Latem chętniej i dużo częściej sięgamy po środki do pielęgnacji ciała. Nic dziwnego – wysokie temperatury zachęcają do zdejmowania warstw ubrań i zakładania tylko lekkich sukienek lub szortów. Aby jednak czuć się pięknie i komfortowo nie wystarczy sięgnąć po nową kolekcję ubrań. Najważniejsze, to cieszyć się naprawdę zadbaną skórą.

Nogi, plecy, ramiona – trzy najbardziej odkryte elementy ciała kobiety

Latem stają się naszą wizytówką. Nogi odsłaniamy zakładając krótkie szorty oraz sukienki, plecy oraz ramiona – nosząc krótkie oraz mocno wycięte topy – swoją drogą niezwykle modne w tym sezonie. W letnich kreacjach prezentujemy się przepięknie. Skóra muśnięta słońcem, zadbana – jest elementem na który bardzo często zwracają uwagę mężczyźni.

Niestety, aby móc cieszyć się naprawdę zadbaną skórą, pięknymi nogami trzeba o nie najpierw odpowiednio zadbać. Najlepiej już na kilka miesięcy przed latem.

Aby cieszyć się pięknymi nogami pamiętajmy o:

1. Codziennej pielęgnacji – zamiast długich kąpieli, wybierzmy bardzo intensywne prysznice. Nastawmy końcówkę baterii na skórę nóg i masujmy ją strumieniem zimnej oraz ciepłej wody. Taki intensywny masaż wodą, puszczoną na skórę pod dosyć dużym ciśnieniem sprawi, że pobudzimy krążenie w nogach. Skóra będzie bardziej elastyczna, jędrna – także z mniej widocznym cellulitem.

2. Balsam po kąpieli! Zawsze, ale to zawsze pamiętaj o nawilżeniu skóry odpowiednim balsamem. Sucha skóra wygląda bardzo nieestetycznie. Widoczne są wówczas białe płaty skóry, pęknięcia, przesuszenia na kolanach. Pięknie nawilżona skóra – delikatnie rozświetlona sprawia, że nogi sprawiają wrażenie dłuższych i chudszych aniżeli są w rzeczywistości. Poza tym, nakładanie balsamu to także element masażu, który tak jak i prysznic wpływa na jakość skóry.

3. Depilacja – podstawowy zabieg pielęgnacyjny, przeprowadzany latem. Wiadomo czas, kiedy kobiety lubiły i chodziły z owłosieniem dawno już minął. Dzisiaj depilacja jest nieodłącznym elementem naszej codziennej pielęgnacji. Pamiętajmy jednak, aby przeprowadzać ją odpowiednio. Najlepiej będą się sprawdzały depilatory elektryczne – które usuną włoski z cebulkami, a jednocześnie nie podrażnią skóry. Możemy sięgnąć np. po depilatory braun silk epil.

4. Unikajmy stosowania golarek jednorazowych – chyba, że używamy ich z odpowiednim preparatem do usuwania włosków. Na pewno zrezygnujmy z golenia nóg „na sucho”, tylko z użyciem wody oraz mydła. To najlepszy sposób na to, aby podrażnić skórę i sprawić, że pojawią się na niej czerwone plamki.

5. Jeśli czeka nas ważne wyjście, a nasze nogi nie są w najlepszej kondycji sięgnijmy po preparaty upiększające. Jednym z nich będą rajstopy w sprayu. Ich ogromną moc odkryły już gwiazdy Hollywood. Stosują je przed ważnymi uroczystościami oraz na czerwony dywan. Takie produkty przede wszystkim działają bardzo szybko, sprawiając, że skóra nóg, błyszczy się i wygląda na delikatnie opaloną – efekt podobny do tego uzyskiwanego po założeniu rajstop.

Piękne nogi to oczywiście również szczupłe uda i umięśnione łydki. Aby zatem cieszyć się z idealnego wyglądu nóg zaplanujmy zatem także treningi, które będziemy wykonywać systematycznie. Na modelowanie ud najlepiej działają tradycyjne przysiady oraz bieganie.