Majowe koncerty w Lublinie – sprawdź, którzy artyści wystąpią w Hali Globus!

Koncerty, które odbędą się w Lublinie w maju 2018 roku to wielkie wydarzenia, na których z pewnością nie może nas zabraknąć. Być może któreś z wydarzeń sprawi, że odwiedzimy Lublin po raz pierwszy? A może zachęci mieszkańców miasta do wzięcia udziału w naprawdę spektakularnym widowisku?

Koncerty i wydarzenia w Lublinie zaplanowane na maj – co zobaczymy w Hali Globus?

Jak dowiedzieć się można z bloga sieci taksówek Eko Taxi, jednym z miejsc w Lublinie, które zaplanowało już koncerty na sprzyjający turystom maj, jest Hala Globus. W tym wiosennym miesiącu możemy wybrać się tu na dwa wyjątkowe koncerty, choć żaden z nich nie został zaplanowany na czas weekendu majowego. Jeden z nich to finałowy koncert trasy koncertowej rodzimych lubelskich artystów, a drugie wydarzenie celebruje 20-lecie pewnego słynnego zespołu polskiej sceny muzycznej. O jakie formacje chodzi? Odpowiadamy!

Bracia

Już 12 maja 2018 roku na Hali Globus w Lublinie odbędzie się finałowy koncert trasy promującej płytę „Zaklęty krąg”, nagranej przez pochodzących z naszego miasta braci Cugowskich, czyli dwóch synów słynnego Krzysztofa Cugowskiego, będącego rozpoznawalnym głosem Budki Suflera. Występują oni pod szyldem zespołu „Bracia”, który od założenia w 1997 roku działa na polskiej scenie muzycznej nieprzerwanie od ponad 20 lat. Zespół został w tym czasie wielokrotnie nominowany; między innymi do Nagrody Muzycznej Fryderyk oraz nagrodzony w innych konkursach muzycznych. Podczas koncertu z pewnością usłyszymy tytułową piosenkę z najnowszego albumu, czyli „Zaklęty krąg”, jak i pozostałe utwory z wydanej w 2016 roku płyty, a także największe przeboje zespołu z całych 20 lat działalności. Bilety na wydarzenie są już dostępne, a ich ceny zaczynają się od 69 zł.

Golec uOrkiestra

Tylko kilkanaście dni później, bo już 25 maja, 20-lecie swojej działalności obchodzić będą też inni słynni bracia polskiej sceny muzycznej, czyli Łukasz i Paweł Golec, znani szerszej publiczności jako zespół Golec uOrkiestra. Grupa ta łączy w swojej muzyce wpływy góralskie i etniczne z bardziej popularnymi nurtami takimi jak pop, disco czy rock’n’roll. Nie ma chyba osoby, która nie znałaby ich największych hitów; „Słodycze”, „Ściernisco” czy „Pędzą konie” śpiewała w swoim czasie cała Polska, a niemal wszystkie płyty uzyskały status platynowego krążka. Pod koniec maja będziemy więc mogli w Lubline posłuchać tych melodii raz jeszcze i przypomnieć sobie najpopularniejsze utwory zespołu. Bilety są już dostępne w cenach 89 zł (ulgowe) i 119 zł (normalne).

Publikacja: insane.agency