Złe nawyki w dbaniu o urodę ma każda z nas. Prezentujemy 5 grzechów głównych w kategorii „złe nawyki”. Warto się nad nimi zastanowić, by skutecznie walczyć ze złymi nawykami i popełnianymi w codziennej pielęgnacji błędami.

Zmywaj makijaż przed snem

Zanieczyszczenia pozostawione na skórze utrudniają jej oddychanie, zatykają pory i są świetną pożywką dla bakterii. Skóra nocą musi odpocząć i się zregenerować. Pozbawiona możliwości oddychania szybko pokaże swoje niezadowolenie. Możesz spodziewać się wyprysków, a nawet uczulenia.

Stosuj kremy z filtrem

Warto zainwestować w krem do twarzy z wysokim filtrem, aby nie nabawić się zmarszczek i przebarwień. Kremy do twarzy zarówno zimą jak i latem powinny być zaopatrzone w filtr.

Nie „majstruj” nic przy swojej twarzy

Majstrowanie czyli wyciskanie wyprysków, rozdrapywanie ich i częste dotykanie twarzy. Nic z tych działań nie polepszy, a tylko pogorszy stan twojej cery. Wyciskanie pryszczy powoduje miażdżenie tkanki skórnej oraz powstanie szpecących ran, po których często pozostają blizny i przebarwienia. Działania takie przyczyniają się do roznoszenia bakterii po całej twarzy, zaś powstałe ranki goją się bardzo długo stanowiąc otwarte wrota dla infekcji bakteryjnej.

Nie kładź się spać z mokrymi włosami

To właśnie taki zabieg sprzyja rozdwajaniu się końcówek. Włosy będą połamane i zniszczone. Spanie z mokrymi włosami powoduje splątywanie się włosów, a ocieranie mokrymi włosami o poduszkę osłabia łuski włosa. Jeśli nie masz czasu czekać, aż włosy wyschną same podsusz je suszarką, kończąc suszenie zimnym nawiewem.

Peeling – nie częściej niż 2 razy w tygodniu

Złuszczanie naskórka jest wskazane, a nawet konieczne, ale nie częściej niż 2 razy w tygodniu. W przeciwnym razie twoja skóra stanie się delikatna, przesuszona i podatna na zmarszczki. Zbyt częste peelingi podrażniają skórę.