Pranie ubrań to powtarzający się obowiązek domowy. Jednak czasami zdarza się, że pranie nie pachnie wcale tak jak płyn do prania, którego użyjemy. Jest kilka błędów, które możemy nieświadomie popełniać robiąc pranie.

  • Pralka też się brudzi!

Używanie pachnącego proszku czy płynu do prania niestety nie sprawi, ze pralka będzie tak pachniała. Raz na jakiś czas należy ją „przegotować” w 90 stopniach, tak by wszelkie drobnoustroje i bakterie zostały wyparzone. Można użyć specjalnych płynów do tego celu. Ważne, by raz na jakiś czas przetrzeć uszczelki. Dodatkowo raz na miesiąc warto otworzyć filtr i zobaczyć, czy przypadkiem nie wpadła nam tam jakaś skarpetka, czy gumka do włosów, która go zatyka.

  • Płyn do płukania – jaki wybrać?

Płynów do płukania jest całe mnóstwo. W tym wypadku warto kierować się zapachem – ponieważ zostanie on na naszych ubraniach oraz tym jakiego efektu od niego oczekujemy. Warto wybrać płyn do płukania perfumowany, taki jak ten z Flo – Pure Perfume.

To koncentrat do płukania tkanin, który nadaje ubraniom przyjemny, trwały i wyrazisty zapach perfum. Formuła Aroma Caps zapewnia tkaninom 12 tygodni świeżości, a system Easy Iron sprawia, że prasowanie staje się łatwiejsze. Płyn zapobiega elektryzowaniu tkanin oraz pozostawia je miękkie i przyjemne w dotyku. Dostępny w czterech oryginalnych wariantach zapachowych skomponowanych przez ekspertów domów perfumeryjnych. Koncentraty występują w czterech wariantach zapachowych: Tuberoza, Gardenia, Paczula, Cyklamen.

Bez nazwy
  • Jak suszyć pranie?

Robienie prania wcale nie kończy się na wlaniu środków piorących i wciśnięciu guzika z odpowiednim programem. Kiedy ubrania już się odwirowują przychodzi czas na ich suszenie. Suszarka elektryczna to nadal rzadkość w domach polskich rodzin. Maszyna taka wygląda i działa podobnie do pralki, jednak jej zadaniem jest wysuszenie zawartości bębna. Zazwyczaj w domach znajdują się przenośne suszarki do ubrań, na którym wieszamy pranie i czekamy aż wyschnie. Jednak warto pamiętać, by ubrania nie stykały się ze sobą nawzajem. Wtedy wyschną szybciej i nie przesiąkną wilgocią.