„Molekuła dająca życie” oraz pogromczyni szkorbutu, która w XIX wieku pomagała przetrwać na morzu europejskim żeglarzom. Lista jej zdrowotnych zalet mogłaby się ciągnąć w nieskończoność! Mowa tu oczywiście o witaminie C, inaczej kwasie askorbinowym, jednym z kluczowych składników, którego nie może zabraknąć w naszej codziennej diecie. Dlaczego jej suplementacja jest tak ważna oraz jaka metoda jej przyjmowania należy do najskuteczniejszych?

Witamina C – pogromczyni wielu chorób

Witamina C jest związkiem organicznym, który wpływa korzystnie na naszą odporność, posiada właściwości antywirusowe, przeciwgrzybiczne i przeciwbakteryjne oraz działa pozytywnie na nasz układ nerwowy. Poza tym jest to substancja, która posiada właściwości oczyszczające, gdyż sprzyja usuwaniu toksyn z organizmu. Stanowi gwarancję skuteczności w pozbyciu się infekcji pasożytniczych, przy różnego rodzaju zatruciach organizmu toksynami, jak i przy wirusowym zapaleniu wątroby.

Warto również podkreślić, że witamina C ma bardzo korzystny wpływ na układ krwionośny, stąd powinny ją przyjmować osoby z nadciśnieniem tętniczym. Witamina C nie tylko obniża ciśnienie krwi, ale także ułatwia absorpcję żelaza we krwi. Zapewnia także prawidłową strukturę naczyń krwionośnych, bierze udział w syntezie kolagenu, który jest odpowiedzialny za elastyczność i jędrność skóry. Dodatkowo jest to substancja, która wpływa na dobry stan kości, chrząstek, dziąseł i zębów, ponieważ ułatwia absorbcję wapnia. Witamina C uczestniczy w metabolizmie tłuszczy i kwasu żółciowego oraz obniża również zły cholesterol LDL. Jest też polecana w profilaktyce chorób nowotworowych, ponieważ chroni komórki oraz DNA przed działaniem wolnych rodników, które mogą przyczynić się do powstawania komórek rakowych.

Witamina C – podstawa każdej diety

Witamina C, w przeciwieństwie do niektórych składników odżywczych, nie może być wytwarzana przez ludzki organizm. Większość gatunków zwierząt i roślin jest zdolna do jej syntezy w organizmie, jednak ciało człowieka nie posiada tego rodzaju możliwości. Ten argument powinien wystarczająco przemawiać do wszystkich, którzy pragną zachować zdrowie. Co więcej, witamina C nie należy do najtrwalszych związków, dlatego tym bardziej należy ją regularnie suplementować, by na bieżąco uzupełniać jej braki. Wszystko przez to, że nie jest ona odporna na działanie wysokiej temperatury i ulega zniszczeniu w kontakcie z tlenem lub światłem.

Ile witaminy C powinno się przyjmować? Otóż w zalecanym dziennym spożyciu poleca się suplementację od kilku do kilkuset gram. Skąd tak szeroki przedział gramowy? Warto wiedzieć, że witamina C to substancja, której nie da się przedawkować, gdyż jest rozpuszczalna w wodzie i dzięki temu nie gromadzi się w naszym organizmie.

Dlaczego kroplówki witaminowe to najlepsza forma suplementacji witaminy C?

Głównymi źródłami witaminy C są warzywa i owoce, takie jak acerola, dzika róża, rokitnik czy natka pietruszki. Co ciekawe, znane powszechnie z dużej zawartości witaminy C cytrusy, mają jej znacznie mniejszą ilość. Mimo długiej listy produktów zawierających witaminę C, nie każdy jest w stanie dostarczyć organizmowi jej odpowiednią dawkę w menu na co dzień. Z tego względu warto rozważyć terapię opartą o wlewy dożylne.

Choć wynalazek amerykańskiego lekarza Johna Myersa ujrzał światło dzienne już w latach 60., dopiero od pewnego czasu zyskuje na coraz większej popularności. Argumentem, który przekonuje spore grono klientów do kroplówek witaminowych jest ich niemal stuprocentowa przyswajalność i błyskawiczne działanie.

Kroplówki witaminowe z witaminą C to doskonała forma suplementacji tego związku. Przede wszystkim są one znacznie skuteczniejsze niż zwykłe tabletki dostępne w aptekach. Dlaczego? Otóż dzięki tej metodzie witamina C omija układ trawienny i trafia bezpośrednio do każdej komórki Twojego ciała.

Jeśli żyjesz w ciągłym biegu i rzadko kiedy masz czas na regularne posiłki pełne cennych wartości odżywczych, to tym bardziej zainteresuj się powyższą terapią witaminową.

AUTOR: Klinika witaminowa Future Body Clinic