społeczeństwo

Grzeczność na co dzień

18 Marzec, 2014
Grzeczność w komunikacji interpersonalnej, czyli w rozmowach bezpośrednich, to coś, z czym żyjesz na co dzień, ale czym kompletnie się nie przejmujesz. Do równych wiekiem osób zwracasz się per „ty”, do starszych „pani/pan” i właściwie tyle jest ci do życia potrzebne. A jednak grzeczność w komunikacji interpersonalnej to dział szeroki i warto wiedzieć, jak się zachować, jak zwracać się do ludzi, by nie wyjść na gbura.

Grzeczność w komunikacji interpersonalnej, czyli w rozmowach bezpośrednich, to coś, z czym żyjesz na co dzień, ale czym kompletnie się nie przejmujesz. Do równych wiekiem osób zwracasz się per „ty”, do starszych „pani/pan” i właściwie tyle jest ci do życia potrzebne. A jednak grzeczność w komunikacji interpersonalnej to dział szeroki i warto wiedzieć, jak się zachować, jak zwracać się do ludzi, by nie wyjść na gbura.

Krytyka krytyce nierówna

26 Sierpień, 2013
Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się  być ofiarą krytyki? Nawet jeśli była ona stosunkowo łagodna Ty z pewnością poczułaś się zmieszana, a efekt był taki, że miałaś nieodpartą  potrzebę przepraszania, wyjaśniania i tłumaczenia swojego postępowania - nawet wówczas, gdy krytyka ta okazała się nie do końca sprawiedliwa.. (fot. depositphotos)

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się być ofiarą krytyki? Nawet jeśli była ona stosunkowo łagodna Ty z pewnością poczułaś się zmieszana, a efekt był taki, że miałaś nieodpartą potrzebę przepraszania, wyjaśniania i tłumaczenia swojego postępowania - nawet wówczas, gdy krytyka ta okazała się nie do końca sprawiedliwa. Jeśli zdarzyło Ci się być w podobnej sytuacji musisz wiedzieć jedno. Nie masz obowiązku tłumaczyć się ze wszystkiego i wszystkich przepraszać.

Sztuka odmawiania

13 Sierpień, 2013
Zapewne niejednokrotnie byłaś postawiona w sytuacji, w której chciałabyś powiedzieć po prostu „NIE” i uciec gdzie pieprz rośnie. Jednak wychowanie wyniesione z domu i wewnętrzne poczucie winy, że jeśli odmówisz sprawisz komuś przykrość skutecznie powstrzymywały Cię od tego, aby odmówić. (fot. depositphotos)

Zapewne niejednokrotnie byłaś postawiona w sytuacji, w której chciałabyś powiedzieć po prostu „NIE” i uciec gdzie pieprz rośnie. Jednak wychowanie wyniesione z domu i wewnętrzne poczucie winy, że jeśli odmówisz sprawisz komuś przykrość skutecznie powstrzymywały Cię od tego, aby odmówić.

Jak znaleźć faceta?

26 Lipiec, 2013
Niestety w znalezieniu partnera nie pomogą Ci ani przesiadywanie w domu, ani babskie wieczory. Szczęściu musisz pomóc Ty sama i to czym prędzej. Musisz pójść o krok dalej. (fot. depositphotos)

Zastanawiałaś się kiedyś nad tym dlaczego wszyscy naokoło mają już stałych partnerów, a Ty nadal jesteś singlem?

Bla bla bla...czyli jak wytrzymać z gadułą

19 Lipiec, 2013
Jak  sprawić, aby usta gaduły zamilkły na chwilę lub choć  troszkę skróciła ona swój, jakże zajmujący, monolog. (fot. depositphotos)

Dla tych z Was, które choć raz musiały spędzać czas z gadułą, mamy kilka propozycji jak poradzić sobie z tym problemem. Jak sprawić, aby usta gaduły zamilkły na chwilę lub choć troszkę skróciła ona swój, jakże zajmujący, monolog.

Toksyczni współpracownicy, jak sobie z nimi radzić?

02 luty, 2013
Co zrobić, żeby nie oszaleć, żeby praca nie stała się męką i żeby nie odwieźli nas na przymusowy urlop do „domku bez drzwi, okien i klamek”? W końcu biały kaftanik nie wszystkim pasuje.  Zasada jest jedna - trzeba nauczyć się z takimi ludźmi żyć. (fot. stockxpert)

Nadszedł kolejny dzień, trzeba wstać i marsz do pracy. Wydaje się, że dopiero co tam byłaś, a znowu trzeba iść... Takie odczucie ma z pewnością niejedna z nas.

Po co mi e-społecznosć?

06 Grudzień, 2012
Skąd się wzięła tendencja do zaspokajania potrzeb społecznych w internecie, a nie w świecie rzeczywistym? Dlaczego tendencja przynależności do społeczności wirtualnych jest wzrostowa?

Skąd się wzięła tendencja do zaspokajania potrzeb społecznych w internecie, a nie w świecie rzeczywistym? Dlaczego tendencja przynależności do społeczności wirtualnych jest wzrostowa?

Subscribe to społeczeństwo
  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Depilacja laserowa - czy warto ją wykonać?
Wiesz, ile czasu i pieniędzy poświęcasz każdego miesiąca na...
czwartek, Lipiec 19, 2018 - 09:31
Podręczniki szkolne i lektury - nowe czy używane?
Co roku każdy rodzic uczących się dzieci staje przed dylemat...
czwartek, Lipiec 19, 2018 - 09:10
5 akcesoriów, które zamienią łazienkę w domowe SPA
Domowa łazienka nie musi być duża i specjalnie zaaranżowana,...
czwartek, Lipiec 19, 2018 - 08:09
Na czym polega społecznościowa wymiana walut?
Wymieniając złotówki na euro czy franki szwajcarskie coraz c...
środa, Lipiec 18, 2018 - 09:21

  

Reklama