Na plażę należy umiejętnie się spakować, aby mieć wszystko, co nam potrzebne pod ręką i aby nie biegać do hotelu bez przerwy, lecz móc oddać się rozkosznemu leniuchowaniu na słońcu. Dlatego już teraz zrób listę tego, co może ci się przydać. Jeżeli wszystko skompletujesz, będzie ci dużo przyjemniej wypoczywać.

Torba plażowa

Wiadomo, że na plażę należy ze sobą zabrać wiele różnych rzeczy. Jeżeli jeszcze dodatkowo masz dziecko, robi się z tego niezły bagaż. Dlatego zapomnij o maleńkiej torebeczce. Na wyprawę na plażę najważniejsza jest więc torba plażowa, w której wszystko się zmieści.

Torba plażowa powinna być duża objętościowo i pojemna. Najlepiej, gdy ma grube ramiączka lub sznurki. Wakacyjna pogoda sprzyja także intensywnym kolorom. Modne są szerokie pasy w różne barwy.

Warto, aby torba plażowa miała także wewnątrz zabezpieczenie przed wilgocią. Wiadomo jak to jest na plaży – może zamoknąć, dlatego ważne, aby rzeczy wewnątrz niej były bezpieczne.

Ręczniki

Zawsze idąc na plażę weź nie tylko ręcznik, na którym będziesz leżeć, lecz także taki do wytarcia. Oczywiście w tropikach nie jest to konieczne, jednak nad polskim Bałtykiem czasem mimo upału po wyjściu z wody jest tak zimno, bo wieje silny wiatr, że warto się ogrzać.

Strój kąpielowy

Oczywiście na plażę należy zabrać strój kąpielowy. Warto wziąć dwa, dugi na zmianę, jeżeli będziemy mieć chęć założyć coś suchego.

Klapki

Najpraktyczniejsze buty na plażę, to nie żadne super sandały, tylko zwykłe klapki. Najlepiej gumowe lub plecione, kolorowe japonki, które nie tylko ładnie wyglądają na opalonej stopie, lecz także są niesamowicie praktyczne i lekkie.

Pareo

Plażowanie ma też to do siebie, że warto się czasem czymś nakryć, gdy na przykład udajemy się do baru, na spacer itd. Wtedy idealnie sprawdzi się pareo lub lekka i zwiewna narzutka. Takie rzeczy zajmują niewiele miejsca, torba plażowa zda więc idealnie egzamin na kolejne akcesoria.

Osłona głowy

Oczywiście nigdy nie można wychodzić na słońce bez okrycia głowy. Grozi to udarem słonecznym i poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.

Okulary przeciwsłoneczne

Tak samo jak głowa, muszą być chronione oczy. Nie używaj okularów z bazarków lub sklepów z odzieżą. Kupuj okulary tylko u optyka, gdyż tylko takie okulary mają odpowiednie filtry i certyfikaty na nie, które ochronią twoje oczy przed poważnymi chorobami.

Książka

Gdy spędzasz leniwie czas na plaży najlepiej mieć co czytać i nadrobić zaległości w lekturach. To przyjemne i pożyteczne.

Woda

Nie zapomnij o wodzie. Pocąc się i nie pijąc zbyt wiele możesz się odwodnić i zachorować. Miej zawsze dużo wody na podorędziu. Pamiętaj, że dorosły powinien wypijać min. 2,5 l dziennie.

Przekąski

Zdrowe przekąski to także dobry bagaż plażowy. Możesz zabrać owoce, suszone i świeże i orzechy – dodadzą energii do pływania.