Czas dla łowców okazji

Zakup nowego auta zazwyczaj wiąże się ze sporym obciążeniem dla budżetu domowego. Czy wobec tego trzeba rezygnować z wymarzonego samochodu? Niekoniecznie! Jeżeli zależy nam na zaoszczędzeniu nawet kilku tysięcy złotych, powinniśmy zainteresować się wyprzedażą roczników.

Rozważając zakup samochodu warto poczekać na początek roku. Przełom grudnia i stycznia to czas kiedy startują wyprzedaże poprzedniego rocznika. Sprzedaż ostatnich egzemplarzy umożliwi dealerom wypełnienie salonu nowymi samochodami, a klientom – zakup nowego auta na gwarancji w korzystnej cenie. Promocje sięgają nawet kilkunastu procent, co może przełożyć się na kilka tysięcy złotych oszczędności.

Gdzie szukać informacji o wyprzedażach roczników?

Aby być na bieżąco z promocjami warto śledzić strony internetowe marek i dealerów, gdzie pojawiają się najświeższe wiadomości o wyprzedażach. Znajdziemy na nich m.in. informacje o tym, jakie samochody są objęte wyprzedażą, ich cenę po uwzględnieniu rabatu – a w niektórych przypadkach możemy sprawdzić dostępność egzemplarzy konkretnego modelu w poszczególnych salonach. Jeżeli zależy nam na uzyskaniu bardziej szczegółowych informacji, dobrym pomysłem będzie wykonanie telefonu bezpośrednio do dealera. Można także wypełnić formularz kontaktowy znajdujący się na stronie – po jego uzupełnieniu i wysłaniu przedstawiciel salonu sam do nas zadzwoni i odpowie na nasze pytania.

Kto pierwszy ten lepszy

Należy pamiętać, że liczba aut dostępnych na wyprzedażach jest ograniczona. Z tego powodu opłaca się odwiedzić salon na początku trwania promocji, szczególnie jeżeli interesujący nas model cieszy się dużą popularnością na rynku. Musimy się też liczyć z ograniczonym wyborem kolorów czy wersji wyposażenia, a także brakiem możliwości dokładnego dostosowania auta do naszych potrzeb.

Co zrobić w sytuacji, gdy interesujący nas samochód został już wyprzedany? Najlepiej poprosić dealera, aby ten skontaktował się z innymi salonami – znaczny upust może uzasadniać zakup auta nawet w innym mieście.

Kalkulator kredytu samochodowego

Wyprzedaże rocznika to nie tylko rabaty. Promocje często mogą dotyczyć także pakietów ubezpieczeniowych czy różnych sposobów finansowania samochodu – warto dopytać o to podczas rozmowy z przedstawicielem salonu.

Jeśli mamy już wybraną markę lub upatrzony konkretny model, to bardzo pomocnym rozwiązaniem może okazać się kalkulator kredytu samochodowego. Dzięki niemu w domowym zaciszu możemy na spokojnie sprawdzić wysokość rat kredytowych dla poszczególnych modeli czy wersji, uwzględniając różne wysokości wpłaty własnej i różne okresy kredytowania. To pozwala określić jaki samochód optymalnie odpowiada naszym potrzebom i możliwościom finansowym. Czasami może okazać się, że zakup znacznie lepiej wyposażonego auta nie oznacza znacząco wyższego obciążenia naszego miesięcznego budżetu domowego.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Jak zadbać o prawidłowe nawilżenie skóry?
Latem promieniowanie słoneczne, klimatyzacja i częsty kontak...
piątek, Czerwiec 22, 2018 - 11:09
Funkcjonalne meble wypoczynkowe – dla kogo?
Dobór odpowiednich mebli wypoczynkowych do salonu może nastr...
piątek, Czerwiec 22, 2018 - 09:05
Owocowe balsamy do rąk
Unikalna seria kremów do rąk, która wykorzystuje skuteczne,...
środa, Czerwiec 20, 2018 - 12:26
Ekspres gastronimiczny — tradycyjny ciśnieniowy kolbowy czy może automatyczny?
Polacy uwielbiają kawę i co ważne — ta miłość jest coraz wię...
środa, Czerwiec 20, 2018 - 10:51

  

Reklama