Każda kobieta chce dobrze wyglądać i być piękna w każdym wieku. Uroda to nasz największy atut i my o tym wiemy. Nienależnie czy masz 20 lat, czy 40 lub 60 lat, zawsze chcesz się podobać i być obiektem zachwytu. Obecnie medycyna estetyczna potrafi w znaczący sposób poprawić urodę kobiecie praktycznie w każdym wieku. Odmłodzić sześćdziesięciolatkę, wyeliminować przebarwienia i pajączki u trzydziestolatki, czy zlikwidować brzydkie objawy trądzikowe u nastolatki.

Poznaj pięć najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, przywracających piękny i młody wygląd kobietom niezależnie od wieku.

1. Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest stosowany dość powszechnie w zabiegach kosmetycznych. Nadaje skórze gładkości oraz elastyczności, a co najważniejsze jest bezpieczny. Przy okazji usuwa drobne zmarszczki. Skutki zastosowania kwasu hialuronowego są dość długie, twarz po zabiegu wygląda naturalnie, o ile zabieg wykonuje doświadczony lekarz medycyny estetycznej.

2. Zabiegi stymulujące

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego dla cery dojrzałej. Efekty są widoczne po kilku zabiegach. Zabieg sam wykonywany jest w sposób naturalny, a do jego realizacji wykorzystuje się materiał autologiczny. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko powikłań i poprawia się funkcjonowanie skóry.  Zabieg pozwala, na osiągniecie subtelnych zmian i ma działanie prewencyjne.

3. Mezoterapia

Mezoterapia uważana jest za jeden z lepszych zabiegów, które mogą stosować zarówno młode kobiety, jak i w dojrzałym wieku. W trakcie samej mezoterapii wstrzykuje się pod skórę różne substancje odżywcze, które mają poprawić wygląd i koloryt skóry. Przy tym wyeliminować drobne zmarszczki i odżywić całość. Co niektórzy uważają, że efekt mezoterapii, to bardziej tzw. skutek placebo. Kobiety na ogół po zabiegu lepiej o siebie dbają, zmieniają sposób odżywiania i to może mieć większy wpływ na zmianę wyglądu.

4. Zabiegi laserowe

Zabiegi laserowe na twarz i ciało są bardzo popularną ofertą salonów kosmetycznych. Laserem likwidujemy sobie niedoskonałości twarzy, usuwamy owłosienie itp. Zabiegi laserowe dzielimy na nieablacyjne i ablacyjne. Te pierwsze nie są inwazyjne i nie dają ewidentnych uszkodzeń na skórze. Efekty są widoczne natychmiast. Jednak ich skuteczność jest mniejsza. Zabieg należy powtarzać kilka razy, co zwiększa jego koszty.

Zabieg ablacyjny  to już jest ingerencja w skórę. Ten rodzaj laserowej terapii, ale jest bardziej skuteczny. Na ogół wystarczy jedna wizyta. Ponadto jest droższy oraz wymaga od pacjentki przynajmniej jednego tygodnia wyłączenia z normalnego funkcjonowania. Zabieg ten pozostawia ślady w postaci blizn, które muszą się zregenerować.  Zabiegi laserowe zarówno te inwazyjne, jak i bez inwazyjne wykonujemy jesienią lub zimą. Nie należy robić tego wiosną lub latem, ponieważ laser powoduje, że skóra staje się wrażliwa na słońce.

5. Nici liftingujące

Ten rodzaj zabiegu kosmetycznego ma charakter odmładzający. Nici weszły na nasz rynek dopiero kilka lat temu. Zbiegiem czasu nasza skóra wiotczeje, a powieki oczne opadają. Nici liftingujące mają za zadanie podnieść tkankę skórną w okolicach oczu i stymulować produkcje kolagenu. Efekt odmłodzenia skóry utrzymuje się około roku. Zabieg jest jak na razie bardzo drogi i ma charakter ingerencji chirurgicznej.

Dziękujemy portalowi dla kobiet KobiecyStyl.pl za udzielenie przydatnych rad o najlepszych, kobiecych zabiegach pielęgnacyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj