Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Jest to miejsce przeznaczone przede wszystkim do wypoczynku. Dlatego też ta strefa relaksu powinna być jak najlepiej urządzona. Odpowiednio dopasowane i wygodne meble to podstawa.

Przy wyborze mebli do sypialni należy kierować się ich ergonomią oraz jakością wykonania. W celu zadbania o odpowiednią aranżację dobrze jest dowiedzieć się jakie elementy poprawią wystrój, a także nadadzą niezwykłego charakteru całemu pomieszczeniu. Sprawdź już teraz 3 sposoby na funkcjonalniejszą sypialnię w Twoim domu.

Wygodne łóżko

Łóżko stanowi centralne miejsce każdej sypialni, gdyż to właśnie ono służy do snu i wypoczynku. Relaks po ciężkim dniu czy też zwykła drzemka nie będą do końca satysfakcjonujące, jeśli mebel ten nie będzie odpowiednio dopasowany. Łóżko powinno być przede wszystkim wygodne, by zapewnić pełen komfort. Idealnie jest gdy dobrze komponuje się z całą resztą aranżacji pomieszczenia. Warto wiedzieć, że w łóżku spędzamy nawet jedną trzecią swojego życia, dlatego wybór jest aż tak ważny.

 

Jeśli chodzi o rozmiar, mebel ten nie może być ani za duży, ani za mały. Standardowa długość to 2 metry, a szerokość 90 cm, jednakże jeśli kupujemy łóżko dla dziecka, powinniśmy dobrać odpowiedni rozmiar do jego wzrostu. Do małych pomieszczeń dobrze jest wybierać meble w jasnym kolorze. Stelaż i rama powinny być solidne i stabilne. Nowoczesne łóżka posiadają wiele przydatnych funkcji takich jak eleganckie oświetlenie czy wygodne półki. Jeśli więc chcemy zaaranżować swoją sypialnie w bardziej użyteczny sposób, pomyślmy o takich dodatkach już teraz.

Szafka nocna

Szafka nocna to istotny element sypialni, dzięki któremu można znacząco podnieść funkcjonalność całego pomieszczenia. Jeśli posiadamy łóżko dwuosobowe, dobrze jest postawić dwie szafki nocne – po jednej na każdą stronę. Mebel ten gwarantuje wiele użytecznych funkcji: może stać się stolikiem na nocną lampkę, lub książkę, a także schowkiem na okulary czy inne małe przedmioty. Ten niepozorny mebel oprócz górnej szufladki zazwyczaj posiada także większą przestrzeń na dole. W niej także bez problemu można coś umieścić. Nowoczesne szafki nocne cechują się nieszablonowym designem, dzięki czemu nadają pomieszczeniu niezwykłego współczesnego tchnienia.

Nowoczesna szafa

Dla większości z nas sypialnia stanowi także przebieralnie, dlatego wymagana jest tu odpowiednia szafa. Współczesne modele dostępne są w różnych rozmiarach i wzorach. Ogromny wybór sprawia, że nie łatwo jest dobrać coś do swojej sypialni. Jeśli nasz metraż jest ograniczony, warto wybrać szafę z drzwiami przesuwnymi. Takie rozwiązanie gwarantuje szybki dostęp do wnętrza w każdej sytuacji. Nowoczesne szafy posiadają także wewnętrzne oświetlenie, co w znacznej mierze pomaga szybciej odszukać właściwą odzież. Także lustro drzwiowe, udekorowane diodami LED z pewnością podniesie komfort użytkowania całej szafy.

 

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe wskazówki, z pewnością sprawisz, że sypialnia będzie o wiele bardziej wygodniejsza i funkcjonalniejsza.