Motyw sowy jest obecnie niemal wszędzie. Jest na naszyjnikach, butach, ubraniach, apaszkach. Sowa podbija dzisiaj świat mody. Możesz ją zauważyć nie tylko jako motyw na odzieży i dodatkach, ale również w wystroju wnętrz.

Sowa kojarzona jest z symbolem mądrości. Nocny tryb życia tego drapieżnika powoduje, że sowa to bardzo tajemniczy ptak.

W modzie co jakiś czas pojawia się kolor lub motyw, który w bardzo krótkim czasie staje się przebojem. Ostatnio panowała moda na motywy wilków czy jaskółek. Teraz nadszedł czas na królową nocy- dostojną sowę.

Ptaki już wielokrotnie pojawiały się na modowej scenie. W 2008 roku Roberto Cavalli w bardzo ciekawy sposób zaprezentował motyw flaminga. MiuMiu w jednej ze swoich wiosennych kolekcji postawiło na jaskółki. Ptaki pojawiły się również u innych projektantów – Alexandra McQueena, Marca Jacobsa.

Moda na sowę

Motyw sowy po raz pierwszy pojawił się w kolekcji jesień zima 2012/13, znanej na całym świecie brytyjskiej marki Burberry. Moda na sowy wciąż trwa i zapowiada się, że w nadchodzącym sezonie jesień/zima będzie dla nich sporo miejsca. Te prześliczne zwierzęta pojawiły się również w najnowszej kolekcji jesień zima 2013/14 brytyjskiej marki Mulberry.