Strona głównaWnętrzaPokój dzieckaLampy dziecięce na spokojny sen

  Lampy dziecięce na spokojny sen

  Pokój dziecięcy jest najdynamiczniejszym pomieszczeniem w domu. To waśnie tam dzieci spędzają swój czas na grach i zabawach tam też śpią. Dlatego warto warto urządzić go w taki sposób aby zawsze czuły się nim bezpiecznie i beztrosko. Jednym z elementów w pokoju dziecka, na które należy zwrócić uwagą, powinno być oświetlenie. Chodzi tu zarówno o lampy główne jak i te zapewniające odpowiednie oświetlenie miejsca do nauki.

  Lampy do zadań specjalnych

  Pokój dziecięce to miejsce multi funkcjonalne. W nim dziecko odpoczywa, bawi się, śpi oraz spotyka się ze znajomymi. Główną rolę będzie tu odgrywać oświetlenie główne. Mogą to być np. lampy pokojowe dla dzieci ozdobione motywami bajkowymi. Powinny równomierne oświetlać cały pokój.

  Na rynku dostępna jest szeroka oferta lamp dziecięcych. Warto na zakupy zabrać się z dzieckiem, aby mogło wybrać tą, która najbardziej mu się podoba. Można także wzbogacić oświetlenie dodatkowymi kinkietami czy lampkami nocnymi.

  Lampy dziecięce mają spełniać również inne zadania. Przede wszystkim bardzo ważną rolę odgrywają wieczorami, gdy kładziemy dziecko spać. Zapalona lampka nocna zapewnia dziecku bezpieczeństwo i spokojny sen. Warto, żeby była umieszczona tuż przy łóżku bądź zawieszona nad nim. Przyciemnione światło ociepli wnętrze pokoju.

  Gwiazdy, muzyka i spokojny sen

  Niektóre lampy pokojowe wykonane z myślą o dzieciach posiadają opcje dźwiękowe. Naciskając odpowiedni włącznik z lampki wydobywa się muzyka, która ma wpływ na samopoczucie dzieci zwłaszcza tych najmniejszych.

  Oprócz efektów dźwiękowych lampki dziecięce, które zapewniają piękne efekty świetlne. Sprawią one, że sufit lub ściana będą obsypane gwiazdeczkami, planetami czy innymi bajkowymi motywami.

  Bardzo fajnym pomysłem ale i zarazem alternatywą dla lampek nocnych są światełka neonowe, które są wkładane do kontaktu. Delikatne światło na pewno przyda się w każdym pokoju dziecięcym. Sprawdzi się zarówno przy dzieciach starszych jak i przy maluchach.

  Lampy poza zasięgiem

  W pokoju dziecięcym lepiej unikać lamp wolnostojących, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla naszych pociech. Co więcej inne spośród lamp pokojowych również powinny być poza zasięgiem dziecka. Włączniki lamp dziecięcych powinny być umieszczone w taki sposób, aby mogło ono łatwo do nich sięgnąć, ale powinny być zabezpieczone w odpowiedni sposób. Ciekawe rozwiązanie mogą stanowić też oprawy dotykowe lampek. Dziecko wówczas będzie mogło samodzielne je włączać i wyłączać.

  Ważną rzeczą jest, aby pokój podobał się najmłodszym. Oświetlenie w nim,prócz swoich funkcji dekoracyjnych, ma także być funkcjonalne. Lampy dziecięce mogą mieć postać kolorowych bajkowych postaci lub zachwycać efektami wizualnymi. Maja tez dobrze oświetlać miejsca w których dziecko czyta lubi odrabia lekcje, ponieważ źle dopasowane oświetlenie może niekorzystnie wpłynąć na wzrok dzieci. Co więcej oświetlenie stymuluje także nastroje dzieci dlatego warto je dobierać z rozwagą.

   

  Źródło:
  Sklep LampyKemar.pl oferujący lampy, kinkiety i żyrandole.

  Popularne posty

  Social Media

  8,530FaniLubię
  1,893ObserwującyObserwuj