Gwiazdkowe upominki wcale nie muszą być kosztowne i duże. To przede wszystkim symbol, którym pokazuje nasze ciepłe uczucia i myśli wobec drugiej osoby. Warto pomyśleć nad uroczym i trafionym drobiazgiem, który szczerze ucieszy obdarowaną kobietę.

Gusta i guściki…

Kobiety są bardzo różne – jedne wolą praktyczne prezenty, które będą mogły z powodzeniem wykorzystać, inne za to uwielbiają ładne przedmioty, takie, których się „pragnie”, a nie potrzebuje. Wśród ogromnego wyboru, przed jakim stawia nas rynek, można się zagubić i kupić coś, co nam wpadnie w ręce. Jednak nie warto tego robić. Ani my nie będziemy zadowoleni z takiego podarunku, ani obdarowana kobieta.

Jak nie zginąć w gęstwinie pomysłów na prezenty?

Na pewno warto zastanowić się nad tym, co lubi kobieta – awangardową biżuterię (np. oryginalne srebrne pierścionki), książki kryminalne, muzykę poważną, kocha stare gliniane talerze, uwielbia eksperymenty w kuchni, a może jest zapracowaną i zmęczoną mamą i marzy o czasie dla siebie? To nie jest trudne. Wystarczy słuchać drugiej osoby, by usłyszeć, czego ona pragnie, przeważnie sami to mówimy. Wtedy nic prostszego jak tylko spróbować spełnić życzenie.

Kobieta:

Pragmatyczna fanka muzyki klasycznej

Dla osób kochających muzykę, obojętnie jakiego gatunku oczywistym prezentem mogłaby być płyta. Jednak dużo bardziej pomysłowe i zaangażowane będzie kupno biletów na koncert, (w przypadku muzyki klasycznej do opery lub filharmonii, a w innych tam, gdzie będzie się odbywał). Każdy meloman muzyczny doceni prezent, który połechce jego zainteresowania i nakarmi duszę wspaniałymi dźwiękami muzyki na żywo.

Zbieraczka oryginalnej biżuterii

Niektóre kobiety mogą wyjść z domu bez makijażu, lecz nie bez biżuterii. Wtedy dobrym pomysłem na prezent będą srebrne pierścionki, kolczyki lub oryginalny łańcuszek z zawieszką. Oczywiście gusta kobiet są zróżnicowane. Niektóre lubią delikatną i skromną biżuterię, inne wręcz przeciwnie – szukają oryginalnych egzemplarzy, które będą rzucać się w oczy. Pierścionki srebrne i kolczyki to najbezpieczniejszy a jednocześnie bardzo satysfakcjonujących prezent. Producenci biżuterii i artyści, wykonujący swoje prace ręcznie mają do zaoferowania szeroki wachlarz pomysłów. Wystarczy trochę poszukać i z pewnością znajdziemy coś, co zachwyci obdarowaną kobietę.

Kochająca starą zastawę stołową

Jeżeli kobieta kocha stare talerze, kubki i filiżanki, najlepszym i oczywistym prezentem byłoby kupno czegoś, co poszerzy jej kolekcję. Pięknie malowany ręcznie stary kubek lub talerze Włocławka z pewnością się spodobają i wywołają uśmiech. Można też pójść krok dalej i wykupić kilka lekcji na kursie lepienia z gliny. Wtedy będzie mogła stworzyć swoje własne prace.

Zapracowana przyszła lub obecna mama

Wszystkie matki, bez względu na ich odrębne upodobania, często narzekają na brak czasu i zmęczenie. Zwłaszcza pracujące kobiety, które zupełnie go nie mają, gdyż każdą wolną chwilę poświęcają dzieciom. Każda kobieta w takiej sytuacji marzy o tym, by móc pobyć sama ze sobą lub z koleżankami napić się wina. Najlepszym prezentem dla kogoś takiego będzie podarowania mu „czasu”. Może to być własnoręcznie wykonany kupon na własne usługi opieki nad dzieckiem, aby mogła kilka razy wyjść i robić, co chce. Może to być wykupiony masaż czekoladą, do kosmetyczki, fryzjera.. A może to być kupon na basen, siłownię fitness z opłaconą opieką nad dzieckiem. Każdy pomysł, który pozwoli kobiecie na czas poświęcony sobie, będzie genialnym podarunkiem.