Wódka to jeden z najbardziej popularnych alkoholi na świecie. Dzięki swojemu łagodnemu smakowi doskonale komponuje się ona z innymi produktami. Szczególnie łącząc ją z owocami lub z sokami owocowymi można stworzyć bardzo atrakcyjne pod względem wizualnym i smakowym drinki idealne na imprezę lub na relaks w zaciszu domowym.

Te kryteria spełniają drinki: Malinowe marzenie, Arbuzowa przyjemność, Bananowe niebo oraz Morska bryza.

Malinowe marzenie

Słodki, a jednocześnie orzeźwiający drink, który doskonale sprawdzi się w każdej sytuacji. Do jego przygotowania potrzebne jest wódka (50 ml), tyleż soku malinowego oraz napój Sprite.

Przygotowanie tego koktajlu jest bardzo proste. Wystarczy wymieszać ze sobą wódkę z sokiem malinowym, przelać do szklanki koktajlowej i dopełnić schłodzonym napojem Sprite. Dla odpowiedniego efektu drinka można podawać z parasolką, a krawędzie szklanki przyozdobić cukrem.

Arbuzowa przyjemność

Dzięki swojemu efektownemu wyglądowi i oryginalnej konsystencji Arbuzowa Przyjemność stanowi idealny koktajl na imprezy. Do jego przygotowania potrzebna jest ćwiartka arbuza, 3-4 listki mięty, 3-4 kostki lodu oraz 50 ml wódki.

Pierwszą czynnością, którą należy wykonać przed przygotowaniem drinka, jest oczyszczenie arbuza z pestek. Następnie należy pokroić go na mniejsze kawałki i wrzucić do blendera wraz z wódką, miętą oraz lodem. Po dokładnym zmiksowaniu, drinka można przelać do szklanki typu highball przyozdabiając ją uprzednio cząstką arbuza, a na wierzch kładąc listek mięty.

Bananowe niebo

Bananowe niebo to dwuwarstwowy drink z wódką, o efektownym wyglądzie wynikającym z połączenia soku bananowego z słodkim likierem pomarańczowym – blue curacao. Aby przygotować ten drink, potrzebne jest 100 ml soku bananowego, 50 ml wódki, 30 ml blue curacao, 25 ml soku cytrynowego, 25 ml likieru cytrynowego oraz 7 kostek lodu.

Do dużej szklanki typu highball należy wrzucić 4 kostki lodu i wlać sok bananowy, a następnie likier cytrynowy. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w shakerze 3 kostek lodu, wódki, blue curacao oraz soku z cytryny. Całością należy kilka razy wstrząsnąć, a następnie powoli, przez kostki lodu wlać do szklanki dzięki czemu koktajl będzie posiadał dwie warstwy.

Morska bryza

To bardzo prosty i szybki w przygotowaniu drink, który doskonale sprawdza się na domówkach. Do jego przygotowania potrzebne jest 40 ml wódki, 120 ml soku żurawinowego, 30 ml soku grapefruitowego oraz 3-4 kostki lodu.

W dużej szklance typu highball należy umieścić kilka kostek lodu, a następnie wlać wszystkie składniki – czyli wódkę, sok żurawinowy i sok grapefruitowy. Całość można zamieszać. Drink najlepiej jest podawać ozdobiony kawałkiem limonki.

Oprócz efektownego wyglądu i doskonałego smaku owocowe drinki posiadają szereg zalet – dzięki wysokiej zawartości cukru dodają tak bardzo potrzebnej do zabawy energii, a zawarte w sokach i owocach witaminy pozwolą złagodzić negatywne skutki nadmiernego spożycia alkoholu.