stres

Nowoczesna kobieta – aktywna, niezależna… zmęczona?

31 Styczeń, 2017
Nowoczesna kobieta – aktywna, niezależna… zmęczona? (fot. fotolia)

Jaka jest nowoczesna kobieta, co powinno ją wyróżniać, bez czego nie może się obejść? Która z nas zasługuje na to być może zaszczytne miano? Tylko ta, która jest zabieganą bizneswoman w markowym kostiumie, w butach na szpilkach, wiecznie z telefonem przy uchu i w modnym samochodzie? Ciągle słyszymy o nowoczesnych kobietach, o kobietach „na miarę XXI wieku”, ale co to tak naprawdę oznacza? Sprawdź już teraz i sama oceń!

Dolegliwości żołądkowe z powodu stresu – jak się ich pozbyć?

07 Listopad, 2016
Dolegliwości żołądkowe z powodu stresu – jak się ich pozbyć?

Dzisiejsze szybkie tempo życia przekłada się na wiele sfer życia miedzy innymi na pracę. Biegamy od spotkania do spotkania, łykamy w pośpiechu kolejną kawę, często na pusty żołądek. Pracy jest coraz więcej, a szefowie wydają się być coraz bardziej wymagający. Kolejne deadline’y, kolejne projekty, a konkurencja na rynku pracy spora.

Zajeść stres - czy emocje wpływają na naszą wagę?

04 Maj, 2016
Zajeść stres - czy emocje wpływają na naszą wagę?

Stres jest nieodłącznym elementem naszego życia. Niezależnie od tego, jak bardzo próbowalibyśmy się go pozbyć raz na zawsze, jest to zwyczajnie niemożliwe. Może być on mniejszy lub większy, może pojawiać się częściej czy rzadziej i może też pozytywnie motywować do działania (eustres) bądź działać wyjątkowo destrukcyjnie (dystres). Co ciekawe, istnieje również rodzaj stresu, zwany neustresem, który jest neutralny. Jest to bodziec (stresor), który nie wpływa na nas ani negatywnie, ani pozytywnie. Na innych ten sam bodziec może już mieć wpływ negatywny bądź pozytywny.

Nie daj się stresowi! Poznaj witaminy, które pomogą ci odzyskać spokój

13 Październik, 2015
Nie daj się stresowi! Poznaj witaminy, które pomogą ci odzyskać spokój (fot. fotolia)

Jesteś w biurze, pracujesz na pełnych obrotach, a lista zadań zdaje się nie mieć końca? Czy coraz częściej masz wrażenie, że znalazłaś się w sytuacji, która cię przerasta? Jeśli stres towarzyszy ci codziennie i odczuwasz niepokój nawet w dni wolne od pracy lub podczas urlopu, powinna zapalić ci się czerwona lampka. Życie w silnym napięciu emocjonalnym w pewnym momencie odbije się na twoim zdrowiu, chyba że w porę zaczniesz walczyć z wszechobecnym stresem.

Kiedy stres nie pozwala zasnąć...

10 Grudzień, 2014
Jeśli często nie możesz zasnąć po stresującym dniu, nie potrafisz się zrelaksować i czujesz się coraz gorzej – mamy dla Ciebie sprawdzone rozwiązania na ukojenie nerwów i spokojny sen. (fot. depositphotos)

Jeśli często nie możesz zasnąć po stresującym dniu, nie potrafisz się zrelaksować i czujesz się coraz gorzej – mamy dla Ciebie sprawdzone rozwiązania na ukojenie nerwów i spokojny sen.

Co wywołuje w człowieku stres?

17 Listopad, 2014
W naszym codziennym życiu pełno jest sytuacji trudnych i stresowych. W momencie, kiedy nie potrafimy efektywnie sobie z nimi radzić, mogą one stawać się groźne dla naszego zdrowia i jakości życia. Dlatego tak ważna jest wiedza na temat tego, czym jest stres, kiedy jest on dla nas szkodliwy oraz jakie są sposoby radzenia sobie z nim. (fot. depositphotos)

W naszym codziennym życiu pełno jest sytuacji trudnych i stresowych. W momencie, kiedy nie potrafimy efektywnie sobie z nimi radzić, mogą one stawać się groźne dla naszego zdrowia i jakości życia. Dlatego tak ważna jest wiedza na temat tego, czym jest stres, kiedy jest on dla nas szkodliwy oraz jakie są sposoby radzenia sobie z nim.

Chcesz być lubiana i szanowana w pracy?

10 Październik, 2014
W pracy spędzasz dużo czasu i zapewne chcesz, żeby przy całym nawale obowiązków były to chwile całkiem przyjemne. Dlatego ważne są zarówno twoje relacje z szefem jak i ze współpracownikami. Wiadomo, że nie lubisz kiedy szef chodzi zdenerwowany, koleżanka jest na ciebie zła- nie wiadomo o co, a inna zarzuca ci lenistwo. Ale na to wszystko można znaleźć sposób. (fot. depositphotos)

W pracy spędzasz dużo czasu i zapewne chcesz, żeby przy całym nawale obowiązków były to chwile całkiem przyjemne. Dlatego ważne są zarówno twoje relacje z szefem jak i ze współpracownikami. Wiadomo, że nie lubisz kiedy szef chodzi zdenerwowany, koleżanka jest na ciebie zła- nie wiadomo o co, a inna zarzuca ci lenistwo. Ale na to wszystko można znaleźć sposób.

Zmęczenie, stres – jak je zwalczać? Podajmy kilka prostych sposobów.

03 Wrzesień, 2014
Stres towarzyszy nam każdego dnia. Jesteśmy wiecznie zabiegane, zatroskane, brakuje nam na wszystko czasu. Wszędzie słyszymy: zwolnij, wyluzuj, bo w końcu nie wytrzymasz, a to, że się denerwujesz niczego nie zmieni. (fot. depositphotos)

Stres towarzyszy nam każdego dnia. Jesteśmy wiecznie zabiegane, zatroskane, brakuje nam na wszystko czasu. Wszędzie słyszymy: zwolnij, wyluzuj, bo w końcu nie wytrzymasz, a to, że się denerwujesz niczego nie zmieni. I tak naprawdę każda z nas zdaje sobie z tego sprawę. Jednak nie chcemy, albo nie wiemy jak się zrelaksować. Może przedstawione poniżej techniki pomogą ci w walce ze stresem.

Sposoby radzenia sobie ze stresem

17 Sierpień, 2014
Stres to sposób reakcji na pewien zewnętrzny bodziec, na który dana jednostka musi w jakiś sposób zareagować. Reakcja jest więc w pełni spersonalizowanym działaniem i w dużej mierze zależy od indywidualnych uwarunkowań konkretnej osoby. O ile sam bodziec jest czynnikiem od człowieka niezależnym, to na sposób reakcji może on istotnie wpływać. Warto zatem wiedzieć, jakie metody umożliwiają skuteczną kontrolę stresu. (fot. depositphotos)

Stres to sposób reakcji na pewien zewnętrzny bodziec, na który dana jednostka musi w jakiś sposób zareagować. Reakcja jest więc w pełni spersonalizowanym działaniem i w dużej mierze zależy od indywidualnych uwarunkowań konkretnej osoby. O ile sam bodziec jest czynnikiem od człowieka niezależnym, to na sposób reakcji może on istotnie wpływać. Warto zatem wiedzieć, jakie metody umożliwiają skuteczną kontrolę stresu.

Mętlik w głowie, czyli jak sobie ze wszystkim poradzić!

01 Sierpień, 2014
Mętlik w głowie, czyli jak sobie ze wszystkim poradzić! (fot. depositphotos)

Bywają takie dni, że już od samego rana czujesz, że ten dzień nie będzie twoim najlepszym. Za późno wstałaś, przez to spóźniasz się do pracy. Szef od samego rana bombarduje cię nowymi poleceniami, nie wiesz czy wszystko dasz rade zrobić. A tu jeszcze po pracy czeka cię odebranie dziecka ze szkoły i nieszczęsne zakupy. Krótko mówiąc masz mętlik w głowie - co zrobić, żeby tak nie było?

Dlaczego złościsz się na dziecko

22 Maj, 2014
 Pamiętaj, że bycie rodzicem to najtrudniejsza praca na świecie. Wymaga od ciebie niezwykłych poświęceń. Owszem, przynosi ci wiele radości, ale odpowiedzialność i wielki trud wkładany w tą pracę każdego dnia powoduje, że możesz zacząć myśleć o sobie, jako o złym rodzicu. A tak przecież nie jest.(fot. depositphotos)

Na początku uświadom sobie, że wszyscy rodzice prędzej czy później zezłoszczą się na swoje dziecko. Tak, tak, na to wyczekane, ukochane dziecko. Pamiętaj, że bycie rodzicem to najtrudniejsza praca na świecie. Wymaga od ciebie niezwykłych poświęceń. Owszem, przynosi ci wiele radości, ale odpowiedzialność i wielki trud wkładany w tą pracę każdego dnia powoduje, że możesz zacząć myśleć o sobie, jako o złym rodzicu. A tak przecież nie jest.

Nie wszystkich da się lubić

21 Maj, 2014
Ledwo wstaniesz i już wiesz, że to będzie kolejny ciężki dzień w pracy. Nie masz ochoty przekroczyć progu firmy, a to wszystko przez jedną osobę- „koleżankę” z pracy, która działa na ciebie jak przysłowiowa płachta na byka... (fot. depositphotos)

Ledwo wstaniesz i już wiesz, że to będzie kolejny ciężki dzień w pracy. Nie masz ochoty przekroczyć progu firmy, a to wszystko przez jedną osobę- „koleżankę” z pracy, która działa na ciebie jak przysłowiowa płachta na byka. Jak sobie w takiej sytuacji poradzić i co zrobić, żeby ta sytuacja nie miała wpływu na twoją pracę?

Subscribe to stres
  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Łazienka dla niej i dla niego - jak połączyć wspólną przestrzeń?
W życiu każdej pary nadchodzi wreszcie moment, w którym zako...
piątek, Lipiec 20, 2018 - 14:11
Torebka skórzana – jakość i styl
Istnieje wiele dodatków, które pozwolą poczuć się każdej kob...
piątek, Lipiec 20, 2018 - 12:02
Zabiegi po ciąży na twarz i ciało
Świeżo upieczone mamy z pierwszych stron gazet zachwycają sm...
czwartek, Lipiec 19, 2018 - 13:26
Depilacja laserowa - czy warto ją wykonać?
Wiesz, ile czasu i pieniędzy poświęcasz każdego miesiąca na...
czwartek, Lipiec 19, 2018 - 09:31

  

Reklama