Zima 2016 to wiele nawiązań do popularnych stałych trendów, jednak nowością jest mieszanie ich ze sobą tak, by jedynym wspólnym mianownikiem był kolor. W tym sezonie są to 3 kolory: pomarańczowy, biały i brązowy.

Czystość formy

W klasycznych trendach ważna jest zachowana czystość i klarowność formy. Do odzieży dobierane są idealnie pasujące dodatki, tworzące unikatowość stylizacji. W nowym wydaniu zasada ta została lekko zmodyfikowana na rzecz eksperymentu wykorzystującego multistylowość. W ramach nowatorskiego podejścia każdy styl można łączyć z innym, na przykład hippie ze skandynawskim, trend wykorzystujący puchówki ze stylem eleganckim, sportowy z glamour itd. I chociaż z pozoru może się wydawać, że to nie może się udać oraz, że efekty same siebie zniszczą okazuje się, że jednak działa.

Kolorowa podstawa

Najważniejszym elementem tego stylu jest kolor. Stanowi on bazę dla budowania całej stylizacji. W tym sezonie panuje moda na 3 kolory i to z nimi można bawić się w grę ze stylem i na przykład kurtki damskie puchowe łączyć z elegancką suknią do ziemi i traperami. Wszystko będzie dozwolone tylko wtedy, gdy motywem przewodnim i wybijającym się na pierwszy plan będzie kolor: biały, pomarańczowy lub brązowy.

Śnieżna dama

To bardzo mroźny trend, nawiązujący do fińskich uniformów militarnych z czasów II wojny światowej. Na śniegu występować w bieli – to klasyka, do której teraz się wraca. Stylizacja w bieli powinna zakładać całość ubioru. Dlatego od butów aż po czubek głowy musimy zainwestować w śnieżne ubrania i dodatki. Warto również ocieplać chłód stylizacji takimi elementami jak: grube swetry, futra z lisów, koronki, tiule itp. – oczywiście wszystko w bieli. Starajmy się dodatki dobierać w podobnej kolorystyce – wybierzmy pierścionek z białym oczkiem, kolczyki z białego sutarzu, biały zegarek itd. Dzięki tym wszystkim drobiazgom uzyskamy efekt, jakiego się nawet nie spodziewamy. Warto do makijażu użyć rozświetlacza, który doda świeżości naszej cerze i uwydatni rysy twarzy na tle wszechogarniającej bieli.

3 zimowe trendy orange biel i syberjskie motywy styczen 2016 dd 2

Gorąca pomarańcza

Kolor pomarańczowy chętnie wykorzystywany przez projektantów jesienią, czasem wiosną, więc to jego debiut w mroźne dni. Najmodniejsze stały się kurtki damskie oraz płaszcze w kolorze elektryzującej pomarańczy. To mocno rozgrzewający trend, który dodaje energii szarej zimie. Dozwolona jest tu gra odcieniami, można także korzystać z innych kolorów, jeżeli jednym z motywów jest pomarańczowy. Dzięki takiej stylizacji od razu zrobi ci się cieplej, nawet w bardzo mroźny poranek.

3 zimowe trendy orange biel i syberjskie motywy styczen 2016 dd 1

Syberia czy kraina Eskimosów?

Brąz i jego odcienie są dla odmiany wykorzystywane w trendzie, nawiązującym rodzimej odzieży Eskimosów lub mieszkańców Syberii. Wykorzystuje się tu oczywiście naturalne furta, skóry, kożuchy, ale także rodzime wzornictwo geometryczne. Dozwolone jest noszenie na kurtki damskie kamizeli, poncz, futer, wielkich czapek, futrzanych kapturów i toreb. Ważne, aby zadbać o każdy detal, tak by nawiązywał do swoich korzeni.

3 zimowe trendy orange biel i syberjskie motywy styczen 2016 dd 3