Utrzymanie porządku w domu to jedna z rzeczy, które nie powinny się zmieniać w nowym roku. Czysty dom zawsze pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy mamy zbyt dużo obowiązków, aby zadbać samodzielnie o porządek? Idealnym rozwiązaniem jest wówczas zatrudnienie pomocy domowej, która zna 5 najważniejszych zasad na utrzymanie porządku w kuchni – sercu domu.

Jak zatrudnić pomoc domową?

Kiedy mamy świadomość, że życie zawodowe, spędzanie czasu z rodziną, czy pasje sprawiają, że już zwyczajnie nie starcza czasu na gruntowne zadbanie o idealną kuchnię, z pomocą przychodzi Internet. Strona www.pomocedomowe.pl oferuje bardzo szeroki wybór kandydatek do pracy w charakterze pomocy domowej. Tym bardziej, że kiedy szukamy w naszej okolicy pod hasłem sprzątanie w Krakowie, znajdziemy osoby mieszkające w pobliżu, co znacznie ułatwia sprawę. Warto pokusić się o taki krok, ponieważ pani do sprzątania zadba o mieszkanie w sposób profesjonalny i możemy mieć pewność, że zna wiele sposobów na utrzymanie w czystości strategicznych miejsc w domu.

Jak utrzymać porządek w lodówce?

Wszelkie zasady obowiązujące w czystej kuchni pani sprzątająca ma w małym palcu. Dlatego możemy z czystym sumieniem oddać się w jej ręce. Pomoc domowa doskonale orientuje się, że różne produkty spożywcze wymagają innej temperatury przechowywania. Półki w lodówce dają taką możliwość – na różnych poziomach panuje różna temperatura. Najwyższa półka to miejsce dla mleka czy jogurtów, na środkowych mogą leżeć wędliny, sery czy gotowe dania, a najniżej powinno znaleźć się mięso. Z kolei na warzywa i owoce przeznaczone zostały specjalne szuflady. Lodówkę czyści się naturalnymi środkami czyszczącymi, a chemię należy trzymać od niej z daleka. Świetną robotę zrobią więc ocet, sok z cytryny albo soda oczyszczona.

Porządek w pojemnikach

Bardzo dobrze sprawdzają się w lodówce oraz szufladach i szafkach specjalne pojemniki na żywność. Na rynku dostępnych jest teraz wiele rodzajów praktycznych modeli, które utrzymane w czystości sprawdzają się zarówno do przechowywania żywności typu wędlina, ser czy gotowe dania w lodówce, jak kasza, czy makaron w szufladzie. Dzięki ich użyciu pozbywamy się z kuchni chaosu, a jedzenie trzyma się dłużej.

Czysta kuchenka

Gotowanie zazwyczaj pozostawia po sobie ślady w postaci osadów na kuchence. Dlatego walka nimi nigdy się nie kończy. Bez względu na to, czy mamy kuchenkę gazową pokrytą emalią czy stalą, czy też gotujemy na płycie indukcyjnej, trzeba pamiętać o kilku zasadach.

Przede wszystkim nie wolno używać myjek i środków, które zarysują powierzchnię, ponieważ tak uszkodzona kuchenka już nigdy nie będzie wyglądać estetycznie.

Czysty zlew

Nawet, jeśli ktoś ma zmywarkę, trudno w kuchni obejść się bez zlewu. A tam właśnie na potęgę mnożą się bakterie. Czyszczenie to jedno, ale jeszcze ważniejsze jest dbanie o czystość gąbki. Przede wszystkim należy ją często płukać i odpowiednio przechowywać, w czym pomagają dostępne na rynku zasobniki. Gąbka powinna być też często wymieniana – przynajmniej raz na tydzień.

Porządek na blacie

Blaty kuchenne to poręczna przestrzeń, która dziwnym trafem bardzo szybko się zagraca. Niby tłumaczymy się, że część akcesoriów używamy na co dzień, ale to oczywista nieprawda. Dlatego wszystkie urządzenia AGD należy schować do szafek, a drobne akcesoria warto umieścić w zasobnikach. Tylko rzeczywiście niezbędne rzeczy można mieć pod ręką – w innym przypadku nawet posprzątana kuchnia nie będzie wyglądać estetycznie. I należy pamiętać o używaniu do czyszczenia jednorazowych ściereczek i ręczników papierowych. Tę i inne zasady świetnie wprowadzi w życie w naszej kuchni właśnie pani sprzątająca.