać dobrze jeśli nauczysz się je wychwytywać i zastosować odpowiednią taktykę słowną.

Nauka bez stresu, czyli korepetycje w centrum edukacyjnym

22 Kwiecień, 2014
Nauka bez stresu, czyli korepetycje w centrum edukacyjnym. (fot. depositphotos)

Szkoła to wyzwanie dla każdego dziecka, stres czy nadmiar obowiązków mogą sprawić, że na pewnym etapie edukacji przestanie sobie ono radzić z omawianym materiałem. W takim wypadku każdy rodzic powinien zdecydować się na profesjonalne korepetycje. Wybór odpowiedniego korepetytora nie jest łatwym zadaniem i najbezpieczniej jest zapisać dziecko do centrum edukacyjnego.

Subscribe to psychologia
  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Naturalna zimowa ochrona
Chłodniejsza część roku nie musi być nieprzyjemna. Wystarczy...
środa, Listopad 21, 2018 - 13:52
Black Friday 2018 – jak mądrze kupować?
Black Friday w Polsce cieszy się ogromną popularnością. Kons...
środa, Listopad 21, 2018 - 11:16
7 rzeczy, które musisz wiedzieć o pstrągu, zanim włączysz go na stałe do jadłospisu
Coraz większa świadomość żywieniowa Polaków sprawia, że po r...
środa, Listopad 21, 2018 - 10:13
Wyjątkowy prezent na dzień dziadka!
Szukasz prezentu dla swojego dziadka i nie wiesz, czym spraw...
środa, Listopad 21, 2018 - 09:29

  

Reklama