& Other Stories AW 2016 (fot. mat. prasowe)

& Other Stories AW 2016

Top Secret AW 2016 - lookbook (fot. mat. prasowe)

Top Secret AW 2016

Deni Cler AW 2016 (fot. mat. prasowe)

Deni Cler AW 2016

Troll AW 2016 (fot. mat. prasowe)

Troll AW 2016

Cara Delevigne - kampania ‘DO YOU’, Puma AW 2016 (fot. mat. prasowe)

Puma AW 2016

Gant Footwear AW 2016 (fot. mat. prasowe)

Gant Footwear AW 2016

Modelowanie twarzy… czyli jak używać bronzerów, rozświetlaczy i różu do twarzy?

Dobrze wykonanym makijażem możesz wydobyć piękno i poprawić to z czego niekoniecznie jesteś zadowolona. Makijaż potrafi zdziałać cuda i wymodelować twarz tak, by wyglądała zachwycająco. (fot. depositphotos)
Dobrze wykonanym makijażem możesz wydobyć piękno i poprawić to z czego niekoniecznie jesteś zadowolona. Makijaż potrafi zdziałać cuda i wymodelować twarz tak, by wyglądała zachwycająco. (fot. depositphotos)

Dobrze wykonanym makijażem możesz wydobyć piękno i poprawić to z czego niekoniecznie jesteś zadowolona. Makijaż potrafi zdziałać cuda i wymodelować twarz tak, by wyglądała zachwycająco.

Korektor, róż oraz puder brązujący i rozświetlający to kosmetyki, które musisz mieć w swojej kosmetyczce. Różu do policzków używasz, gdy chcesz ożywić twarz i skorygować jej kształt. Puder brązujący służy do wyszczuplenia wybranych partii twarzy. Nadaje również delikatny, opalony odcień skórze. Z kolei puder rozświetlający subtelnie rozświetli szczyty kości policzkowych.

Podczas modelowania kształtu twarzy pamiętaj o zasadzie, że kosmetyki jasne uwypuklają, z kolei kosmetyki matowe w ciemniejszym odcieniu wyszczuplają i nadają efekt głębi. Na tej regule tak naprawdę opiera się cała sztuka maskowania lub uwydatniania konkretnych cech twarzy. Jeśli cała twarz pokryta jest jednolitym kolorem podkładu, sprawia wrażenie płaskiej. Trick z bronzerem i korektorem daje efekt trójwymiaru i tego, że twarz wygląda dużo naturalniej.

Zdjęcie po lewej przedstawia schemat technik rozjaśniania i przyciemniania, by nadać twarzy trójwymiarowości.

Pamiętaj, aby przed modelowaniem twarzy najpierw odpowiednio ją do tego przygotować. Zacznij od nawilżenia i skorygowania korektorem wszystkich niedoskonałości i przebarwień skóry. Następnie nałóż podkład i puder, którym zmatowisz twarz.

Kształt twarzy

Owal jest idealnym kształtem twarzy, do którego powinnaś dążyć. Wykonuj technikę modelarzu światłocieniem, który za pomocą barw ciemniejszych i matowych ukryje wszystkie zbyt szerokie i za bardzo wystające części na twarzy, a przy udziale połyskujących faktur rozświetli zwłaszcza środkowe jej partie.

Twarz okrągła - szeroka na wysokości policzków, ale zwęża się tylko nieznacznie na wysokości czoła i brody.
Koniecznie nałóż brązujący puder na zewnętrznych częściach czoła oraz po bokach twarzy, od uszu aż po kości żuchwy. Róż nałóż na kości policzkowe skośnie w kierunku uszu w celu wydłużenia twarzy i optycznego zmniejszenia okrągłych policzków. Delikatne wysmuklenie twarzy osiągniesz poprzez nałożenie na wysokości skroni oraz na podbródku jasnego korektora.

Twarz pociągła - wydłużony owal, jest dłuższa niż szersza.
Brązujący puder nanieś na górną część czoła, tuż przy linii włosów, czoło wyda się niższe. Kości policzkowe powinny zostać rozświetlone i uwydatnione, zacieniuj miejsca pod kościami policzkowymi. Szczękę przyciemnij bronzerem, aby nadać jej owalny kształt. Róż nanoś tylko w górnej części policzków.

Twarz kwadratowa - krótka o wyraźnie zarysowanej szczęce i z szerokim czołem. Powinnaś nakładać róż na kości policzkowe, a centralne elementy, takie jak czoło, nos i policzki delikatnie rozjaśnić od strony nosa. Możesz użyć bronzera dla przyciemnienia zewnętrznych części czoła oraz wystających kości żuchwy.

Twarz trójkątna - górna część twarzy jest szersza niż dolna.
Powinnaś przede wszystkim podkreślać bronzerem skronie i brodę - jeżeli jest zbyt wyrazista. Dodatkowo możesz różem delikatnie podkreślić kości policzkowe, pamiętając równocześnie by nie robić tego na samym ich szczycie.

Twarz prostokątna - dłuższa od kwadratowej, ale również ma wyraźnie zaznaczone kości żuchwy.
Staraj się uzyskać efekt „poszerzenia”, nakładając poziomą linią róż lub puder brązujący na boki twarzy (odwrotnie niż w przypadku twarzy okrągłej), a na szczyty kości policzkowych zaaplikuj puder rozświetlający.

Na osobne potraktowanie zasługuje „modelowanie” nosa.
Wiele osób chciałoby poprawić kształt czy długość nosa. Jest to ten element twarzy, który przysparza najwięcej kompleksów. Wystarczy jednak odrobina kosmetyku i pędzel, aby „naprawić” to, co przeszkadza.

Długi nos optycznie skrócisz, przyciemniając jego podstawę. Nałóż jednak odrobinę bronzera pod nos, a nie na nosie. Podkreślisz naturalny cień, robiąc to bardzo dyskretnie.

Nos zbyt szeroki - wystarczy, że wycieniujesz po bokach, co optycznie go zwęzi, a wzdłuż grzbietu namaluj jasny, wąski pasek (o dwa, trzy tony jaśniejszym podkładem lub korektorem) i delikatnie go rozetrzyj.

Co zrobić jednak, jeśli nos jest zbyt wąski? Postaraj się, aby ten pasek był szerszy po bokach. To optycznie poszerzy nos.

Korygowanie twarzy makijażem nie jest metodą łatwą, jednak przy odrobinie wprawy uzyskasz niesamowity efekt!

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Znaczniki
  • Facebook
Krótka historia damskiej bielizny (fot. depositphotos)
Każda z nas ma ją w swojej garderobie – kilka ulubionych kom...
poniedziałek, Październik 24, 2016 - 15:47
Sinsay AW 2016 - Nordic Sunset (fot. mat. prasowe)
Minimalizm, prosta forma oraz natura - to słowa, które najl...
poniedziałek, Październik 24, 2016 - 09:40
Skandynawski minimalizm, naturalne materiały oraz kontrasty....
poniedziałek, Październik 24, 2016 - 09:11
Dyniowo-orzechowe muffinki na jesienne spotkania (fot. depositphotos)
Królowa jesiennej kuchni – dynia, cieszy się największą popu...
piątek, Październik 21, 2016 - 11:01
(606)
(495)
(463)
(436)
(367)
(337)
(322)
(268)
(244)
(241)
(198)
(189)
(155)
(146)
(107)
(98)
(95)
(90)
(84)
(81)
(74)
(69)
(69)
(68)
(67)
(64)
(62)
(58)
(56)

  

Reklama

Trendy w modzie - kolekcje SS 2015

Promod AW 2016

Promod AW 2016 (fot. mat. prasowe)

Gerry Weber AW 2016

Nessi AW 2016

Miejskie sytuacje - Nessi AW 2016 (fot. mat. prasowe)

Drywash AW 2016

Drywash AW 2016 (fot. mat. prasowe)

LIU JO AW 2016

LIU JO AW 2016 (fot. mat. prasowe)

Gino Rossi AW 2016

Gino Rossi AW 2016 (fot. mat. prasowe)

Simple CP AW 2016

Simple CP AW 2016 (fot. mat. prasowe)

OCHNIK AW 2016

OCHNIK AW 2016 (fot. mat. prasowe)

Calzedonia AW 2016

Calzedonia AW 2016 (fot. mat. prasowe)

Unisono AW 2016

Unisono jesień-zima 2016 (fot. mat. prasowe)