Bankowość elektroniczna w polskich Bankach

Bankowość elektroniczna w polskich Bankach (fot. fotolia)
Bankowość elektroniczna w polskich Bankach (fot. fotolia)

W dwudziestym pierwszym wieku cały świat ulega digitalizacji. Ludzie mają coraz mniej relacji interpersonalnych twarzą w twarz oraz coraz więcej za pomocą urządzeń elektronicznych. Przyjrzyjmy się, jak z tym problemem zmierzyły się polskie Banki.

Oto 5 przykładów elektronicznych kont, które oferują przelewy online i możliwość płacenia telefonem:

BZWBK24

BZWBK24 Internet jest serwisem transakcyjnym Banku Zachodniego WBK. System umożliwia Ci zarządzanie finansami przez Internet, bez wychodzenia z domu, 24 godziny na dobę. Bankowość elektroniczna w BZ WBK jest priorytetem więc takie niuanse jak przelew online czy płatność telefonem są w standardzie.

PeKao24

Pekao24 to kompleksowa usługa jednego z największych polskich Banków, umożliwiająca Tobie bezpieczny dostęp do rachunków i usług Banku. Dostęp do Pekao24jest możliwy przez Internet, telefon i urządzenia mobilne. Bankowość elektroniczna umożliwia Ci zarządzanie środkami finansowymi na rachunku bankowym i inwestycyjnym wszystkim Klientom Banku.

iPKO

System bankowości elektronicznej największego, polskiego Banku nazywa się iPKO. System umożliwia Ci składanie wniosku o 500+ drogą online, posiada opcję powiadomień SMS do wszystkich usług a także umożliwia powiększenie doładowania do Orange o 30%. Mimo to, iPKO nie wydaje się tak zaawansowane technologiczne jak produkty konkurencji.

Alior Bank

W Aliorze istnieje jeden z ciekawszych systemów bankowości elektronicznej. Dzięki niemu możesz obsługiwać konto w banku używając tylko i wyłącznie dostępu przez Internet, dostępu mobile oraz drogą telefoniczną. Dokładne funkcje Systemu Bankowości Internetowej Alior Banku zostały opisane na stronie internetowej banku.

Eurobank

Bank oferuje Tobie wygodny i bezpieczny serwis transakcyjny online, obsługę całego konta za pomocą aplikacji mobilnej oraz serwis telefoniczny czynny24h. Jako Klient Banku możesz pobrać za darmo program IBM Security Trusteer Report. Całokształt bankowości elektronicznej Eurobanku z pewnością stawia ten Bank w czołówce polskiego rynku.

Podsumowanie

Polskie Banki z pewnością nie odstają od europejskich standardów bankowości elektronicznej. Wymienione powyżej Banki to tylko wierzchołek góry lodowej. Jeśli wybierzesz dowolny Bank w Polsce to z pewnością będzie miał on swój, unikatowy system bankowości elektronicznej. Jeśli nie wierzysz, przekonaj się w placówce Twojego Banku.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Rozgrzewające herbaty na zimę
Zimą łatwiej o wychłodzenie organizmu, dlatego warto pomyśle...
wtorek, Styczeń 23, 2018 - 11:50
Ile wapnia potrzebujemy?
Wapń jest niezwykle istotnym składnikiem naszej diety. Jest...
wtorek, Styczeń 23, 2018 - 11:33
Prezent na baby shower - 6 sprawdzonych pomysłów
Moda na urządzanie przyjęcia dla przyszłej mamy przywędrował...
wtorek, Styczeń 23, 2018 - 10:25
Jak ubrać się na rozmowę o pracę i nie wyglądać nudno!
Biała bluzka, klasyczny żakiet damski (koniecznie w stonowan...
wtorek, Styczeń 23, 2018 - 09:17

  

Reklama